Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тактически фенер - какъв?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тактически фенер - какъв?

    Какъв тактически фенер ще препоръчате?Изискванията към него са прости:

    - ще се монтира на ловен полуавтомат 12-ти калибър
    - монтаж на пикатини - страничен
    - спусък с кабел
    - спусък от типа без задържане
    - да осветява ефективно до 100-120 метра
    - по възможност корекция на широчината на светлинното петно
    - цена - таван 150лв
    Всеки трети е шести

  • #2
    От: Тактически фенер - какъв?

    И по какво ще ловуваш? ако не е тайна или незаконно.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: Тактически фенер - какъв?

      - цена - таван 150лв
      Ей това вече е сложно изискване.

      - да осветява ефективно до 100-120 метра
      Какъв сноп да прави на тази дистанция?

      И нали си наясно, че тактическия фенер не е за постоянно светене. А за спусък с кабел мога да ти подаря оригинален, хамерикански, защитен от вода, прах и не знам си още какво.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • #4
        От: Тактически фенер - какъв?

        С незаконни неща не се занимавам и не препоръчвам на никой.Спазвайте законите, за това са създадени.

        Ненчев, ти ще ми подариш, но знам ли какво ще взема, дали ще пасне?Виж за снопа на стотина метра не съм преценил и не зная стандартно колко е широк снопа.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • #5
          От: Тактически фенер - какъв?

          Сто метра са много нещо. Каква ти е идеята? Надали е за лов. А и при не достатъчна видимост на 100 метра с 12 кал не ми се връзва. Връзва ми се единствено ако ще го ползваш за охрана или служебно оръжие, но тези 100 метра...
          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

          Коментар


          • #6
            От: Тактически фенер - какъв?

            Ми да речем да се използва не само на оръжието.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • #7
              От: Тактически фенер - какъв?

              Виж на Браунинг ловните модели, влизат в твоя ценови клас, даже със доставката до БГ. Хвалят ги много, казват че големите правят на 100 метра ден, а светят до 200.
              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

              Коментар


              • #8
                От: Тактически фенер - какъв?

                Колега, най-добре се ориентирай към модел, специално проектиран за тактически/подцевен.
                Най-добре с лед, защото диодите по-добре понасят отката.
                Добре е да отговаря на военен стандарт, като Mil-spec: MIL-STD-810F

                Коментар


                • #9
                  От: Тактически фенер - какъв?

                  И кой тактически фенер свети добре на 120 метра и ако свети на такава дистанция кое му е тактическото? Аз такова животно дори не знам дали съществува. На него му трябва фар.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тактически фенер - какъв?

                    На 100 метра с гладкоцевен автомат?????????
                    Вкладна цев ли, що ли?
                    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тактически фенер - какъв?

                      Човека не казва. Явно иска да става за някакъв вид охрана или и за някаква друга цел. Т.е. многоцвлеви фенер.
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тактически фенер - какъв?

                        Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
                        На 100 метра с гладкоцевен автомат?????????
                        Вкладна цев ли, що ли?
                        Нали питането е за фенер, вместо някакви конкретни предложения, получавам въпроси за цеви, цели и т.н.

                        Примерно покажете някакви модели, един на 60м, друг на 80, с регулиране на фокуса, без регулиране и други такива неща.Може и някакви, които не се наричат тактически, но не тежат по кило и се монтират на пушка без проблем.Такива ми ти работи...

                        Нали някой сега ще каже, че не съм задал правилно критериите, ама аз ако бях наясно какво да купя, снощи щях да съм го пробвал, а нямаше да питам за съвети.

                        Например гледах един ledlenser, на който му дават до около 200м, който реално на 100 си осветява много добре.С нормални батерии е, но когато разширяваш фокуса в средата се получава тъмно петно.Със спусъка и скобите е малко над 150лв.
                        Последно редактирано от Самодържец; 18-04-13, 16:31.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тактически фенер - какъв?

                          Виж в амазона ловните фенери на Браунинг и коментарите за тях. Има кадърни на прилична цена. Питай и Мад Дог. Няма кой друг да има опит с фенер над 100 метра.
                          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тактически фенер - какъв?

                            Има много фенери, които светят над 100м. Има такива, които осветяват и над 300, при което са с разумни размери.
                            Питай -Мед Дога - пробвали сме доста най-различни....
                            Не ми се пише повече по темата, защото ще излезне непозволена реклама...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тактически фенер - какъв?

                              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                              Нали питането е за фенер, вместо някакви конкретни предложения, получавам въпроси за цеви, цели и т.н.
                              Не се заяждам! Просто неказваш за какво ще го ползваш. Твоя си работа.

                              Виж това: http://www.zweibrueder.com/ENG/produ...e/t7.php?id=t7
                              Имам преки впечатления. Струва си всеки лев който ще дадеш за него /мое мнение/. Друг е въпроса щото незнам в момента колко струва. Преди около три години когато се занимавах с такива работи, го купих за 98 евро някъде от интернет, заедно със спусък и стойка. Стойката беше боклук, но другото е ок.
                              Ако не ти допада модела, имат и други. Успех!
                              Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X