Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Беше то.
    Вече ще пише че е валидна и толкова.
    Да бе, то и на старата пише, че е валидна за целия ЕС...
    Но декларираш, че ще върнеш отстъпката 'за шофиране само в БГ' от еди-колко си лева, ако управляваш автомобила извън страната.
    Абе общо взето - търсят под вола теле.

    Нали не вярваш, че ако се забрани тази практика (което от текущата информация все още не е ясно дали е така) то нещата са ясни - ще плащаш пълната си ГО 300-500лв и наистина няма да има нужда да 'връщаш' никаква отстъпка (или да доплащаш - зависи как го тълкуваш).
    А ГО ще ти важи из целия ЕС, че и в няколко други страни - ще ти 'подарят' Зелена карта, защото ти реално вече си я платил...

    Застрахователите само биха били доволни от едно такова решение - риска им остава същия (едва ли хората, които до момента са кътали москвича на село ще хукнат зад граница, заради това, че имат ГО, покриваща ЕС).
    А приходите на застрахователя скачат с едни 60-70лв допълнително от 80-90% от застраховките - точно тези автомобили/МПС, които нямат намерение да излизат зад граница.

    П.С.
    И какво имаме в резултат:
    В момента:
    1. тези, които не излизат зад граница плащат по-ниска ЗАДЪЛЖИТЕЛНА ГО, Защо му е например на стария градски автобус да има покритие за Брюксел или Монако?
    2. излизащите зад граница плащат логично по-висока сума и получават 'бонус' не само покритие в ЕС, но и за всички страни в системата Зелена Карта

    Ако се приемат 'горните' предложения:
    1. всички, независимо дали излизат зад граница или не, ще имат застраховка по ЕС и 'Зелена карта', покриваща риска в страни, които голяма част от хората никога не биха имали намерение да посетят ... (да, има вариант за Зелена карта да вдигнат таксите и пак да доплащаш повече, защото ЗК важи и за страни извън ЕС).
    Последно редактирано от slowtraveler; 24-10-13, 07:04.
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #77
      От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

      Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
      Ми няма лошо! Е сега спокойно Жигулките, Москвичите, 20 годишните ГоУфове и подобните, съвсем спокойно ше пътуват към Европата.
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #78
        От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

        Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
        Ми няма лошо! Е сега спокойно Жигулките, Москвичите, 20 годишните ГоУфове и подобните, съвсем спокойно ше пътуват към Европата.
        Никой не е се сетил да ги рекламира в захарна германия като соц реликви и да видиш как ше ги изкупят като топъл хляб по 1000 европееца в движение и с валиден ГТП и ГО
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #79
          От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

          Виждаш ли ся от една проста ГО какъв бизнес може да се отвори?
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #80
            От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

            Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
            Виждаш ли ся от една проста ГО какъв бизнес може да се отвори?
            Виждам шото ми е работа да виждам такива неща
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #81
              От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Никой не е се сетил да ги рекламира в захарна германия като соц реликви и да видиш как ше ги изкупят като топъл хляб по 1000 европееца в движение и с валиден ГТП и ГО
              Сетили са се и то отдавна. Напр. "пръдливия Ханс" ....
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #82
                От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                КФН: Практиките на застрахователите да искат доплащане за „Зелена карта” за страните по Многостранното споразумение са в противоречие със закона

                Коментар


                • #83
                  От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                  Че то от доста време никой застраховател не иска доплащане за ЗК, а ти правят отстъпка ако не излизаш извън страната
                  Т.е. си работят съвсем законно
                  А настояването да се дава ЗК води само до повишаване на цените от което имат интерес застрахователите...
                  Щом искате ЗК - няма проблем - плащате пълната цена. А това, че няма да излизате от страната си е ваш проблем...
                  Ако съм застраховател - само бих се радвал на такова задължително решение - ще вземам на всички по тарифата за ЗК, пък това, че риска ми е по-малък, заради това, че малка част от хората ще излизат извън страната си е само в плюс за мен
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #84
                    От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Че то от доста време никой застраховател не иска доплащане за ЗК, а ти правят отстъпка ако не излизаш извън страната...
                    Моят застраховател "Армеец" иска доплащане за издаване на зелена карта за пътуване в Гърция примерно.

                    Коментар


                    • #85
                      От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                      Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                      Моят застраховател "Армеец" иска доплащане за издаване на зелена карта за пътуване в Гърция примерно.
                      За Гърция както и за целия ЕС и още няколко държави не трябва зелена карта!
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • #86
                        От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                        За Гърция както и за целия ЕС и още няколко държави не трябва зелена карта!
                        "В рамките на осъществения от КФН надзор обаче са регистрирани многобройни некоректни практики на застрахователи, които предвиждат различни премии по застраховката, в зависимост от декларирания район на управление на МПС – само в България или в друга държава. Почти всички тарифи, представени в КФН през 2014 г., включват и цени за издаване на сертификат „Зелена карта”, независимо че той е необходим само за държави, чиито национални бюра на застрахователите не са страна по Многостранното споразумение."

                        Коментар


                        • #87
                          От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Че то от доста време никой застраховател не иска доплащане за ЗК, а ти правят отстъпка ако не излизаш извън страната
                          Трябва ли сега от КЗК да излязат със становище че накъдето и да се въртиш задникът ти си е все отзад? Явно трябва де, защото практиката си я има.

                          Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                          Моят застраховател "Армеец" иска доплащане за издаване на зелена карта за пътуване в Гърция примерно.
                          И не само той.

                          Коментар


                          • #88
                            От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                            Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                            Моят застраховател "Армеец" иска доплащане за издаване на зелена карта за пътуване в Гърция примерно.
                            Сигурен ли си, че така пише в полицата?

                            Яворе, разликата е в тълкуването.... При сегашното становище е най-лесното (и реален край на казуса) оставяне на цените без отстъпката.... И застрахователите ще са си доволни...
                            И 'клиентите' ще усетят, че им е влязло, ама късно - всичко ще бъде строго по закона - никой няма да може да мърка - няма да се доплаща за ЗК...
                            Пък ако следващата стъпка е застраховка, покриваща пътуване из цялата галактика (със съответната цена разбира се) - и това ще ни го предложат...

                            П.С. Мисля, че бях писал, че лично на мен не ми пречи - и сега плащам пълната ГО при което директно ми дават ЗК... Но потърпевшите ще са повечето хора, които никога не излизат извън страната, защото ще отпадне тяхната отстъпка...

                            П.П.С. А решението на КЗК - ами нали и те трябва да обяват някаква дейност...
                            Последно редактирано от slowtraveler; 23-04-14, 18:37.
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #89
                              От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                              Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                              Моят застраховател "Армеец" иска доплащане за издаване на зелена карта за пътуване в Гърция примерно.
                              Като си платиш цена на ГО без отстъпка и нищо не ти искат, ами автоматично със застраховката ти дават и сертификата.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #90
                                От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                                Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                                Моят застраховател "Армеец" иска доплащане за издаване на зелена карта за пътуване в Гърция примерно.
                                Твоят застраховател те ебе докато фърчиш.
                                http://www.nbbaz.bg/OtherCountryTrip/GreenCard.aspx
                                Като намериш Гърция в тоя списък ми се обади.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X