Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

    Гръцките полицаи при ПТП си я търсят зелената карта като наследство, и никакво размахване на нашенски закони и брошури не помага! Като нямаш зелена карта наказанията са двойни, не ти харесва - обжалваш в съда! Аз нямам нерви и средства да споря с гърците и затова си вадя винаги зелена карта въпреки че застрахователя ми дори ме убеждава че не ми е нужна за Гърция!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #62
      От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
      нашенски закони
      Ами не са нашенски закони, обаче.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #63
        От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Ами не са нашенски закони, обаче.
        И европейски да са, все тая! Гърците са си бамбашка, а аз както казах нямам достатъчно нерви и средства да се боря с тях та затова като ходя у тях карам по техните правила.
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #64
          От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
          И европейски да са, все тая! Гърците са си бамбашка, а аз както казах нямам достатъчно нерви и средства да се боря с тях та затова като ходя у тях карам по техните правила.
          Тука вече си прав, ама се моля да им се паднат няколко души, които и могат, и искат да си гонят правата, тогава ще се научат да не искат зелена карта от граждани на ЕС.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #65
            От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

            Бих спорил ако съм коректен към застрахователя - тогава и той ще застане зад гърба ми ако се наложи...
            Обаче какво да споря, ако съм се правил на тарикат и съм се опитал да мина тънко, пък после да рева колко са лоши гърците (имал съм вземане даване с тях - знам им византийските номера, така, че не са ми любимци)..

            П.С. сега си гледам застраховката:
            Наистина обхвата и е ЕС и другите държави, съгласно чл.258 от КЗ..
            Но ДЕКЛАРИРАМ, че съм уведомен, и ще върна отстъпката, ако ползвам автомобили и извън територията на РБ в размер на .......
            Т.е. - при излизане извън България трябва да върна сумата 64лв, а застрахователя веднага ми изпраща ЗК....
            Последно редактирано от slowtraveler; 19-09-13, 15:43.
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #66
              От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Бих спорил ако съм коректен към застрахователя - тогава и той ще застане зад гърба ми ако се наложи...
              Обаче какво да споря, ако съм се правил на тарикат и съм се опитал да мина тънко, пък после да рева колко са лоши гърците (имал съм вземане даване с тях - знам им византийските номера, така, че не са ми любимци)..
              Както написа и Ясен - няма ГО с действие само на определена територия, различна от тази на ЕС, кой колко платил си е проблем на застрахователя. Моят ми е казал - ако поискаш , отиваш до наш офис и ти даваме зеленото картонче, без доплащания, но при сключване на полицата не го дават, ако изрично не си го поискаш.
              Та трябва да си потърси някой правата в Гърция за да им дойде акъла, иначе навсякъде ще ни клатят, като най-бедния роднина.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #67
                От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                Та трябва да си потърси някой правата в Гърция за да им дойде акъла, иначе навсякъде ще ни клатят, като най-бедния роднина.
                Тъй тъй
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #68
                  От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                  Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                  ..Моят ми е казал - ако поискаш , отиваш до наш офис и ти даваме зеленото картонче, без доплащания, но при сключване на полицата не го дават, ако изрично не си го поискаш....
                  Моя застраховател на времето бе по същия начин - 'обади се когато ти потрябва' (просто плащах цялата сума без да се възползвам от отстъпката)...
                  Сега при плащане на цялата сума въобще не ме пита - праща ми ЗК заедно с полицата...
                  Навярно ако споделиш сумата на ГО всичко ще стане ясно
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #69
                    От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Бих спорил ако съм коректен към застрахователя - тогава и той ще застане зад гърба ми ако се наложи...
                    Коректен към фирма? Няма такова нещо. Можеш да си коректен към човек. Към фирма - спазват се договорите и толкова.

                    Коментар


                    • #70
                      От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                      Точно това имах предвид.... Спазването на договора...
                      Поне в нашия бизнес коректния партньор (фирма) се цени....
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #71
                        От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                        Край на допълнителните пари за “Зелена карта” на автомобилите

                        Коментар


                        • #72
                          От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                          Заглавието според мен е изключително подвеждащо....
                          Формално никой не ти 'взема допълнителни пари' за зелена карта...
                          Напротив - предлага ти отстъпка от цената на ГО, ако не излизаш извън страната... По-горе съм дал точен цитат от застрахователната полица.
                          Ако излизаш - плащаш си стандартната ГО (връщаш отстъпката)...
                          С което получаваш автоматично и 'зелена карта', която важи не само в ЕС, но и в доста други страни...
                          Не върнеш ли отстъпката - попадаш в едни други юридически дебри (например в полицата пише, че не е валидна, ако не си платил цялата сума)...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #73
                            От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            Не върнеш ли отстъпката - попадаш в едни други юридически дебри (например в полицата пише, че не е валидна, ако не си платил цялата сума)...
                            Беше то.
                            Вече ще пише че е валидна и толкова.

                            Коментар


                            • #74
                              От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                              Т.е. край на намаленията на ГО за тези, които не смятат да излизат извън страната.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #75
                                От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                                А зелената карта за какво беше?Византиеца иска да знае че като го нацепи некоя кошница мой набор ще има кой му плати разходите .И тука има незастраховани коли колкото искаш но като види нашия и си изкарва яда по него,Затова по добре с карта!!!
                                Grand Vitra ddis 2008
                                SEAT Althea XL tsi 2010
                                Mitsubishi Canter

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X