Страница 1 от 21 1234511 ... ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 405

Тема: Кой какво направи по Джипката днес?

Място
    София
    Публикации
    549
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране Кой какво направи по Джипката днес?

В Jeep раздела на форума имаше такава тема и реших, че би била доста полезна и тук. Това е тема за всички тези малки ремонти/подобрения които правим сами по джипа.

Айде да започна с последното което направих. Огледалото за задно виждане от шофьорската страна вибрираше много сериозно и това ми пречи много(е по - скоро дразни). Реших да го разглобя и видях, че е захванато с болт от долната страна и 2 щипки в горната. Пластмасата се беше счупила на горната лява щипка и предния "майстор" на огледалото беше използвал тел за да го захване Естествено телта никаква работа не вършеше и огледалото танцуваше постоянно. Клепнах му малко силикон и в момента е пушка. Докато силикона ми беше под рака си сложих и 2 гумени лентички на вратите в края, че като си отварям вратата и има кола до мен която фраскам с вратата да не и свалям боята
    GSM: 0898 554713
    Уебсайт: BULEXTREME.com

stargazer е офлайн
    Димо Йорданов
    Старши участник | СзО || +ПЛ |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    2,952
    Точки (при гласуване)
    18

По подразбиране До: Какво направих по Мицубишито днес?

Аз си изчистих алуминиевите релси на покрива от старата боя, която беше доста поолюпена. Сега се чудя дали да ги боядисвам наново - повече ми харесват така - голи, но ме притеснява, че може да се окислят.

П.П. Готина тема да си поплямпаме малко, че беше взело да става скучно в раздела
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

Място
    софия
    Публикации
    303
    Точки (при гласуване)
    11

аз пък си долях чешмяна вода в акумулатора и замерих зареждането което показа 14,1 волт
    емил златков
    паджеро 2.5тд
    ве стром 650

Място
    София
    Публикации
    549
    Точки (при гласуване)
    9

Светлинките на таблото за задния мост не светеха и реших, че е време да го отворя и да проверя, пък каквото стане. За мой късмет успях да оправя проблема сменяйки крушките. Сложих същите, но малко по големи на размер и нещо светят като, че ли една идея по - силно, но е едва забелевимо. При положение, че не разбирам нищо от коли и ме беше малко страх в началото да започна това начинание съм горд със себе си и крайния резултат. Сега остава само да реша и проблема с мигащите лампички за другите режими

Ето и малки снимки по време на работния процес. Снимани са с телефон за съжаление.

Таблото на седалката

Тук нещо май липсва

Лошото тук е, че почти затворих таблото и чак тогава разбрах, че съм забравил да сложа допълнителното стъкло за раздатката Естествено последва разглобяване на ново и зглобяване

Място
    Кюстендил
    Публикации
    644
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране Ето какво направих с джипчето ми

Както казах и в заглавието ,ето какво направих ...
    купих си едни 33/12.5/15 ,COOPER DISKOVERER STTИме:  IMAG1277.jpg
Прегледи: 2258
Размер:  126.5 КбИме:  IMAG1279.jpg
Прегледи: 2133
Размер:  112.2 КбИме:  IMAG1280.jpg
Прегледи: 2213
Размер:  98.3 Кб,и едни тампони от колегата skorpion1972Име:  IMAG1295.jpg
Прегледи: 2239
Размер:  60.2 КбИме:  IMAG1294.jpg
Прегледи: 2193
Размер:  64.6 Кб,(колегата вече има матрица за тези тампони за паджерото ,който иска да му званка )...
    И стана тя ,каквато стана Име:  IMAG1300.jpg
Прегледи: 2250
Размер:  85.9 КбИме:  IMAG1296.jpg
Прегледи: 2158
Размер:  94.5 КбИме:  IMAG1299.jpg
Прегледи: 2176
Размер:  75.6 Кбслед три часа монтаж на тампоните (които легнаха перфектно )и натягане на торсиона се получи товаИме:  IMAG1310.jpg
Прегледи: 2402
Размер:  123.5 КбИме:  IMAG1311.jpg
Прегледи: 2391
Размер:  165.1 КбИме:  IMAG1309.jpg
Прегледи: 2383
Размер:  134.1 КбИме:  IMAG1304.jpg
Прегледи: 2322
Размер:  135.3 КбИме:  IMAG1301.jpg
Прегледи: 2335
Размер:  115.0 Кб.А и днес му направих едно малко тестче ,да пробваме гумите ,които се държаха много добре за МТ и на асфалт.
    Последно редактиран от Красимир Гошев ; 17-07-11 в 21:48
    MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
    MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

Публикации
    175
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране От: Ето ,какво направих с джипчето ми

Браво Краси!Да си ги търкаляш със здраве и само незабравими моменти да ти носят!Вече заприлича на истински джип,придаде му стойка.
    При максимално разтваряне на ходовете не задират ли в калниците?

Място
    Кюстендил
    Публикации
    644
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране От: Ето ,какво направих с джипчето ми

Благодаря....Ми малко отпред в буферите но ще ги отрежа или ще мисля за нещо друго
    MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
    MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

Място
    Панагюрище
    Публикации
    7,881
    Точки (при гласуване)
    32

По подразбиране От: Ето какво направих с джипчето ми

Поздравления за истинските гуми, а и джантите не са лоши!
    Чудех се защо се е изчервила така предната престилка, но после забелязах, че е над огнището

Място
    Кюстендил
    Публикации
    644
    Точки (при гласуване)
    8

Благодаря ,да гумите са истински ,след дълги размисли и много четене се спрях на тях ...а престилката се изчерви след мойта намеса с четката и червената боя

Място
    Панагюрище
    Публикации
    7,881
    Точки (при гласуване)
    32

Сетих се, като гледам друга една от снимките, при това повдигане на задния мост, настройва ли после регулатора на спирачките? Да не вземат да откажат, мостът високо - демек кантарчето отчита слабо натоварване, а пък гумите доста по-големи на Ф; и като резултат - слаби задни спирачки?

