Обява

Свий
Няма добавени обяви.

разрешително за пистолет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: разрешително за пистолет

    Това с оставянето на съхранение в близкото РПУ го забравете, по НЕпотвърдени данни, за да оставиш КНО на съхранение в Полицията се прави договор за съхранение и се заплаща такса, до тук добре... обаче договора е бумащина с която малко рпу искат да се занимават... и деректнмте режат ако ще е за събранение един или няколко дни... а и какво правим при - ами КОСаджията е в отпуска, или болен, или ела по-късно или утре.... аз чаках около месец щото моя беше в отпуска и не искаха да му пипат в нещата.... тъпото в тази държава е, че освен в КОС и в касата на друго място не може легално да си държиш оръжието... няма хотели, няма банки, няма трезори и т.н. не знам как стоят нещата с каси на няколко места, ако фирма има примерно множество офиси в страната или ФЛ има множество имоти...споре моя КОСаджия имам право да съхранявам КНО сам на постоянен адрес по ЛК въпреки, че рязрешителното е на основание ЮЛ...
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #17
      От: разрешително за пистолет

      Аз съм оставял оръжие за съхранение в полицията. Пратиха ме в счетоводството, платих си такса от рода 5 лева на месец, после с домакина отиваме в "склада", който е в друг район, със свидетел, гледат какво им давам, описва се, пистолета се пъха в торба с връв и восъчен печат и се запечатва пред мен. Не е сложно, стига домакина да не е зает или в отпуска. Абе при зор, работата става.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • #18
        От: разрешително за пистолет

        Така де, ама я си представи, че решиш да си тръгваш от морето и решаваш да си вземеш оръжието но видиш ли домакина го няма взел си отпуск и т.к. това е РПУ на майка си в окото и има само 1 домакин, няма кой да ти даде пищоля.
        42

        Коментар


        • #19
          От: разрешително за пистолет

          Да, така е, НО този който го е пуснал в отпуск, той може да го прекрати. Казах, че зависи от зора. А моя зор, не е само зор за мен, а и за други по веригата. Винаги съм успявал да си предам/приема оръжието в рамките на час-два.

          В хотел, банка и т.н. не можете да си оставяте оръжието.
          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

          Коментар


          • #20
            От: разрешително за пистолет

            Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
            Аз съм оставял оръжие за съхранение в полицията. Пратиха ме в счетоводството, платих си такса от рода 5 лева на месец, после с домакина отиваме в "склада", който е в друг район, със свидетел, гледат какво им давам, описва се, пистолета се пъха в торба с връв и восъчен печат и се запечатва пред мен. Не е сложно, стига домакина да не е зает или в отпуска. Абе при зор, работата става.
            Митко,оръжие се оставя в КОС само с Приложение №6 към чл.75,ал.2 или така наречения Протокол за приемане на ОБВВПИ.Със същия протокол прибират и оръжие с изтекло разрешително или незаконно претижавано.Най отдолу на графата за обяснение се пише - Пистолета е предаден за съхранение.Не забравяйте да описвате всичко което оставате,марка номер,бр.пълнители,бр. боеприпаси.

            Коментар


            • #21
              От: разрешително за пистолет

              Митко,оръжие се оставя в КОС само с Приложение №6 към чл.75,ал.2 или така наречения Протокол за приемане на ОБВВПИ.Със същия протокол прибират и оръжие с изтекло разрешително или незаконно претижавано.Най отдолу на графата за обяснение се пише - Пистолета е предаден за съхранение.Не забравяйте да описвате всичко което оставате,марка номер,бр.пълнители,бр. боеприпаси.
              Е нали казах, че съм оставял. Сега точно с кой документ, не се сещам, но съм го оставял по опредделения от закона ред.
              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

              Коментар


              • #22
                От: разрешително за пистолет

                Митко,
                Разбира се, че възможността да се съхранява в рпу я има на лице и работи, но.

                Живеем във криза, има съкращения на щата и т.н. служителите ще осъзнаят преимуществата на планиране на времето и като задължителен атрибут ще се въведе а на много места вече я има опцията за среща и работа със служителя само след предварително уговорен и записан час за среща, което може да е хубаво но може и да не е според ситуацията.

                Искам, да кажа, че да идеш на море, планина или по работа из провинцията и в Петък слетобед да идеш до местното рпу да си оставиш кно може и да не стане, тогава си обречен на трезвеност и седене у дома или в стаята на хотела, ако трябва да се спази буквата на закона.

                Ако имаш възможността да ползваш касетките/сейфове на местните законни стрелбища, примерно нещо като ВИП в София или каса за оръжие на човек/фирма одобрена за такива нужди с протокол от кос, защо не, отиваш на море ли по бизнес, брат ти има оръжие има каса, имаш му доверие, защото отговорността си остава твоя, молиш го да заключиш твоя пищов за вечерта и готово, вземаш си копие от неговия протокол ил записваш данните само и готово...

                Тъпо е, че оръжието заради неадекватния закон или ти е в огромна грижа за съхранение или ако си малко лекомислен може да те вкара в тежки "нарушения", от друг страна дедовците по селата държат пушките по тавани и гардероби и не ъм чул още за загазил,че са му краднали ловното оръжие... докато за кно, мисля и полицаи са лежали ефективно за загубено/откраднато поради неправилно съхранение и т.н...

                Сега се сетих и още нещо, аз съм ходил в София да опитам да си оставя за изв време кно, отказаха ми защото адреса ми по лк е в провинцията, според дежурния оставяло се за съхранение оръжие само по адрес по л.к.... ха прави бизнес из страната или ползвай самолети )
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #23
                  От: разрешително за пистолет

                  Какъв е проблема да си го съхраняваш у вас? Нали всеки притежател на КНО с разрешение за съхраняване има законна каса? И оръжието може според закона да се съхранява само на 3 места, в личната каса, в РУП-а и в във военно поделение ако те вземат запас и нямаш възможност да го оставиш другаде. В РУП-а е задължително при напускане на страната, ако не е с теб да го оставиш там.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • #24
                    От: разрешително за пистолет

                    Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                    Какъв е проблема да си го съхраняваш у вас? Нали всеки притежател на КНО с разрешение за съхраняване има законна каса? И оръжието може според закона да се съхранява само на 3 места, в личната каса, в РУП-а и в във военно поделение ако те вземат запас и нямаш възможност да го оставиш другаде. В РУП-а е задължително при напускане на страната, ако не е с теб да го оставиш там.
                    Митко,
                    нали за това говоря "нас" при мен са четири семейни недвижими имота, с общо разтояние един от друг около 700 километра, каса и протокол притежавам и имам право само на адреса по лична карта, ами ако искам да работя месец от далечното нас...
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #25
                      От: разрешително за пистолет

                      Варианти много, но по принцип трябва да спазваме закона.
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • #26
                        От: разрешително за пистолет

                        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение






                        Тъпо е, че оръжието заради неадекватния закон или ти е в огромна грижа за съхранение или ако си малко лекомислен може да те вкара в тежки "нарушения", от друг страна дедовците по селата държат пушките по тавани и гардероби и не ъм чул още за загазил,че са му краднали ловното оръжие... докато за кно, мисля и полицаи са лежали ефективно за загубено/откраднато поради неправилно съхранение и т.н...
                        Неправилното съхранение не е ли административно нарушение вместо престъпление?Как някой ще лежи в затвора за това?

                        Коментар


                        • #27
                          От: разрешително за пистолет

                          Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                          Неправилното съхранение не е ли административно нарушение вместо престъпление?Как някой ще лежи в затвора за това?
                          Ако ти откраднат оръжието или тинейджъра ти се снима във Фейсбук или недай си боже направи беля с жертви...
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #28
                            От: разрешително за пистолет

                            При беля квалификацията е друга.Може би нещо свързано с "небрежност".
                            Фейсбук не подлежи на никаква санкция освен ако не е СРС с разрешение от съда.
                            При кражба най много неправилно съхранение, следоватерно глоба или отнемане на разрешителното, което е административно наказание.

                            Коментар


                            • #29
                              От: разрешително за пистолет

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              Ако ти откраднат оръжието или тинейджъра ти се снима във Фейсбук или недай си боже направи беля с жертви...
                              Стига бе... къде намеси " Фейсбук " чак... Пък и не само ФБ... изобщо нета! Няма приложим закон в тая страна... пък и в цяла Европа даже, ако щеш, който да засяга нет пространството, освен, ако не си тотален балък, за да се вържеш на някакви измишльотини и крайно безпочвени обвинения касаещи каквото и да е деяние в нета! СРС в нета... Няма такъв смях... всичко тук е за свободно разпространение и ползване... без значение за снимки ли говорим, или за нещо друго... и по никакъв начин не може да служи за каквито и да са обвинения, доказателства, или каквото и да е в тази насока на нещата. да не говорим, че, ако случайно някой реши да си прикрива следите в нета... и да покрие нещо, което не иска да излиза на яве... ще го хванат за оназ работа ( с извинение за израза ), стига да е поне малко на ясно и на " ти " с технологиите. Така, че... за*би ти тоя ФБ и нета изобщо... нека си гледаме реалността!

                              Коментар


                              • #30
                                От: разрешително за пистолет

                                Няма приложим закон в тая страна... пък и в цяла Европа даже
                                Сигурен ли си? Щото аз не съм. Иди го обясни на ДАНС това.
                                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X