Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи по Джипката днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ето какво направих с джипчето ми

    Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
    Ми да много добре изглежда в калта ,не ме питайте колко пъти излизах и влизах през дясната врата ....и колко камъни пренесохме на стотина метра само и само д аго извадим ,ми мисля много сериозно за една лебедка но сега е криза и още е малко трудно ....Но важното е да има адреналин ...
    Виждаш ли колко истина има в думите от подписа ти... Това само с по-големи гуми... смЕтай ако сложиш и лебедка от къде и какво требва да мъкнеш за да изкараш джипа
    Don't hunt IF you can't kill
    първо 0883 после 333 накрая 448

    LZ1BGD

    Коментар


    • #32
      От: Ето какво направих с джипчето ми

      Първоначално публикуван от Borizanov Преглед на мнение
      Виждаш ли колко истина има в думите от подписа ти... Това само с по-големи гуми... смЕтай ако сложиш и лебедка от къде и какво требва да мъкнеш за да изкараш джипа
      много си прав ,но пък иначе ще голяма скука ...
      MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
      MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

      Коментар


      • #33
        От: Ето какво направих с джипчето ми

        Колега, натегна ли турсиончетата отпред за да не жули в калниците с тези 33'ки или си приложил други тактики ?
        www.4x4Trips.bg

        Коментар


        • #34
          От: Ето какво направих с джипчето ми

          Ми други ткатики не съм прилагал ,понатегнах ги малко ,но още лекичко закача отпред в бронята ,при по рязък завой и на спирачка ...А защо не вземеш да ми разкажеш за другите тактики ???
          MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
          MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

          Коментар


          • #35
            От: Ето какво направих с джипчето ми

            Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
            Ми други ткатики не съм прилагал ,понатегнах ги малко ,но още лекичко закача отпред в бронята ,при по рязък завой и на спирачка ...А защо не вземеш да ми разкажеш за другите тактики ???
            Флекса !

            Коментар


            • #36
              От: Ето какво направих с джипчето ми

              ееее тази тактика ми е много позната ,но нещо още сърце не ми дава да го използвам ...мисля да го повдигна и от към купето малко за д ане режа ...Аз си обичам всичко да си е цяло...хем агнето цяло ,хем вълка сит ...
              MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
              MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

              Коментар


              • #37
                От: Ето какво направих с джипчето ми

                Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
                ееее тази тактика ми е много позната ,но нещо още сърце не ми дава да го използвам ...мисля да го повдигна и от към купето малко за д ане режа ...Аз си обичам всичко да си е цяло...хем агнето цяло ,хем вълка сит ...
                Ами да, май боди лифта ти е единствения останал лесен вариант.

                Коментар


                • #38
                  От: Ето какво направих с джипчето ми

                  Ами то най лесниа вариант е флекса
                  MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                  MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                  Коментар


                  • #39
                    От: Ето какво направих с джипчето ми

                    Е то ако не го орежеш.............. "рано или късно всичко излишно само падало"-естествен тЮЮнинг!
                    и........"най добрия блокаж е...лебедката"
                    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                    Коментар


                    • #40
                      От: Ето какво направих с джипчето ми

                      Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
                      Ами то най лесниа вариант е флекса
                      Преди да се заиграваш с флекса или с боди лифт, имаш още няколко неща, които да направиш:
                      1. Натегни торсионите толкова, че да получиш същото повдигане, каквото си постигнал отзад. Подрежи ограничителните тампони на горните носачи, като оставиш само около 1см от тях. След това - реглаж на предница и подложки под захвата на оста на горния носач, докато оправиш камбера на предните гуми (това се прави докато колата е на стенда).
                      2. След тия операции остават две места, на които може да опира - захватите на калобраните и роговете на бронята. Първите се корегират с пистолет за горещ въздух и чук (в случай, че имаш пластмасови раздувки на калниците - доколкото виждам имаш). За бронята имаш няколко варианта - друга броня, корекция на захватите, така че да я изнесеш с около 2см напред или пак с пистолета за горещ въздух, но с него е трудно да постигнеш добра форма на крайния резултат. Най-безболезнено е да я отместиш.
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Ето какво направих с джипчето ми

                        Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                        Преди да се заиграваш с флекса или с боди лифт, имаш още няколко неща, които да направиш:
                        1. Натегни торсионите толкова, че да получиш същото повдигане, каквото си постигнал отзад. Подрежи ограничителните тампони на горните носачи, като оставиш само около 1см от тях. След това - реглаж на предница и подложки под захвата на оста на горния носач, докато оправиш камбера на предните гуми (това се прави докато колата е на стенда).
                        2. След тия операции остават две места, на които може да опира - захватите на калобраните и роговете на бронята. Първите се корегират с пистолет за горещ въздух и чук (в случай, че имаш пластмасови раздувки на калниците - доколкото виждам имаш). За бронята имаш няколко варианта - друга броня, корекция на захватите, така че да я изнесеш с около 2см напред или пак с пистолета за горещ въздух, но с него е трудно да постигнеш добра форма на крайния резултат. Най-безболезнено е да я отместиш.
                        Ми аз всичкото това си го направих ,само не съм местил още бронята напред (мисля какво да правя още ) а калобраните ги махнах и н еопира ... само имам едно питане ... след като го повдигнах ,го закарах веднага на реглаж ,защото теглеше нляво ,но и след реглажа си остана да тегли пак наляво ,майстора май не му се работеше много - много ,защото беше събота вечер и май ме претупа ,каза ми от амортесиора е тръгнал е да испуска и след реглажа пак ще ти тегли леко ,но на мен не ми се вярва много да е от него ,преди повдигането го нямаше ...
                        MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                        MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                        Коментар


                        • #42
                          От: Ето какво направих с джипчето ми

                          Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
                          Ми аз всичкото това си го направих ,само не съм местил още бронята напред (мисля какво да правя още ) а калобраните ги махнах и н еопира ... само имам едно питане ... след като го повдигнах ,го закарах веднага на реглаж ,защото теглеше нляво ,но и след реглажа си остана да тегли пак наляво ,майстора май не му се работеше много - много ,защото беше събота вечер и май ме претупа ,каза ми от амортесиора е тръгнал е да испуска и след реглажа пак ще ти тегли леко ,но на мен не ми се вярва много да е от него ,преди повдигането го нямаше ...
                          Сменяй "майстора". От амортисьор няма как да тегли. Повдигнато по тоя начин Паджеро (а и всичко друго на торсиони и А-рамена) е тегаво за реглаж и човека трябва хем да знае как, хем да него мързи.
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Ето какво направих с джипчето ми

                            Възможно е от налягането на гумите или от баланс.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Ето какво направих с джипчето ми

                              От налягане на гуми няма как да е ,това беше първото дето направихме ,майстора е сериозен и си разбира от работата ,дори при 160 км не тресе ....
                              А майстора за за реглажа е Ламбе в Дупница ,който го познава знае ,че и той си разбира ... само това ме съмнява ,че беше събота вечерта и не му се работеше много -много
                              MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                              MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                              Коментар


                              • #45
                                От: Ето какво направих с джипчето ми

                                Браво колега,става добре джипа,намерили сте мястото на една от заигравките ни под картинг пистата.Интересно ми е с натегнати торсиони как са ходовете отпред,и хода на амортисиорите отзад стигат ли ти след подлагането на тези тампони?Ако имаш,желание има едно място на няколко километра от града подходящо за тестове на ходове,блокировки и гуми.Има доста хард препятствия,които ни посмачкаха ламарините,но има и места за софт и наистина може обективно да се оцеят гуми и окачване.Пожелавам успех в проекта,който съм сигурен,че няма да спре само с гуми и лек лифт
                                Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X