Място
    Кюстендил
    Публикации
    644
    Точки (при гласуване)
    8

Не не се сетих да го регулирам Благодаря за подсещането ,още утре ще го направя ... но за стотина километра не забелязах някаква разлика в спирането ,може би само една идея по слабо ,но го отчетох заради по големите гуми ,но все пак ще си го настроя ...

Място
    Монтана
    Публикации
    981
    Точки (при гласуване)
    8

Браво! Супер е станало!
    Може ли да кажеш цената на подложките за пружините и колко им е височината?
    Мерси предварително!
    Ради Стоянов; 0885284389; radikyokushin@abv.bg

Никога не забравяй, че истинността на казаното няма отношение към компетентността на говорещия!

Място
    София
    Публикации
    21,401
    Точки (при гласуване)
    78

Цитат Мнение на Красимир Гошев Преглед на публикациите
    Благодаря ,да гумите са истински ,след дълги размисли и много четене се спрях на тях ...
    Не са лоши гумите, но внимавай за странични удари от остри камъни ...

Място
    София
    Публикации
    138
    Точки (при гласуване)
    7

Честито и от мен колега.Джипката изглежда много добре,желаяти много кални и безаварийни километри.Поздрави.

Място
    София
    Публикации
    549
    Точки (при гласуване)
    9

Евала!!! Джипката е вече с доста агресивен вид Много радва!

Място
    Ловеч
    Публикации
    3,995
    Точки (при гласуване)
    19

Браво!Много добре изглежда!Поздравления за положения труд.

Място
    София
    Публикации
    547
    Точки (при гласуване)
    11

Ако приемаш другарски съвет - за да стане още повече на истински горски джип Паджерото, това никелираното отпред го мАни! Както е нежно прихванато с четири планки, след първата среща с по-твърд предмет няма само да изправяш броня, а ще имаш като минимум и предна решетка, и капак да сменяш (ако му се размине на радиатора).

Не че не е общоизвестно - ама продължават драмите с тия красоти по джипките. Последно един другар си беше курдисал такъв един лъскав булбар на чисто новия Хайлукс - марков, TUV-сертифициран, дрън-дрън. Преди две седмици се хлъзна лекинко по жълтите павета на дъжд - и получи пълната гореизброена програма след спиране в Опел Корса.
    Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

Toyota 4Runner '88, Forester '98 | Husky WR 125 '01 > Моntesa 315 '99

Място
    Кюстендил
    Публикации
    644
    Точки (при гласуване)
    8

Благодаря на всички Ви ,и на мен почва вече д ами харесва още повече ,а и ще има още малко дребни доработки ,пожелавам и на вас да ви се случи ,та дори и по добро ...
    Последно редактиран от Красимир Гошев ; 18-07-11 в 19:54

Място
    Кюстендил
    Публикации
    644
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на badeff Преглед на публикациите
    Ако приемаш другарски съвет - за да стане още повече на истински горски джип Паджерото, това никелираното отпред го мАни! Както е нежно прихванато с четири планки, след първата среща с по-твърд предмет няма само да изправяш броня, а ще имаш като минимум и предна решетка, и капак да сменяш (ако му се размине на радиатора).

Не че не е общоизвестно - ама продължават драмите с тия красоти по джипките. Последно един другар си беше курдисал такъв един лъскав булбар на чисто новия Хайлукс - марков, TUV-сертифициран, дрън-дрън. Преди две седмици се хлъзна лекинко по жълтите павета на дъжд - и получи пълната гореизброена програма след спиране в Опел Корса.
    Благодаря ,за съвета колега ,но аз не съм съгласен много-много ,нежното захващане е с дебела шина 10/20мм.и лично заварена от мен ,и вече тествана при лек удар,дори и качването от мен върху него и скачането в реката ,а аз съм 96 кг. ...А попринцип при по сериозен удър и с него и без него ,каквото ще се покриви ще се покриви ,така че с него по си ми харесва ,пък и става за трамплин за децата (на тях много им харесва да скачат от него )Но все пак благодаря ,много безавариини километри

scorpion1972 е офлайн
    Ивайло Иванов
    Утвърден участник | СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    Място
    Ямбол-Царево
    Публикации
    915
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на radikyokushin Преглед на публикациите
    Браво! Супер е станало!
    Може ли да кажеш цената на подложките за пружините и колко им е височината?
    Мерси предварително!
    Цена за комплект 70лв.За поръчки тел:0887518051 "СКОРПИОН"-ООД гр.Ямбол Ивайло Иванов.Височината е според желанието на клиента.
    Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
    На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
    Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

Страница 1 от 21 1234511 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 2422
    Последно мнение: 23-09-17, 15:45
  2. Кой какво направи по Исузу-то?
    От skandi66 във форум ISUZU
    Отговори: 28
    Последно мнение: 22-10-14, 20:42
  3. Отговори: 6
    Последно мнение: 10-02-13, 15:49
  4. Кой ще познае джипката ???
    От Явор-Vromos.com във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 35
    Последно мнение: 12-01-10, 19:21
  5. Днес имаше проблеми с тока в Лозенец - какво направи Стефан?
    От Венцислав Петров във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 18
    Последно мнение: 08-03-07, 07:03

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •