Обява

Свий
Няма добавени обяви.

разрешително за пистолет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: разрешително за пистолет

    Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
    Ти за кои знаеш Мед Дог? Би било интересно.....
    Мако извън темата но:
    Като се заговори за КНО, най ми доставя удоволствие да дразня власите / румънците де / в чужди военни форуми, защото при тях КНО за цивилни - НИКАКЪВ ШАНС освен за една шепа категории длъжностни лица / буквално /.....Е

    Хей съфорумници в Румъния е истински ужас с огнестрелните оръжия за граждански цели...... В това отношение тия са .....без думи....
    пълна реципрочност имаме само с Чехия и ако не се лъжа и със Словакия. Частична с прибалтийските и Полша. В Бундес републиката не е трудно да проимаш оръжие (особено като ловец) - вкл. и до 4 единици късо за "доубиване" но за носене..... около 7 000 бяха разрешителните за цяла Германия по спомени. Така че надали ще има евро паспорт за късо нарезно.
    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
    No man left's behind !!!!

    Коментар


    • #47
      От: разрешително за пистолет

      Здравейте, нов съм във форума и следя с голям интерес мненията и коментарите на всички.
      Преди месец се амбицирах да си извадя разрешително за КНО, за самоохрана.
      Преди години имах разрешително, но за служебно оръжие (работех като охрана), което след като изтече не съм подновявал.
      Та на въпроса ми...... Мой близък работи в КОС, но в друг град (аз вече съм Софиянец
      и с него коментирах намерението ми да си извадя разрешително.
      Той ме посъветва следното нещо:
      -" Трудно се дава разрешение на физически лица. Отиди и попитай в КОС дали има смисъл да се занимаваш с куп институции, които ще ти костват време и пари".
      Отидох до 6-то, срещнах се със служител и съвсем откровено казах какви са ми намеренията. Като мотив посочих, че често пътувам с пари и документи, и тук не лъжа - отговарям за 3-4 магазина в Сф. и страната.
      Направиха ми справка по ЕГН- излязоха ми 2 стари оправдателни присъди, като след кратка дискусия ми казаха, че мога да подам документи и това няма да е пречка.
      Поискаха ми актуално състояние на фирмата в която работя, и целия пакет документи съпътстващи издаването на разрешително.
      След като подготвих всички документи, отидох до КОС да ги предам, а от там ми казаха, че трябва да си купя каса, която да закрепя неподвижно и да се обадя на кварталния да провери.
      До тук добре.........

      След 3 дни ми се обади някой, който се представи за заместника на кварталния, защото бил в отпуск и ме попита имам ли каса.
      Отговорих, че съм купил но още не съм я закрепил, както се изисква....
      Разпита ме за семейно положение, жена, деца, какво работя и т.н........
      В края на разговора ми каза, че това е всичко, и не държи да се срещаме....
      Остана да чакам 20 дни за отговор (по инструкция на Косаджийката)...
      Този срок изтече, и когато отидох да проверя какво се случва ми казаха, че имам отказ.
      Дамата беше много любезна, и ми каза да не се отчайвам и да ида в приемния ден до шефа на РПУ-то за беседа.
      Аргумента за отказ бил оправдателните ми присъди.......
      Искам съвет..
      Има ли смисъл да се гъна като червей пред началника, или да пия една студена вода?!?
      Ясно ми е, че той взима решенията, и хората в КОС едва ли са искали да ми дадат лъжливи надежди, но някакси ми е тъпо, че след цялата какафония свързана с търчане насам-натам оставам с пръст в ...

      Коментар


      • #48
        От: разрешително за пистолет

        Ми той твоя човек правилно ти е казал.
        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

        Коментар


        • #49
          От: разрешително за пистолет

          Винаги има полза от една беседа. Друго си е да те види на живо човека. Едно е да прочетеш за две оправдателни присъди, друго е да чуеш гледната точка. А последното, което трябва да правиш е да се гънеш като червей - ще те угади човека ако не си искрен.
          Права е момата - няма се отчайваш...
          42

          Коментар


          • #50
            От: разрешително за пистолет

            Ми пробвай, нищо не губиш.

            Коментар


            • #51
              От: разрешително за пистолет

              Абе, не знам, на какво мнение са повечето съфорумци тук, но съм чувал, че служба КОС била по-корумпирана и от КАТ!
              Рушвет му искат на човека, затова го разиграват, чакат той сам да предложи или да му намекнат "тъъъъничко" в личен разговор.
              Знаят, че той вече се е набутал с пари за каса, такси и т.н. - психологически правилно са си направили сметката.

              Коментар


              • #52
                От: разрешително за пистолет

                Аз поне не споделям това мнение.
                42

                Коментар


                • #53
                  От: разрешително за пистолет

                  Има смисъл да се отиде на лична среща при началника. Мен също ме съветваха да го направя за по-сигурно, преди да си извадя разрешителното (не, че отидох де). Както казаха и по-горе, по-различно е ако видят, че срещу тях седи нормален човек. Колкото до рушвета, аз лично не бих предложил.

                  Коментар


                  • #54
                    От: разрешително за пистолет

                    Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                    Аз поне не споделям това мнение.
                    Аз също НЕ споделям мнението, че КОСетата са корумпирани, моя ипит показва, че НЕ са, говоря за Младост София и един провинциален град.
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #55
                      От: разрешително за пистолет

                      Първоначално публикуван от Evgeni1966 Преглед на мнение
                      Абе, не знам, на какво мнение са повечето съфорумци тук, но съм чувал, че служба КОС била по-корумпирана и от КАТ!
                      Рушвет му искат на човека, затова го разиграват, чакат той сам да предложи или да му намекнат "тъъъъничко" в личен разговор.
                      Знаят, че той вече се е набутал с пари за каса, такси и т.н. - психологически правилно са си направили сметката.
                      Това е стахотна глупост!!
                      Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                      Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                      Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                      Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                      Коментар


                      • #56
                        От: разрешително за пистолет

                        Първоначално публикуван от svjokera Преглед на мнение
                        Това е стахотна глупост!!
                        Абе Колега,може и да не е толкова голяма глупост!
                        Тя корупцията има много лица, и не винаги е свързана с пари!!!
                        Ами може и да е свързана с комфорт при обслужването!!!бързина при назначаване на калинки!!!незакачане на определен бизнес!!!.......Скоро гледах едно руско филмче/въобще не ги харесвам!/-Левиатан.Виж го и пак пиши по темата.При нас в Раднево е така!!!!!!!И е по-зле отколкото преди 10.11.1989
                        П.С.Не съм комунист
                        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                        Коментар


                        • #57
                          От: разрешително за пистолет

                          Правилно ли е или не първо да влезнеш за разговор при началника на РУП,
                          и ако ти каже че ще ти издаде разрешително, да започваш плащаниците- курсове, каси, такси, свидетелства и т.н?

                          Коментар


                          • #58
                            От: разрешително за пистолет

                            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                            Аз също НЕ споделям мнението, че КОСетата са корумпирани, моя ипит показва, че НЕ са, говоря за Младост София и един провинциален град.
                            На мен пък преди години са ми предлагали да ме снабдят с разрешително ПРИ УСЛОВИЕ, че си променя адресната регистрация в "Младост" + едни $$$$
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #59
                              От: разрешително за пистолет

                              Нищо не губиш ако говориш с началника , по-скоро губиш ако не говориш .
                              Понякога /по разни причини/ на редовия КОС-аджия му е по комфортно да откаже .
                              Тогава отиваш при началника - ясно е .

                              Коментар


                              • #60
                                От: разрешително за пистолет

                                Нещо май се объркахте. КОС-аджията нищо не решава. Той събира документите и ги представя на началника. Крайното решение е на началника, той си слага подписа. Служителя на кос може да даде мнение, и съвет както на началника така и на кандидата но те ще бъдат неофициални. Друг е въпроса, че в повечето случаи началниците се доверяват на мнението им.
                                42

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X