Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи по Джипката днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи по Джипката днес?

    Днес сложих крило на задния капак на Паджеро Спорт к90, без да е имало такова - интересното е ,че за направляващи за отворите могат да се ползват две технологични вдлъбнатини в горната част на капака и от там нататък всичко е лесно. С тези отвори крилото се фиксира изключително точно при отвори 6мм колкото са и болтовете за захващане. Успехи занапред. А и помпичката за чистачките, ако решат да ви цакат с такава за Паджеро и 100 лева за нова - на Хонда новата е 15 с доставката и работи вече година и нещо, а е абсолютно идентична и по букси и по закрепване и по посока на изводите и по диаметри. 100% съвпадение. Ако някой може да ми каже Булбар от ниските - дето са само за пред бронята и не минават над нея, от какво мога да взаимствам и от Фрилендър дали става на Паджеро Спорт ще съм благодарен.

    Коментар


    • От: Кой какво направи по Джипката днес?

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171026_141125.jpg
Прегледи:1
Размер:477.5 КБ
ID:5771516 Два дена си играх с радиаторчето на парното за сега го закрепих и тази зима ще го бъде, но ми се иска при следващото запушване да го сменя с ново. Някой да има идея от къде може да се купи ново и ориентировъчна цена. Pajero 3.2 DID - 2001г.

      Коментар


      • От: Кой какво направи по Джипката днес?

        Първоначално публикуван от xcm Преглед на мнение
        [ATTACH=CONFIG]935732[/ATTACH] Два дена си играх с радиаторчето на парното за сега го закрепих и тази зима ще го бъде, но ми се иска при следващото запушване да го сменя с ново. Някой да има идея от къде може да се купи ново и ориентировъчна цена. Pajero 3.2 DID - 2001г.
        Т'ва нямам нерви да го гледам даже, камо ли да седна да го правя, ако ще и висулки от тавана да завъдя... А що се зашушва? Мойто такива драми няма засега.
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • От: Кой какво направи по Джипката днес?

          Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
          Т'ва нямам нерви да го гледам даже, камо ли да седна да го правя, ако ще и висулки от тавана да завъдя... А що се зашушва? Мойто такива драми няма засега.
          .....карано с вода в мотора за известно време и ръждата после го е запушила.....

          Коментар


          • От: Кой какво направи по Джипката днес?

            Първоначално публикуван от DJ Tymbi Преглед на мнение
            .....карано с вода в мотора за известно време и ръждата после го е запушила.....
            Да де, ама той говори за рецидив - като се направи една качествена промивка на цялата система със съответните химии и после се налее правилния антифриз, не би ли трябвало да се приключи с тоя проблем?
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • От: Кой какво направи по Джипката днес?

              Не знам, за сега е добре, но от лявата част на таблото духа с около 5-10 градуса по-топло в сравнение с дясната, което ме навежда на мисълта че от дясната страна на радиатора все още има запушени канали.

              Пламен, освен кранчето за източване на радиатора и евентуално сваляне на термостата, къде може да се бутне, за да се източи напълно охлаждащата система? За да мога да направя хубаво премахване на водата от системата. Благодаря

              Коментар


              • От: Кой какво направи по Джипката днес?

                колеги дайте идея от къде мога да се оборудвам с демпферен маховик за паджеро 3.2 ДИД ..... на сносна цена , че моя загина в битка

                Коментар


                • От: Кой какво направи по Джипката днес?

                  Тия дни по Коледа се захванах да сменя задния LSD диф на джипката със 100% блокаж оригинал от Паджеро. Всичко вървеше добре и имаше изгледи да отида на 30-ти на разходка по случай изпращането 2017-та, но се оказа, че задния диф с блокажа е с предавателно число 4.9. Моите с предавателни числа 4.636 и така предния мост става неизползваем. Сега търся преден диф с предав.число 4.9, може само пиньон и корона, ако на някой му се намира да пише.

                  Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи по Джипката днес?

                    Първоначално публикуван от stambo98 Преглед на мнение
                    но се оказа, че задния диф с блокажа е с предавателно число 4.9. Моите с предавателни числа 4.636 и така предния мост става неизползваем.
                    Не е съвсем неизползваем. Централният диф нали е затова, да обира разликите, ако си със суперселект де. Виското се товари, но за кратко време може. Дори и да блокираш централния диф на сняг ще можеш.

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи по Джипката днес?

                      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                      Не е съвсем неизползваем. Централният диф нали е затова, да обира разликите, ако си със суперселект де. Виското се товари, но за кратко време може. Дори и да блокираш централния диф на сняг ще можеш.
                      Така е, но за да не мисля дали ще се пръсне раздатката някъде в гората като карам с включен централен блокаж хубаво е диференциалите да са си с еднакви числа, както трябва да е.

                      Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи по Джипката днес?

