Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв професионален усилвател ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв професионален усилвател ?

    Та така, дайте съвет, мнение, линк или каквото имате под ръка. Търси се усилвател, който ще захранва 2 колкони x 250w. Усилвателя, ще се влкючва преди "миксера", колоните са стари, някакво незнайно производсттви, май Български, точните данни за мощността са взети от табелка на колоните, ама не знам колко е коректна.
    - Усилвателя ще се ползва за озвучаване на мероприятия на открито. Не съм компетентен какви мощности трябват, за подобно нещо, но да речем, че полощта, която заема събитието е 500 кв.м.

    - цената е без особено значение, просто трябва да е читава машината

    Поздрави !

  • #2
    От: Какъв професионален усилвател ?

    Ето, чети. Море от усилватели.
    Мисля, че слабото ти звено за озвучаване на открито ще са колоните. Така че, вземи си хубав усилвател, с переспектива да развиваш системата с нови по-добри колони. Например с българските Обертон. И, усилвателя, не се ли вързваше след миксера
    ...........
    Последно редактирано от Pacific; 16-04-13, 15:07.

    Коментар


    • #3
      От: Какъв професионален усилвател ?

      Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
      Ето, чети. Море от усилватели.
      Мисля, че слабото ти звено за озвучаване на открито ще са колоните. Така че, вземи си хубав усилвател, с переспектива да развиваш системата с нови по-добри колони. Например с българските Обертон. И, усилвателя, не се ли вързваше след миксера
      .................)
      - писъл съм глупости, усилвателя след миксера, разбира се .
      - колоните са по-скоро временни, ще се снабдим с нещо мощно, затова и питам какво да взема с цел бъдещо "ндажипване" :very_dunk:

      *четох в това необятно море от информация, ама там хората са от професионалист нагоре. Не искам да се задълбочавам, просто предложете нещо дето върши работа до 500w да речем, колони ще мислим после.

      Поздрави !
      Последно редактирано от Pacific; 16-04-13, 15:07. Причина: Без линкове, моля!

      Коментар


      • #4
        От: Какъв професионален усилвател ?

        Идва ми на ум дигитален усилвател клас Т. Висока мощност, голямо КПД. Горе-долу това е най-новото развитие в профи аудио концепциите. Другото е някой аналогов класически усилвател. Прегледай все пак темите в Аудио форума.

        Коментар


        • #5
          От: Какъв професионален усилвател ?

          Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
          Идва ми на ум дигитален усилвател клас Т. Висока мощност, голямо КПД. Горе-долу това е най-новото развитие в профи аудио концепциите. Другото е някой аналогов класически усилвател. Прегледай все пак темите в Аудио форума.
          - ще прегледам;
          Усилвател Pioneer A-66X

          - тва какво е ?
          дай линк де не ме тормози, прекалено далеч съм от звуковите характеристики , усилвателя ще се ползва 4-5 пъти в кодаината за озвучаване на частни събития
          Последно редактирано от Pacific; 16-04-13, 15:08.

          Коментар


          • #6
            От: Какъв професионален усилвател ?

            Примерно
            .............
            според завиди колко ти е широко на врата.
            Най-евтино май ще ти излезе някой да ти сглоби подходящ усилвател. Естествено и в Динакорд ще ти се зарадват
            Последно редактирано от Pacific; 16-04-13, 16:22.

            Коментар


            • #7
              От: Какъв професионален усилвател ?

              За какво събитие става въпрос?
              Опело, митинг, купон, караоке, концерт?
              Това открито място има ли стени, поне 1?
              За всички без първото тези озвучителни тела ще бъдат малки. А ако се купи по-мощен усилвател колоните бързо ще дадат фира.
              Дайнакорд "ще Ви отрежат главата от кръста с цени".
              На първо време трябва да занесете озвучителните тела да ги прегледа специалист какво е състоянието им, че има много нефелни по рождение системи, освен това елементите стареят, а може и да има нещо изгоряло.
              Ако може да снимате телата и табелките.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                От: Какъв професионален усилвател ?

                Колеги, да спрем с линковете към други форуми и търговски сайтове, а!
                LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв професионален усилвател ?

                  Мястото където се събират тия хора, било музикант.орг
                  Сигурно ще намериш нещо употребявано, да не е касапница по парите.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв професионален усилвател ?

                    Абе работата е там, че парите не ги давам аз , тоест не от моя джоб. Така,ч е цената няма значение и втора ръка върши работа, до 1000-1500лв, няма проблем. Мястото което ще се озвучава има 2 стени на Г, усилвателя с говорителите е м/у двете. Досега се правеше с въпросните налични говорители + незнаен усилвател 2x100w и всичко си беше нормално, докато не поляха усилвателя с 1 халба бира , той и преди това даваше дефекти, ама това го довърши. Та т'ва от линка става ли ?

                    Поздрави !
                    п.п. моля ако имате идеии на лично, че да си нямаме отношения с модераторите

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв професионален усилвател ?

                      Ако искаш качество и звук купувай биема - после помисли и за колони на биема .
                      Land rover 2.5 tdi
                      0884035413

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв професионален усилвател ?

                        Биемата е добър избор.
                        Бюджета ви не е малък. Могат да се вземе и Берингер за половината пари, макар че някои не ги хвалят много.
                        Но по принцип, и китайски усилвател да се взима, важното е да е кадърно направен. С "щедро" захранване, защити, лимитер.
                        Динакордските стъпала,също са един добър и гарантиран избор, но цената...
                        Относно мощноста. Заблуда е че едно мощно стъпало, непременно ще изгори дадени колони. Еднакво опасно за колоните е и "влизането в клипинг" на едно не достатъчно мощно стъпало. Едно че говорителите пак може лесно да изгорят, но и звука започва да криви отвратително. Затова е добре да има лимитер. А и запас от мощност

                        И все пак, не става ясно, за музика на живо ли ще се ползва, за халтури ли, или само за музикален фон на събитието?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв професионален усилвател ?

                          Не знам, знам само че озвучаването на открито е специфично, и много трудно. И не е въпрос само на мощност. Виж там специалистите.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв професионален усилвател ?

                            Въпрос на динамика, която пък зависи от мощност. Но ако имаш предвид стадион и 120 децибела, трябват десетки киловати.
                            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв професионален усилвател ?

                              Озвучаването на открито е неблагодарна работа. Бас да се изкара с тези колонки, забрави.
                              В случая, като облекчаващо условие е, че човека пише че има 2 стени.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X