Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Хард диска на лаптоп.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Хард диска на лаптоп.

    Здравейте! Изписва ми че имам някакъв проблем с хард диска ето и изображение


    Не знам какъв е проблема, a лаптопа си работи идеално. Благодаря предварително.
    Последно редактирано от Preslav Peychev; 11-04-13, 19:22. Причина: Преместване в нова тема, прилагане на изображение по по-прегледен начин.

  • #2
    От: Проблем с Хард диска на лаптоп.

    S.M.A.R.T. системата предупреждава, че има проблем с харда. На колко години е диска?
    Така може да работи още много, но може и да се скапе утре. Моя съвет е ако имаш възможност да го смениш,
    ако не поне си направи архив на важните неща на външен диск. Ако имаш нужда от помощ съм насреща.

    Коментар


    • #3
      Re: Проблем с Хард диска на лаптоп.

      Както е казал колегат направи си бейкъп, лаптопа си работи добре защото диска още не се е скапал, обаче S.M.A.R.T то твърди, че ще си тръгва, имаш 2 варианта - единия е да си смениш диска, а другия е да го занесеш на диагностика да се преформатира и може да изкара още преди пак да го смениш, заслушай се в диска дали потропва тихичко, ако потропва, според мен е за смяна освен ако нямаш нищо важно на него и ще го караш докато заспи.

      Всъщност тази случка дето я е записал СМАРТА може и да не е фатална.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с Хард диска на лаптоп.

        Ако диска е Western Digital Blue серия, или подобен сменявай докато можеш. Тук на работа имам 4 умряха точно така, предупреждения и след месец тотална фира.Ако диска е на над 2 годни сменявай и си запази всичко възможно най-скоро.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X