Обява

Свий
Няма добавени обяви.

премахване на виско и монтиране на ел. перка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Ето снимки
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0163.jpg
Прегледи:1
Размер:134.5 КБ
ID:5469758
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0164.jpg
Прегледи:1
Размер:121.3 КБ
ID:5469759

    неможах да намеря кутията а на него не пише нищо ...

    явно е пълен боклук правено по трудово от китайчета и е интересно че в магазина след това ми го предлагат след това за 116 лв. а иначе чаках два дни за доставка от София !
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 10-04-13, 23:18.

    Коментар


    • #17
      От: премахване на виско и монтиране на ел. перка

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Айде кажи де Не се срамувай
      Ооофф...

      Караш по сериозен баир, на някаква бавна предавка. Нещо като 3 км/ч. Кога ще имаш по-адекватно работеща охладителна система?
      Електриката е мислена за кола движеща се с някаква по-голяма скорост, и основното охлаждане идва от напора на насрещния въздух. И чак когато няма такъв напор(а при колите е рядко срещано)-тогава идва реда на перката задвижена от електромотор. По същата причина много хора се оплакват от загряване в задръстванията. Ако са с виско-не,ч е няма изобщо да загряват, но поне има постоянен поток на въздух през радиатора, като се мени според нуждата. Докато при електриката имаш две положения-он и оф. Хайде още едно-на по-ниски обороти, ама пак е далеч.

      Единствения плюс за който се сещам, че при влизане във вода с електриката може да си сложиш ключ за изключване, за да не заграби вода и да спука радиатора.
      Но пък си трябва доста практика, и да се сетиш, че имаш такова копче, и да го използваш. На Франко имам две-едното за принудително включване, другото за принудително изключване на вентилатора. Това за изключването го сложих единствено с тази цел-да изключвам вентилатора когато влизам във вода, но досега вече година и половина не съм се сещал да го използвам при влизане във вода. Поради простата причина, че забравям да го направя.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #18
        От: премахване на виско и монтиране на ел. перка

        ДА то щото виското при 3 км има обороти да свърши нещо полезно
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #19
          От: премахване на виско и монтиране на ел. перка

          Както се казва ако чуеш на светофара някой да си форсира автомобила в жегата то неминуемо е кола със виско или некой див рейсър.И като те питат що го правиш викаш ми тя така се охлажда,а те гледат тъпо отсреща с неразбиращ с поглед.
          Аз имам концепция лично моя за виското.За мен то краде ненужно коне,но пък държи двигателя в правилната температура без резките спадания и вдигания на температурата съществуващи при ел.перката.Демек мотора се чувства по-добре.
          Да ама като загасим топъл мотора и няма ел.перка в жегата и оп проблем.Главата лови гората.
          Абе пълен кеф няма май.
          Ма тва си е мое мнение.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • #20
            От: премахване на виско и монтиране на ел. перка

            И това с резките спадания и вдигания също не моа го разбера(термостат няма ли...?)А като загасиш в жегата и имаш перка нали нещо трябва да върти и охлаждащата течност,щот кво точно охлаждаш иначе?!?
            Jeep cherokee XJ 4L,6.5 inch long arm lift,33/12.5/15

            Коментар


            • #21
              От: премахване на виско и монтиране на ел. перка

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Айде кажи де Не се срамувай
              Оставал ли си в гората без тоци? Щото на мен ми се случи един път алтернаторът да изпуши след едно по-интензивно използване на лебедка. Стар дизел, без електроники, трябва му само малко ток за клапанчето за горивото. Ако не го угасиш непредпазливо, можеш да караш много дори и с доста изтощен акумулатор, ако има и други жипки да ти осветяват пътя в тъмното.
              Ама се пита в питанката в такъв случай какво правиш, ако си "подобрил" охладителната система чрез изхвърляне на виското и си останал само на електрически перки, пък били те и SPAL???


              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              ДА то щото виското при 3 км има обороти да свърши нещо полезно
              Много зависи от обстоятелствата. Оборотите може да са ти повече от достатъчни, дори и да се движиш с 1 км/ч ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #22
                От: премахване на виско и монтиране на ел. перка

                Първоначално публикуван от manolsss Преглед на мнение
                Колега обмислям тази смяна защото виското го взех преди 3месеца 240лв. Американско ..... Обаче преди седмица блокира незнам по каква причина и сега се върти с оборотите на мотора а от магазина казаха че освен сащото за 116 лв. Др. Опция няма за рекламация а джипа няма проблем с загряване и не не е този от снимката а по новия.... Не се използва за изван пътя ..
                Доколкото разбирам единствения ти проблем ще е малко по-висок разход на гориво. Има джипове с развалено виско, които принудително са го блокирали за да не го сменят. При мен виското се развали и престана да зацепва. Купих ново от Ebay - UK . Работи няколко месеца и е непрекъснато полузацепено, 60-70% може би. Малко повече започна да загрява но направих пълна профилактика на охл. система, сложих добър антифриз, изобщо всичко което препоръчва I.Stoyanov, по-горе и сега е идеално. Имам купено резервно виско от USA и може някой ден да го сменя, но това си е пак работа и не знам дали си струва. Ако имаш повече свободно време и пари - тръгвай на ново. Иначе - караш си така, малко повече разход ... Нали не караш тежък Offroad?
                Намерих малко материал за виското и го слагам.
                http://www.4s.com/Upload/Four%20Seas...,%20SEVERE.PDF
                http://www.4s.com/Upload/Four%20Seas...0DIAGNOSIS.PDF
                http://www.haydenauto.com/Fan%20Clut...1/Content.aspx

                Коментар


                • #23
                  От: премахване на виско и монтиране на ел. перка

                  А в случай когато почвата в гората е от канелено - горски тип а пък твоята каучукува смес на гумите е за песъкливо - сипести.....кво правим тогаз?Това с тока в гората е супер конкретна ситуация от която не произтича правилото "само виско и нищо друго".Ами голям бензинов мотор без ток в гората .......тогава и два броя виско перки да има все тая?
                  Jeep cherokee XJ 4L,6.5 inch long arm lift,33/12.5/15

                  Коментар


                  • #24
                    От: премахване на виско и монтиране на ел. перка

                    Чавдар има лош опит с ел. перки и затова така
                    Ама е на - Бакалов който първо пита после слага и не съм чул да се е оплакал
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #25
                      От: премахване на виско и монтиране на ел. перка

                      Щом е посточнно зацепено се се притеснчшай. На дизеловото ми Чероки (2,1Тд) е постоянно зацепено виското от 5-6 години. Нямам абсолютно никакви проблеми. Термостата си регулира температурата, единствения недостатък е повечкото шум. Ама при теб, ако искаш всичко да е 6 вземи НОВО ОРИГИНАЛНО виско и си свиркай.
                      *Моето лично виждане е, че РАБОТЕЩото виско е мноООго по-добро от ел. перките. Преди години имах Пасат 3, мноого здрав, ако не сте запознати, двигатеят е разположен напречно в коша и виското е невъзмовен варянт. Та карам си аз спокоен, навънка 40+ градуса, Пасата ниикога не загряваше, обаче за "късмет" този път датчика дето включва перките не сработи. Е нали с сещате, че когато не когато няма проблеми с охлавдането, чошек няма навика да следи температурата. Направи ми впечатление, чак когато лампата беяе светнала от безизвестно време, е разминах се само с гарнитура От тогава ел. терка НИВГАяя, особено на джипка, еле па ако е за гората


                      Поздрави !
                      п.п. Тераното ми е с ел.перка, която се пуска успоредно с климатика и с бавна скорост градско, докато виското го чувам да фучи при продължителни натоварвания. А плавността при оперирането на виското е незаменима, използва 5-10-50-80%, колкото си му е нужно, а не 100% и 0 . И все пак, за определени цели ел. перките са по-добри, особено при заводски недомислени охладителни системи на 15+ години, тогава притурките са задълвителини

                      Коментар


                      • #26
                        От: премахване на виско и монтиране на ел. перка

                        Първоначално публикуван от bigy Преглед на мнение
                        ... Това с тока в гората е супер конкретна ситуация от която не произтича правилото "само виско и нищо друго". ...
                        Ами голям бензинов мотор без ток в гората ...
                        Изобщо не е рядко срещана ситуация за коли, които наистина се навират на криви места и виждат зор. Само на мен ми се се е случвало да имам проблем с тоците на 2 пъти.
                        Ей на този Черок (като твоя) май нещо електрическата перка не му хладеше достатъчно, та се наложи да се сваля допълнително поставения вентилатор от едно Паджеро и да се импровизира. Пък Мицубиши-то си вървеше без проблем с щатната перка с виско ...





                        Като надеждност виското е несравнимо по-добре от електрическата перка, а за сериозен офроуд надеждността е важен показател. Ей го и конкретния случай с тази тема. Виското е неизправно, но негативното последствие е евентуално известна загуба на мощност и повишен разход на гориво. Не и прегряване ...

                        Както вече казахме, производителите на джипки не случайно отдават предпочитания на виското.
                        А за големия бензинов двигател ... Дали е случайно, че една солидна част от джипките, които са мислени за работа, а не "Just for fun", са с дизелови двигатели???

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Чавдар има лош опит с ел. перки и затова така ...
                        Ти ми остави лошия опит с ел.перките! Когато останах без алтернатор Хюндаят, слава богу, си беше с виско, та нямаше проблем с охлаждането. Иначе можеше и да спи в гората ...

                        А иначе, колкото и качествени да са ти електрическите перки, появи ли се проблем с тоците - гориш, защото влизаш в кофти спирала. Слаб ток -> лоша работа на вентилатори; лоша работа на вентилатори -> лошо охлаждане и двигателят започва да грее; двигателят започва да грее -> вентилаторите трябва да въртят все по-дълго; вентилаторите въртят по-дълго -> положението с тока става още по-зле и т.н. ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #27
                          От: премахване на виско и монтиране на ел. перка

                          Благодаря за одговорите продалжавам с взимане на ново виско дано е по качествено от това..... Само осще един въпрос разлика с 5.2 има ли в температурно отношение 4.0

                          Коментар


                          • #28
                            От: премахване на виско и монтиране на ел. перка

                            Чавдаре прибирал съм се с пробит радиатор и изобщо без перка. И не окотих мотора. Тааа, заеби тая работа със надежността. То ако си индисмън нищо не мое те спаси и две вискота и осем перки да накичиш.

                            И пак казвам - ако ще се слага ел перка не се прави с първата от моргата.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #29
                              От: премахване на виско и монтиране на ел. перка

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              ... заеби тая работа със надежността. ...
                              ... И пак казвам - ако ще се слага ел перка не се прави с първата от моргата.
                              Точно тази гледам да не я заебавам, та да не се налага да рИва някъде от гората някой да идва да ме спасява.

                              И да взема да напомня, че точно тази тема не е за туниХ на охлаждането. В конкретния случай няма нужда от такъв. Дори и да трябва да се слага електрически вентилатор на конкретния автомобил, нужда от ТНТМ няма, защото за WJ 4.0 си има щатен такъв.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #30
                                От: премахване на виско и монтиране на ел. перка

                                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                                ....Е нали с сещате, че когато не когато няма проблеми с охлавдането, чошек няма навика да следи температурата. .....
                                Не знам към кой се обръщаш , но определено някоя блондинка може и да се сети. Иначе аз съм научил децата ми , при все че са любители шофьори , едното око постоянно да им е върху показанията на уредите .... а който не се сеща , после пита по форумите .

                                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                                .....И все пак, за определени цели ел. перките са по-добри, особено при заводски недомислени охладителни системи на 15+ години, тогава притурките са задълвителини ......
                                ....например : една такава "заводски недомислена охладителна система" на 26 години при мен е вече на 600 000 км. За твоя мироглед може да звучи извънземно , ама това не пречи да си е реалност . Мерцедес 190 2л. , бензин ,механична инжекция. Охладителната система е изчислена така , че електромагнитната перка се включва само аварийно . Не че не се случва изобщо да не работи - в жегите и задръстванията си е ежедневие . Само дето още не съм чул от колеги на някой да му е отказала .

                                И за да не излезе , че давам неадекватно лека кола за пример - в раздел Опел има хора , които са заменили виското с елперка от години .
                                Последно редактирано от Чавдар (V93); 12-04-13, 20:01.
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X