Обява

Свий
Няма добавени обяви.

RYA Day Skipper практика в Северна Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: RYA Day Skipper практика в Северна Гърция

    Ами то и този изпит, който wildheart подготвя, важи в света
    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
    Gabriel Garcia Mаrquez

    Коментар


    • От: RYA Day Skipper практика в Северна Гърция

      Понеже тоя спор е безкраен, да и двата сертификата важат!

      Коментар


      • От: RYA Day Skipper практика в Северна Гърция

        Пичове, аз говоря за ветроходство, а 40 БТР си е много хубав разбира се, но не дава ветроходна диплома
        Последно редактирано от Chitsujo; 18-03-14, 12:54.

        Коментар


        • От: RYA Day Skipper практика в Северна Гърция

          Дето вика Венци, спорът е безкраен. Няма смисъл от него май.
          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
          Gabriel Garcia Mаrquez

          Коментар


          • От: RYA Day Skipper практика в Северна Гърция

            40Бт ти дава правоспособност да караш каквото поискаш, кеф ти под ветрила ,кеф ти моторна... и можеш да работиш като моряк най малко, който твърди обратното не познава програмата за провеждане на занятията и подготовката за изпита пред ИАМА
            при RYA да бъдем точни са разделени на отделни сертификати за моторни и отделно ветроходни яхти ...и документа не ти дава право на работа...
            за Дей скипер да отделено е малко повече време за практика ,но колко е тя за 5 дена...,
            също така е голяма заблуда да се твърди ,че Риа е признат в цял свят
            та всеки решава сам за себе си какъв курс да изкара и най важното...
            опита, практиката и отношението ти към морето те правят моряк не документа

            Коментар


            • От: RYA Day Skipper практика в Северна Гърция

              40те тона сертификът от на колегата курса си е професионален сертификът важащ в цял свят. Издава се съгласно нормите на IMO и STCW95.
              RYA сертифицат си е любителски сертифицат. Става за наемане на лодки. Извън Европа важи на "онче-бонче" принципи.

              Това на теория, на практика, отиваш и питаш каква хартийка им харесва за да ти дадат лодка под наем. Елате в Сан Диего и ви уреждам лодка под наем само за едните ви зелени очи. Легално.
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • От: RYA Day Skipper практика в Северна Гърция

                Статис ще включва и уроци по риболов към курса:

                Коментар


                • От: RYA Day Skipper практика в Северна Гърция

                  Аз мислех, че е отделен курс това с риболова. Знаете ли, че от този месец в Гърция вече не се изискват индивидуални сертификати за риболов, само лодката трябва да има май?
                  "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                  Gabriel Garcia Mаrquez

                  Коментар


                  • От: RYA Day Skipper практика в Северна Гърция

                    Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                    Статис ще включва и уроци по риболов към курса:

                    Венци от къде е тази снимка не каза ли СТАТИС?? Болен съм на тема риболов.

                    Коментар


                    • От: RYA Day Skipper практика в Северна Гърция

                      Между Самотраки и Тасос.

                      Аз също съм виждал скачаши туни малко пред Керамоти.

                      Коментар


                      • От: RYA Day Skipper практика в Северна Гърция

                        Внеци, няма ли да публикуваш нещо?
                        "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                        Gabriel Garcia Mаrquez

                        Коментар


                        • От: RYA Day Skipper практика в Северна Гърция

                          Първоначално публикуван от Zeehond Преглед на мнение
                          С най-голямо удоволствие бих споделил, защото този винт аз съм го правил Специално този от снимката не е за моята лодка, а е за едно 43-футово Жено. Диаметърът му е 19 инча, а стъпката - 14. Виждам, че лодката ти е в Неа Перамос и отстрани се вижда Арианата. Преди около година правих нови лопуси за нейния винт, но така и не получих обратна връзка, дали са сполучливи или не.
                          Лопусите станаха повече от сполучливи

                          Коментар


                          • От: RYA Day Skipper практика в Северна Гърция

                            Браво, радвам се. Както е тръгнало, скоро винтовете на всички български лодки в Неа Перамос ще са ми минали през ръцете.
                            There's someone in my head but it's not me...

                            Коментар


                            • От: RYA Day Skipper практика в Северна Гърция

                              Момчета, по-нагоре в темата се споменава за катамаран на Стефан във Волос. Потърсих в мрежата, но нищо не намерих по въпроса. А имам желание да се понауча с туристическа цел точно на катамаран. Целта е да се рентва катамаран 38-40фута от марината на Лефкас лятно време. Имам сертификат за 40БТ, но повече от скромен опит във ветроходството. Моля, ако някой може да даде информация. Мисля, че ще е полезно и за други хора от форума. Тази година на Итака ми паднаха очите по един 44футов във Вати! Може да кача и някоя снимка в друга тема, мисля че имаше такава за Итака.

                              Коментар


                              • От: RYA Day Skipper практика в Северна Гърция

                                Катамарана не е на Стефан а на Митко Станишев.Ако те интересува мога да ти дам контакти.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X