Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи по Джипката днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой какво направи по Джипката днес?

    В Jeep раздела на форума имаше такава тема и реших, че би била доста полезна и тук. Това е тема за всички тези малки ремонти/подобрения които правим сами по джипа.

    Айде да започна с последното което направих. Огледалото за задно виждане от шофьорската страна вибрираше много сериозно и това ми пречи много(е по - скоро дразни). Реших да го разглобя и видях, че е захванато с болт от долната страна и 2 щипки в горната. Пластмасата се беше счупила на горната лява щипка и предния "майстор" на огледалото беше използвал тел за да го захване Естествено телта никаква работа не вършеше и огледалото танцуваше постоянно. Клепнах му малко силикон и в момента е пушка. Докато силикона ми беше под рака си сложих и 2 гумени лентички на вратите в края, че като си отварям вратата и има кола до мен която фраскам с вратата да не и свалям боята
    GSM: 0898 554713
    Уебсайт: BULEXTREME.com

  • #2
    До: Какво направих по Мицубишито днес?

    Аз си изчистих алуминиевите релси на покрива от старата боя, която беше доста поолюпена. Сега се чудя дали да ги боядисвам наново - повече ми харесват така - голи, но ме притеснява, че може да се окислят.

    П.П. Готина тема да си поплямпаме малко, че беше взело да става скучно в раздела
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #3
      До: Какво направих по Мицубишито днес?

      аз пък си долях чешмяна вода в акумулатора и замерих зареждането което показа 14,1 волт
      емил златков
      паджеро 2.5тд
      ве стром 650

      Коментар


      • #4
        До: Какво направих по Мицубишито днес?

        Светлинките на таблото за задния мост не светеха и реших, че е време да го отворя и да проверя, пък каквото стане. За мой късмет успях да оправя проблема сменяйки крушките. Сложих същите, но малко по големи на размер и нещо светят като, че ли една идея по - силно, но е едва забелевимо. При положение, че не разбирам нищо от коли и ме беше малко страх в началото да започна това начинание съм горд със себе си и крайния резултат. Сега остава само да реша и проблема с мигащите лампички за другите режими

        Ето и малки снимки по време на работния процес. Снимани са с телефон за съжаление.

        Таблото на седалката



        Тук нещо май липсва


        Лошото тук е, че почти затворих таблото и чак тогава разбрах, че съм забравил да сложа допълнителното стъкло за раздатката Естествено последва разглобяване на ново и зглобяване
        GSM: 0898 554713
        Уебсайт: BULEXTREME.com

        Коментар


        • #5
          Ето какво направих с джипчето ми

          Както казах и в заглавието ,ето какво направих ...
          купих си едни 33/12.5/15 ,COOPER DISKOVERER STTНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1277.jpg
Прегледи:1
Размер:126.5 КБ
ID:5291298Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1279.jpg
Прегледи:1
Размер:112.2 КБ
ID:5291299Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1280.jpg
Прегледи:1
Размер:98.3 КБ
ID:5291300,и едни тампони от колегата skorpion1972Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1295.jpg
Прегледи:1
Размер:60.2 КБ
ID:5291301Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1294.jpg
Прегледи:1
Размер:64.6 КБ
ID:5291302,(колегата вече има матрица за тези тампони за паджерото ,който иска да му званка )...
          И стана тя ,каквато стана Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1300.jpg
Прегледи:1
Размер:85.9 КБ
ID:5291303Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1296.jpg
Прегледи:1
Размер:94.5 КБ
ID:5291304Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1299.jpg
Прегледи:1
Размер:75.6 КБ
ID:5291305след три часа монтаж на тампоните (които легнаха перфектно )и натягане на торсиона се получи товаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1310.jpg
Прегледи:1
Размер:123.5 КБ
ID:5291307Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1311.jpg
Прегледи:1
Размер:165.1 КБ
ID:5291309Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1309.jpg
Прегледи:1
Размер:134.1 КБ
ID:5291310Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1304.jpg
Прегледи:1
Размер:135.3 КБ
ID:5291311Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1301.jpg
Прегледи:1
Размер:115.0 КБ
ID:5291312.А и днес му направих едно малко тестче ,да пробваме гумите ,които се държаха много добре за МТ и на асфалт.
          Последно редактирано от Красимир Гошев; 17-07-11, 21:48.
          MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
          MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

          Коментар


          • #6
            От: Ето ,какво направих с джипчето ми

            Браво Краси!Да си ги търкаляш със здраве и само незабравими моменти да ти носят!Вече заприлича на истински джип,придаде му стойка.
            При максимално разтваряне на ходовете не задират ли в калниците?

            Коментар


            • #7
              От: Ето ,какво направих с джипчето ми

              Благодаря....Ми малко отпред в буферите но ще ги отрежа или ще мисля за нещо друго
              MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
              MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

              Коментар


              • #8
                От: Ето какво направих с джипчето ми

                Поздравления за истинските гуми, а и джантите не са лоши!
                Чудех се защо се е изчервила така предната престилка, но после забелязах, че е над огнището

                Коментар


                • #9
                  От: Ето какво направих с джипчето ми

                  Благодаря ,да гумите са истински ,след дълги размисли и много четене се спрях на тях ...а престилката се изчерви след мойта намеса с четката и червената боя
                  MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                  MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ето какво направих с джипчето ми

                    Сетих се, като гледам друга една от снимките, при това повдигане на задния мост, настройва ли после регулатора на спирачките? Да не вземат да откажат, мостът високо - демек кантарчето отчита слабо натоварване, а пък гумите доста по-големи на Ф; и като резултат - слаби задни спирачки?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ето какво направих с джипчето ми

                      Не не се сетих да го регулирам Благодаря за подсещането ,още утре ще го направя ... но за стотина километра не забелязах някаква разлика в спирането ,може би само една идея по слабо ,но го отчетох заради по големите гуми ,но все пак ще си го настроя ...
                      MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                      MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ето какво направих с джипчето ми

                        Браво! Супер е станало!
                        Може ли да кажеш цената на подложките за пружините и колко им е височината?
                        Мерси предварително!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ето какво направих с джипчето ми

                          Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
                          Благодаря ,да гумите са истински ,след дълги размисли и много четене се спрях на тях ...
                          Не са лоши гумите, но внимавай за странични удари от остри камъни ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ето какво направих с джипчето ми

                            Честито и от мен колега.Джипката изглежда много добре,желаяти много кални и безаварийни километри.Поздрави.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ето какво направих с джипчето ми

                              Евала!!! Джипката е вече с доста агресивен вид Много радва!
                              GSM: 0898 554713
                              Уебсайт: BULEXTREME.com

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X