Обява

Свий
Няма добавени обяви.

разрешително за пистолет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: разрешително за пистолет

    Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
    ... 4. Документ от кварталния,че те е проучил и такъв за касата в която ще съхраняваш оръжието.
    Един тъп въпрос - какво представлява документа за касата?
    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

    Коментар


    • #32
      От: разрешително за пистолет

      Протокол, че е налична, проверена и отговаря на изискванията.
      42

      Коментар


      • #33
        От: разрешително за пистолет

        Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
        Сигурен ли си? Щото аз не съм. Иди го обясни на ДАНС това.
        Няма какво да им се обяснявам на " ДАНС "! Ако щат лично да дойдат и да ми потропат на вратата - пак горят, ако смятат да ме занимават с нещо засягащо конкретно нет пространството! На такива простотии само някоя лелка ( образно казано ), или
        някой друг служител, дето си вярва на глупостта и тази на колегите му... може да се върже.

        Коментар


        • #34
          От: разрешително за пистолет

          Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
          Един тъп въпрос - какво представлява документа за касата?
          Протокол, че кварталния те е посетил на място, у вас... че ти е проверил касата дали я има /няма... дали съответства, или не на изискванията... прави се опис къде и как е " скрите "... застопорена и прочие бумащини.

          Коментар


          • #35
            От: разрешително за пистолет

            Ясно. Щото каса имам, даже две, но за 15-20 години документа за закупуване някъде се е запилял. Още един тъп въпрос - при положение, че касата тежи 220 кг дали ще ми искат закрепяне?
            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

            Коментар


            • #36
              От: разрешително за пистолет

              Закрепването обикновенно се проверява като се побутне касата, ако не мърда е добре!
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • #37
                От: разрешително за пистолет

                Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                Ясно. Щото каса имам, даже две, но за 15-20 години документа за закупуване някъде се е запилял. Още един тъп въпрос - при положение, че касата тежи 220 кг дали ще ми искат закрепяне?
                Зависи какъв районен ще ти се падне.На един колега въпреки, че касата му я мъкнахме 4 души в една количка районният пак го накара да я разпробие и така и изтече пясъка.Сигурно можеха да се заварят някакви планки, ама така си реши човека.

                Коментар


                • #38
                  От: разрешително за пистолет

                  При мен проверяваха закрепването как е, т.е. дали държи здраво. Хвана я милиционера, няпъна я от тук от там и що не помръдва, всичко е ОК.

                  П.П.
                  По въпроса за снимките. Не че може да повлияе с разрешителното, но веднага ти отговаррям от първа ръка как може да навреди на служещи в някое министерсттво, примерно МО или МВР. Пускаш снимка която не кефи някой, ДАНС пускат една провеерка с една преписка до военна прокуратура, ВП и КЗКИ. След 1 ден ти отнемат достъпа до КИ. След 3 дни си безработен. Схемата работи перфектно. Няма на кой да се оплачеш, при отнемане на допуска в закона пише какво се прави. Решението на КЗКИ не подлежи на обжалване. Съдилища не помагат.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • #39
                    От: разрешително за пистолет

                    Нещо куца на изискванията за "каса за оръжие“. На пазара има разни тенекиени кутии, които се продават за „каси“, а материалът на вратите им е толкова тънък, че някой крадец с по-яки нокти и без отверка ще може да ги изкърти.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #40
                      От: разрешително за пистолет

                      Така е. Повечето каси се отварят с отварачка за консерви. А тези от 40 лева, ламаринените, не знам дали знаеете, но оригиналните ключалки на всички каси са .....с един и същ ключ.

                      Ето за тези говоря.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0148-500x500.jpg
Прегледи:1
Размер:173.0 КБ
ID:5481384
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • #41
                        От: разрешително за пистолет

                        Възможно ли е изнасянето на лично оръжие в чужбина,става въпрос за КНО?

                        Коментар


                        • #42
                          От: разрешително за пистолет

                          Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                          Зависи какъв районен ще ти се падне.На един колега въпреки, че касата му я мъкнахме 4 души в една количка районният пак го накара да я разпробие и така и изтече пясъка.Сигурно можеха да се заварят някакви планки, ама така си реши човека.
                          На моята 4 човека вратата носим... За корпуса да не говоря...
                          Абе и аз си помислих, че работата е "на око", но реших все пак да си задам тъпите въпроси...
                          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                          Коментар


                          • #43
                            От: разрешително за пистолет

                            Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
                            Възможно ли е изнасянето на лично оръжие в чужбина,става въпрос за КНО?
                            Трябва да имаш специално разрешително.
                            Подробностите са в Закона.

                            Коментар


                            • #44
                              От: разрешително за пистолет

                              Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
                              Трябва да имаш специално разрешително.
                              Подробностите са в Закона.
                              Евро паспорт за КНО освен за спортни цели - надали. Реципрочността на режима за носене е с много малко държави.
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • #45
                                От: разрешително за пистолет

                                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                                Евро паспорт за КНО освен за спортни цели - надали. Реципрочността на режима за носене е с много малко държави.
                                Ти за кои знаеш Мед Дог? Би било интересно.....
                                Мако извън темата но:
                                Като се заговори за КНО, най ми доставя удоволствие да дразня власите / румънците де / в чужди военни форуми, защото при тях КНО за цивилни - НИКАКЪВ ШАНС освен за една шепа категории длъжностни лица / буквално /.....Е

                                Хей съфорумници в Румъния е истински ужас с огнестрелните оръжия за граждански цели...... В това отношение тия са .....без думи....
                                https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X