Страница 21 от 21 ПървиПърви ... 111718192021
Резултати 401 до 411 от 411

Тема: Кой какво направи по Джипката днес?

Място
    софия
    Публикации
    13
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: Кой какво направи по Джипката днес?

Днес му сложих 31ци,повдигна се с около 3,5 см. утре ще ходя да ги пробвам в гората.
    Име:  IMG_20160723_154942.jpg
Прегледи: 564
Размер:  133.0 КбИме:  IMG_20160723_155000.jpg
Прегледи: 565
Размер:  151.7 КбИме:  IMG_20160723_155024.jpg
Прегледи: 566
Размер:  140.6 Кб

Място
    София
    Публикации
    548
    Точки (при гласуване)
    9

Така не става!
    Давай снимки да преценим стават ли или не!
    Pajero 2 LHD/LWB,3.5 V6/1997/208hp/LPG
    VW Golf III Cabrio 1.9 TDI/1997/110hp
    Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
    Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp

Място
    софия
    Публикации
    13
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на svjokera Преглед на публикациите
    Така не става!
    Давай снимки да преценим стават ли или не!

Ти почвай да постиш,че събота или в неделя ще те водим на барбекю разходка. Ти ще караш аз ще се возим тъкмо да ги пробваш.

Място
    Варна
    Публикации
    497
    Точки (при гласуване)
    8

Нека да поразмърдаме малко тази тема. Никой нищо ли не прави по джипката си? В този пост ще разкажа за направата на багажника на тавана, която се случи септември месец миналата година. Нямам идея защо не съм разказал по-рано, но явно сега е моментът.

Всичко започна от там, че исках багажник на тавана, с помощта на който да имам възможността да превозвам по-тежки и по-обемни предмети. За съжаление, обаче, нямам снимки от самия процес, понеже като се захвана с такъв тип дейност и изобщо не мисля за снимки.

Багажникът е направен почти изцяло от профили 25х25х2. Не помня колко 6-метрови пръчки бяха, но да кажем нещо от рода на 7-8 пръчки. Използвах също така шина (размера не го помня вече, но беше с дебелина 3 мм). Шината играе роля на стойка на самия багажник. Първо взех точните размери за дължината на шините. Направих 8 бройки. Мислех си да правя и 9-та бройка, която да бъде в задната част, но не видях особен смисъл, а и това щеше да ме ограничи да движа багажника напред-назад. Изрязох въпросните планки. Във всяка една от планките направих по една дупка, като същевременно от едната страна заварих по една гайка, където ще влиза болт. След това направих и държачите. Доколкото се сещам бях срязал един по-голям профил на две, защото нямах П-образен профил. След това сложих планките на джипа и взех разстоянието между тях във всяка от 4-те позиции. Гледах основите да са на горе-долу едно и също разстояние. В задния край багажника беше с ориентировъчна дължина от около 128 см, а в предния около 132 см. (по спомен). След това на място прикапах отрязаните 4 профила с точна дължина и ги прикапах на място. После ги свалих, за да се заварят както трябва. След това взех размера за дължината на самия багажник. Изрязах двата профила за дължината, а след това, като ги поставих, взех и размера за ширината. След това изрязохме и другите два профила, краищата ги срязохме на по 45 градуса. Отново поставихме 4-те пръчки за тест и всичко си пасваше. След това последва заваряване за шините и за долните носещи профили. След като направихме долната конструкция, се заехме с вземане на размери за слагане на профили на ширина. После изрязохме 3 профила, които ги поставихме по дължина, за да бъде по-здрава конструкцията. След това всичко се заварява както си му е реда. После, по образец на долната основа, се прави и горната, само че с няколко см. по-късо, за да може в началото на самия багажник да се направи скос. Изрязохме профили с дължина 10 см., за да може горната основа да е на такава височина от долната. Отново всичко се заварява както трябва. След това, в предницата на самия багажник поставихме малки профили, на които сложихме два халогена (преди бяха на предната броня, но ги разкарах и след 4-5 години отново ги сложих, само че на багажника). Също така изрязохме малки планки, които пробихме и им заоблихме ъглите. Тези планки са като уши, на които да мога да закача вантите. След това отново всичко се заварява, шмиргили. Като всичко е готово, грунд и боя. След това, преди поставяне, имах една спукана гума от колело, която ползвах, за да не се надраска тавана, когато поставяме багажника. За поставянето му ни бяха нужни 4-ма мъже. Оказа се не особено лек. Нямам представа колко килограма е излязал, но се вдига с 4-ма мъже над главите ни. Поставихме го, след това го хванах с П-образните планки, които бях направил предварително, а след това и вантите.