                        Първоначално публикуван от stambo98 Преглед на мнение
                        Така е, но за да не мисля дали ще се пръсне раздатката някъде в гората като карам с включен централен блокаж хубаво е диференциалите да са си с еднакви числа, както трябва да е.
                        Намерих (не от форума), утре сглобявам, че днес изтървах хубавата разходка пак....

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи по Джипката днес?

                          Здравейте колеги нов съм в форума наскоро си купих Паджеро 2 дълга база смених гумите с 31ци обаче нещо много ниско гумите направо наравно с калниците грозна работа направо като спънат кон нтегнах торсионите повдигнасе с 5см НО гумите се свиха навътре моля за помощ казах ми нещо се подлагало тампони фтулки ако може да ме просветлите кое къде се слага и как БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи по Джипката днес?

                            Ами това което направих днес по моето L200, беше че най-накрая пробвах новия си двигател, който подготвях около месец и половина и от около две седмици монтирахме и доизкусурявахме, и той взе че запали.Има още доста работа,но важното е че тръгна. Бях много радостен от това,защото в цялото приключение имаше много неизвестни. Историята е следната - Преди известно време попаднах на автомобил Мицубиши ГТО, в доста окаяно състояние, защото е бил конфискуван преди около 20 или повече години и през това време кой каквото е могъл е свалял. Хубавото е че двигател,скорости и други неща си стояха. Когато са го отнели е бил почти нов. Километража показваше пробег от около 14000км, а във двигателя не се забелязваха следи от износване. Без да се замисля го спазарих с идеята да го поставя в пикапа. Става дума за 3.0 V6 с четири разпределителни вала и 224 к.с., без турбо. Този в пикапа ми също е 3.0 V6 но с два разпр. вала и 177к.с. Всеки е чувал лафа, че на един мъж конски сили и цици никога не са му достатъчни, та и аз така се полакомих да поставя още 50-тина к.с. повече в пикапа. Двигателите конструктивно са идентични и бях убеден че ще успея.Още повече че вече го бях виждал това нещо реализирано при руснаците, но там беше по-екстремно, защото бяха присадили този мотор но с двойното турбо и около 300к.с. По техни отзиви и коментари, джипа става невероятно приятен за шофиране с ускорението и динамиката ,която получава.Надавам се и при моя да се усети подобрение, макар и малко.През този месец и половина се занимавах с промените по мотора, защото в колата той е разположен напречно, а в пикапа е надлъжно. Всичко необходимо е достъпно и сравнително лесно за преправяне.Както казах, има още доста довършителни работи, като да препрявя хидравликата за волана, да се дооборудва и промени малко окабеляването на двигателя. Също и да избера и монтирам охлаждането на радиатора, което вече ще е електрическо, а не с виско. За сега все още ще бъде със стария компютър от пикапа,но след като изчистя всичко останало , ще се заровя и в кабелите в купето за да монтирам оригиналния компютър от ГТО-то. Мислех първо да оправя всичко и тогава да го пробвам,но нетърпението взе връх и го тествах.Останах много доволен как запали, но първоначално не работеше стабилно докото се усетих че не съм закачил масата на двигателя. след като я вързах всичко си дойде на мястото.Остана да почуква някой от хидравличните повдигачи, но и той ще се оправи като го оставя да поработи по-дълго.За сега пробата беше съвсем кратка, само колкото да се уверя че работи.
                            Та това беше за сега. До края на седмицата се надявам да успея да го подкарам на самоход и да разбера как е променен.

                            Ето и няколко снимки.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180201_162427.jpg
Прегледи:1
Размер:157.6 КБ
ID:5784849Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180312_184305.jpg
Прегледи:1
Размер:180.8 КБ
ID:5784847Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180222_180905.jpg
Прегледи:1
Размер:189.0 КБ
ID:5784848Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180313_125403.jpg
Прегледи:1
Размер:157.9 КБ
ID:5784850

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи по Джипката днес?

                              Днес смених накладките на Пинина. До сега не бях го правил на тая кола. Необходими са гайковерт или гедоре с удължител, камъни 14 и 17 мм, и гаечен 17 мм. И така:
                              - сваля се съответното колело (колела);
                              - с камък 14 се развиват двата болта и се вади спир. цилиндър, или както се казва ... бутало в супорт (увисва на спир. маркуч);
                              - със стяга или клещи-гарги се прибират спир. бутала (ако не стане, прекратявате операцията);
                              - с камък 17 се развиват двата болта, които държат супорта с накладките (остава в ръцете ви);
                              - сменят се накладките;
                              - монтират се в обратния ред.
                              Ключ 17 е за контра при завиване на предните спир. цилиндри.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи по Джипката днес?

                                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                                ...
                                - с камък 17 се развиват двата болта, които държат супорта с накладките (остава в ръцете ви);
                                - сменят се накладките;
                                Днес установих, че накладките може да се сменят и без да се демонтира супорта, но е по-трудно.
                                Какво да се прави, така е със самоуките - трупат се знания в движение.
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X