Стига вече с приказките, нека да пусна няколко снимки. Както казах, нямам снимки от самия процес, но имам снимки от крайния резултат. Лично аз съм доволен, а щом клиентът е доволен - това е важното.

Име:  1.jpg
Прегледи: 382
Размер:  96.4 Кб Име:  2.jpg
Прегледи: 384
Размер:  139.0 Кб Име:  3.jpg
Прегледи: 383
Размер:  67.4 Кб Име:  4.jpg
Прегледи: 383
Размер:  59.3 Кб Име:  5.jpg
Размер:  100.9 Кб Име:  6.jpg
Размер:  118.6 Кб Име:  7.jpg
Размер:  139.8 Кб

Би могло да се направи и "ъпгрейд" на багажника, като се пуснат тръби или профили от багажника и се хванат било то за броня или за рамата, за да не се налага тавана да носи целия багаж. Но това едва ли ще го направя в скоро време. Също така си мислех да сложа някакъв тип решетъчна мрежа (не знам как точно се нарича), за да може лесно да се стъпва отгоре, защото в момента трябва да се внимава къде се стъпва, ако човек се качи на багажника.

Всичко това се случва към края на август и началото на септември миналата година. С приятеля, с когото правихме багажника, си казахме, че след като го направим, отиваме на събора в Приморско. Взехме още един приятел с нас и тръгнахме петък вечерта и пристигнахме там към 00:00 часа. Искаше ми се да го тествам багажника, като накачуля всякаквите неща, които имаме да носим, но уви, приятелите си мислят, че щяло да изглежда грозно. Понеже не ми се спори и стана на тяхната.

Име:  8.jpg
Прегледи: 386
Размер:  209.4 Кб

А тук може да се види през шибедаха, как се вижда багажника.

Име:  9.jpg
Размер:  148.0 Кб

Малко като в затвор изглежда, затова и не го гледам много, хаха. Имах намерение да го направя багажника така, че да се отваря в тази си част, но по-голяма играчка е и тогава не ми се занимаваше.

И през лятото на тази година ми се наложи да ползвам багажника (най-накрая) по предназначение. Едни приятели си отдадоха къщата под наем на италианци, които бяха 5 момчета, на около 23-25 години, които идват във Варна или по-точно Златни Пясъци, за да си изкарах хубаво и да свалят по някоя мацка. Това с мацките не им се получи, тъй като въпросните момчета бяха по-слабички и се оплакваха, че българските мъже били по-добре сложени и момичетата не ги поглеждали италианците, хаха. Посмяхме се с тях няколко дни като цяло. Та да се върна на самия тест. Аз и собственичката на къщата отидохме да ги посрещнем. Таксито от Букурещ ги беше стоварило пред един хотел на Златните. След това им качихме багажа на багажника (отново най-накрая). Сложих и някакви колани от по 5-10 лв, но и без тях можеше.

Име:  10.jpg
Размер:  117.8 Кб

След това реших да направя снимка на всички в джипа, преди да потеглим за самата къща.

Име:  11.jpg
Прегледи: 385
Размер:  100.0 Кб

След като ги оставихме тях, едно приятелче ми се обади да му помогна с преместването на багажа от една квартира в друга. Речено - сторено. Те са местили някои неща през деня, а други останаха за вечерта. Аз бях свободен вечерта и тогава, каквото беше останало, го качихме на багажника. Някои неща влязоха и в джипа, а други в колата на момчето.

Име:  12.jpg
Прегледи: 385
Размер:  98.1 Кб

И в крайна сметка, година по-късно от направата на багажника, за един ден ми се наложи да го ползвам два пъти. Все пак съм доволен, което е най-важното. Поздрави!
    Тодор Янев ----- Mitsubishi Pajero 2.5 TDI LWB '93 ----- 0897/264-266

Място
    Бургас
    Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    0

Днес си взех нови гуми bf mut 31/10.5/15

Публикации
    7
    Точки (при гласуване)
    0

Днес сложих крило на задния капак на Паджеро Спорт к90, без да е имало такова - интересното е ,че за направляващи за отворите могат да се ползват две технологични вдлъбнатини в горната част на капака и от там нататък всичко е лесно. С тези отвори крилото се фиксира изключително точно при отвори 6мм колкото са и болтовете за захващане. Успехи занапред. А и помпичката за чистачките, ако решат да ви цакат с такава за Паджеро и 100 лева за нова - на Хонда новата е 15 с доставката и работи вече година и нещо, а е абсолютно идентична и по букси и по закрепване и по посока на изводите и по диаметри. 100% съвпадение. Ако някой може да ми каже Булбар от ниските - дето са само за пред бронята и не минават над нея, от какво мога да взаимствам и от Фрилендър дали става на Паджеро Спорт ще съм благодарен.

Място
    Плевенска околия
    Публикации
    47
    Точки (при гласуване)
    4

Име:  20171026_141125.jpg
Прегледи: 132
Размер:  477.5 Кб Два дена си играх с радиаторчето на парното за сега го закрепих и тази зима ще го бъде, но ми се иска при следващото запушване да го сменя с ново. Някой да има идея от къде може да се купи ново и ориентировъчна цена. Pajero 3.2 DID - 2001г.

stargazer е офлайн
    Димо Йорданов
    Старши участник | СзО || +ПЛ |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    2,958
    Точки (при гласуване)
    18

Цитат Мнение на xcm Преглед на публикациите
    Име:  20171026_141125.jpg
Прегледи: 132
Размер:  477.5 Кб Два дена си играх с радиаторчето на парното за сега го закрепих и тази зима ще го бъде, но ми се иска при следващото запушване да го сменя с ново. Някой да има идея от къде може да се купи ново и ориентировъчна цена. Pajero 3.2 DID - 2001г.
    Т'ва нямам нерви да го гледам даже, камо ли да седна да го правя, ако ще и висулки от тавана да завъдя... А що се зашушва? Мойто такива драми няма засега.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

Публикации
    248
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на stargazer Преглед на публикациите
    Т'ва нямам нерви да го гледам даже, камо ли да седна да го правя, ако ще и висулки от тавана да завъдя... А що се зашушва? Мойто такива драми няма засега.
    .....карано с вода в мотора за известно време и ръждата после го е запушила.....

stargazer е офлайн
    Димо Йорданов
    Старши участник | СзО || +ПЛ |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    2,958
    Точки (при гласуване)
    18

Цитат Мнение на DJ Tymbi Преглед на публикациите
    .....карано с вода в мотора за известно време и ръждата после го е запушила.....
    Да де, ама той говори за рецидив - като се направи една качествена промивка на цялата система със съответните химии и после се налее правилния антифриз, не би ли трябвало да се приключи с тоя проблем?
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

Място
    Плевенска околия
    Публикации
    47
    Точки (при гласуване)
    4

Не знам, за сега е добре, но от лявата част на таблото духа с около 5-10 градуса по-топло в сравнение с дясната, което ме навежда на мисълта че от дясната страна на радиатора все още има запушени канали.

Пламен, освен кранчето за източване на радиатора и евентуално сваляне на термостата, къде може да се бутне, за да се източи напълно охлаждащата система? За да мога да направя хубаво премахване на водата от системата. Благодаря

Страница 21 от 21 ПървиПърви ... 111718192021

Сходни теми

1. Отговори: 2424
    Последно мнение: 11-11-17, 17:13
  2. Кой какво направи по Исузу-то?
    От skandi66 във форум ISUZU
    Отговори: 28
    Последно мнение: 22-10-14, 21:42
  3. Отговори: 6
    Последно мнение: 10-02-13, 16:49
  4. Кой ще познае джипката ???
    От Явор-Vromos.com във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 35
    Последно мнение: 12-01-10, 20:21
  5. Днес имаше проблеми с тока в Лозенец - какво направи Стефан?
    От Венцислав Петров във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 18
    Последно мнение: 08-03-07, 08:03

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •