Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Баси, тва сигур от централата в Щутгарт са ти го прошепнали на уше колко им е печалбата?
    Баси не ебаси тва е положението-лично съм го прочел в Ауто-Билд, така че няма нужда някой да ми го е шушнал лично, или да ми го е казал в кварталната кръчма!А и в днешно време информация да искаш-само да има кой да чете!И още нещо-в цивилизования свят фирмите(особенно големите) дори и не помислят да крият печалбата си, за да плащат по-малко данъци-нещо, което за наше село е съвсем нормално!ТакЪви ми ти работи...
    Наистина информацията е малко от преди кризата, но не вярвам нещата да са се променили драстично.
    Толкова от мен, че разводнихме темата.
    Последно редактирано от mbenz; 16-04-13, 15:53. Причина: допълнение
    много автомати-слаби резултати!

    Коментар


    • От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

      Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
      С личен такъв може и да са малко, но Гранична полиция карат такива от години, та би трябвало да имат впечатления, сигурно никой от тях не членува тук!/или пък няма с какво да се похвали/. Преди няколко години ходихме с приятел на търг/не за Дифендъри/ в регионалното им подразделение, та един от тях каза, че запазили УАЗ с тунелни/не запомних техническия термин/ мостове, да си прибират с него закъсалите Роувъри!
      Казал ти е портални, редукторни.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

        Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
        С личен такъв може и да са малко, но Гранична полиция карат такива от години, та би трябвало да имат впечатления, сигурно никой от тях не членува тук!/или пък няма с какво да се похвали/. Преди няколко години ходихме с приятел на търг/не за Дифендъри/ в регионалното им подразделение, та един от тях каза, че запазили УАЗ с тунелни/не запомних техническия термин/ мостове, да си прибират с него закъсалите Роувъри!
        С редукторни мостове ще да са били...не ги ли продават...?
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

          Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
          С личен такъв може и да са малко, но Гранична полиция карат такива от години, та би трябвало да имат впечатления, сигурно никой от тях не членува тук!/или пък няма с какво да се похвали/. Преди няколко години ходихме с приятел на търг/не за Дифендъри/ в регионалното им подразделение, та един от тях каза, че запазили УАЗ с тунелни/не запомних техническия термин/ мостове, да си прибират с него закъсалите Роувъри!
          По тази логика няма да има нито една успешна експедиция с Дифендъри по този свят... УАЗ-и няма та за това.

          http://capetocape.org.uk/
          Only after the last tree has been cut down,
          Only after the last river has been poisoned,
          Only after the last fish has been caught,
          Only then will you find that money cannot be eaten.

          Коментар


          • От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Абе вие явно тия коли не ги ползвате по предназначение. След първия месец в гората всички дупки са пълни с кал клони и шума. И да ги има и да ги няма се тая.

            ...
            Предполага се, че след всяко каляне ще има и миене, затова в този вид 4Х4 лукса е гумено легенче. Шофьора на ТЛК 100, който ни беше в Дубай каза, че всяка вечер при прибиране в гаража 2 часа отделял за хигиена, козметика и преглед на основните неща по машината.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

              Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
              Баси не ебаси тва е положението-лично съм го прочел в Ауто-Билд, така че няма нужда някой да ми го е шушнал лично, или да ми го е казал в кварталната кръчма!А и в днешно време информация да искаш-само да има кой да чете!И още нещо-в цивилизования свят фирмите(особенно големите) дори и не помислят да крият печалбата си, за да плащат по-малко данъци-нещо, което за наше село е съвсем нормално!ТакЪви ми ти работи...
              Наистина информацията е малко от преди кризата, но не вярвам нещата да са се променили драстично.
              Толкова от мен, че разводнихме темата.
              О не, изобщо не си крият печалбата

              До няква степен верно не я крият, амаа нещата така красиво са замазани че не мое фанеш кое колко им струва и т.н.
              А па публикациите в авто билд са дени от най-компетентните по икономика даааа
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                По тази логика няма да има нито една успешна експедиция с Дифендъри по този свят... УАЗ-и няма та за това.

                http://capetocape.org.uk/
                Ами не, колега, не визирах нечия логика, а само "веселото" отношение на група, караща Дифендър/друг е въпросът, колко е меродавно/! Аз нямам лично мнение по темата, но ЛР определено ме кефят/както и всичко английско/! Поздрави!
                "Make love, not war!"

                Коментар


                • От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                  Каращите Дифендър в този форум сме малко и се знаем.Моя го взех лачен и в отлично състояние-произведен 92г.Целта ми беше да го карам на състезания и се почна.Щатните диференциали,полуоски и карета не стават за тая цел.Не съм информиран дали новите модели са по-здрави.Двигател,скорости и раздатка са достатъчно здрави за всякакъв вид тормоз.Налях в него 20 бона да го напрвя несчупваем и спрях да го карам на състезания,а само на разходки.В карането на такава машина има някакъв особен чар,който не мога да обясня...Но само извън пътя.На пътя си е жива мъка.Имам чувството,че като мина от асфалт на черно,всичко си идва на място-всички скърцащи и тракащи звуци сякаш на мига изчезват.
                  Предимствата на Дифендъра пред Вранглера за мен са следните:
                  1.Купето е доста просторно,въпреки неудобното място за седене.За сметка на това пък си на високо и можеш да си виждаш от къде минават гумите през прозореца.
                  2.Раздатката е прибрана в шасито и шансовете за поразии са минимални.На вранглера тампоните и са хванати за една ламаринка и е доста ниско.
                  3.Кормилната щанга е зад моста и шансовете за поразии са минимални.Ама щангите са от кашкавал и без да ги биеш се огъват.На Вранглера са пред моста
                  4.Отпред и отзад,нещата които се подават са части от рамата и където и да се блъскаш,най-много да смакаш щатната броня и калници
                  5.Самата рама е изключително здрава и много добре защитена от корозия
                  6.Алуминиевото купе може е предимство за тежестта,но веднъж намачкано е почти невъзможно да му се върне първоначалната форма без да личи
                  7.Окачването е меко и ходовете са много добри-не съм се возил на друг стандартен всъдеход(изключвам Рейндж и Диско),с който да е така приятно да се гази в дълбока оран с буци над полвин метър.
                  8.Стандартните му резервни части и консумативи са убийствено евтини,ама то май и при Вранглера е така.
                  9.Системата му 4х4 е фул тайм и за мен това май е едно от най-големите предимства пред Вранглера(който е парт тайм) за използване при всякакви условия-климатични и географски.
                  10.Пластмасите по вратите,въпреки че изглеждат евтино,моите на 21г изглеждат долу горе,като новите.

                  И май толкова.Моето мнение е,че ако машината ще се използва главно извън пътя за работа,пренасяне на багаж или други подобни дейности,бих избрал Дифендъра.
                  Ако обаче колата ще се кара и по пътя и се търси и някакъв комфорт и удоволствие,аз бих избрал Вранглер Рубикон.Освен комфорта,той е и по-наджипен стандартно от завода със всички екстри изброени от всички писали тук и стандартно без никакви изменения побира 33" гуми,а на Дифендъра за това му трябва 2 инча лифт.Като добавим и несравнимо по-мощния двигател,съм готов ако някой ми даде парите,дето съм вложил в Дифендъра,веднага да ги направя първа вноска за Рубикон.Дано съм бил поне малко полезен,а Таргата да добавя списъка с педимствата.
                  Ха да ви видим сега-ето ме-един фен на Дифендър,който не плюе по Вранглер
                  2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                  Коментар


                  • От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                    Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
                    С личен такъв може и да са малко, но Гранична полиция карат такива от години, та би трябвало да имат впечатления, сигурно никой от тях не членува тук!/или пък няма с какво да се похвали/. Преди няколко години ходихме с приятел на търг/не за Дифендъри/ в регионалното им подразделение, та един от тях каза, че запазили УАЗ с тунелни/не запомних техническия термин/ мостове, да си прибират с него закъсалите Роувъри!
                    Със същия успех могат да карат УАЗки и да си оставят един Дифендър да ходи да ги събира.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                      Супер! Благодаря за откровеното мнение за дефендър-а!!

                      Значи ако предимно го карам оф роуд това е колата.

                      Иначе аз няма да го наджипвам докато е в гаранция. Лебедка ще ми трябва, те и двете марки предлагат аксесоар за закрепване на лебедка. Не знам дали задължително трябва да купя Warn 8000, 9000 или 9.5 каквато препоръчват, ама ще питам. Щото инак ще трябва да идват да ме вадят от някой гьол, като запецна

                      Другото е да видя колко е поддръжката т.е. колко пари са редовните посещения в сервиза.

                      Напваи ми впечатление че за Wrangler графика почва от 2-ра година или 32000 километра!!! След това е 3 години или 48 хиляди и така нататък.
                      Последно редактирано от hotsnail; 16-04-13, 21:22.

                      Коментар


                      • От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                        Ще си позволя да коментирам наблюденията си върху Дифендър дълга база, от позицията на возещ се вече над 10г. по черните пътища по границата. Първо уточнявам че става дума за Дифендърите на гр. полиция - т.е. няма тунинги! Има 2 вида - от по-старите с БМВ двигатели и от новите с фордовите двигатели.
                        Та, за проходимоста лошо не мога да кажа. Въпреки че са със стандартни гуми и на повечето отдавна не им личи какъв е бил грайфера, да се наложи уазка да вади Дифендър и дума не може да става! Обикновенно когато закъса Дифендър, до него може да стигне само триосия ни зил, или друг Дифендър, но с по-добри гуми, та да го изтеглят! Ламарини, окачване и двигател, щом издържат на нашия тормоз, значи са ОК. И по-старите, и особенно пък новите развиват прилична скорост на асфалт. Обаче не бих си купил Дифендър дори и нов, пък ако ще и да спечеля милиони от лотария. Значи оказва се че не всичко е окачване, двигател и купе. Дифендъра е проектиран и изпълнен като машина за мъчения, и това не е просто липса на комфорт, а е бавно но системно рушене на здравето както на шофьора така и на возещите се. Седалките имат толкова малка възможност за реглаж, че можеха спокойно да ги заварят и да не се регулират. Предните седалки са ненормално близо до вратите и това е особенно неудобно за шофьора защото и волана е изместен към вратата. Съответно човек се чуди къде да си дене лявата ръка. Тапицериите на седалките са от някаква материя като мушама, или балатум. Спарват ужасно и издържат около година преди да почнат да се пукат и да се подават железата на седалките. Приборите по таблото започват да се скапват след 60-70 000км. . При каране по черно всичко вътре дрънчи и се тресе ужасно даже и когато са чисто нови. Задните плъзгащи се стъкла се отварят сами от вибрациите. Вратите имат такива луфтове, че можеш да си подадеш пръстите навън без да отваряш врата или прозорец. На резервната гума така и не са и намерили читаво място. Отпред мачка капака, отзад висва вратата. Може и дасъм забравил да спомена нещо но на мене ми стига и това че за 10г. возене в Дифендър нема кокал дето да не ме боли, та не ща да ги видя.
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                          Няма Дифендър с БМВ двигател, навярно става дума за ТД, който се монтира преди фордовия.
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                            Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                            Значи ако предимно го карам оф роуд това е колата.
                            Няма нито една причина поради която това да е вярно. Фулл тайма пък съвсем не е белег за офроуд ориентация на концепцията. Споменатото от колегата за раздатката на Вранглер не е вярно. Най-ниската и точка е по-високо от шасито. Останалите споменати като "предимства" на Дифендъра всъщност са опит за намиране на някакво обяснения на недостатъците му. Примерно това за "вертикалния комфорт", което всъщност е недостатък на високия център на тежестта. В него калкулирам не само тавана на купето, но и положението на двигателя заедно с раздатката и другите агрегати. То хубаво да му сложиш всичко нависоко, ама толкова високо не е добре. Не че конструктурите на Вранглер не можеха да я сложат между задните седалки ама .... И като му сложиш един багажник на тавана с 2 гуми и 6 туби отгоре и става истински непобедим търкалан. Ама така ги показват по филмите и така се моделира вкуса на лаика. Пълния набор блокажи на Рубикон само са достатъчен фактор за да се приключи със сравненията на тези два модела по отношение на офроуд възможностите им. Фабричния размер колела и двурежимното предно окачване също са смазващо предимство за Вранглер. А по отношение на комфорт, шум, афтърмаркет поддръжка и пътно поведение по шосетата и магистралите и дума не може да става за сравнение. Като надеждност не случайно на Дифендера му викат Дефектер. А по отношение на комфорта си е заслужил името Дървендер. Вярно е че този модел е изключително разпространен в Индия, Африка и Австралия но причината за това съвсем не е в неговите достойнства се дължи на постколониалното влияние на държавата производител. Да съдиш за качествата на даден модел по разпространението му и "споменаването" му в холивудските и боливудските филми прилича на ония виц дето един питал: Абе Ферари добра кола ли е? Защо питаш? Ами защото гледам, че не ги карат много" По тази логика Витарата е върха на инженерната мисъл защото много ги карат по горите.
                            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                            Коментар


                            • От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                              @elbgt то няма много място за чудене. При цените които имат и това дето се предлага....хубаво е, че човекa писа кое е добре и зле. Все пак да знам. Най-малко като заседна в някоя голяма кал да не се чудя ако бях взел дефендър, щях ли по леко да мина...

                              Пък и аз ще искам и да го ползвам и по магистрали и за по-дълги пътувания, та джип ще е - има си всичко cruise control, нисък разход. Климатроника си е абсолютно задължителен на нашето географско положение. За екстрите на рубикона горе долу ми е ясно за какво иде реч. Поне идея имам, че е голяма бала пари да се прави на готова кола. Смяна на мостове и дифове...а сигурно в повечето случай и други неща трябват.
                              Последно редактирано от hotsnail; 16-04-13, 23:38. Причина: Правопис и допълнение

                              Коментар


                              • От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                                Не стана ли ясно от всичките ми писания, че на Рубикона не е нужно да сменяш мостове въобще. Със заводските 32-ки си готов за гората. 33-ки влизат без никакви промени, 35-ци влизат с кит за $300 или $660 със смяна на предавателното число на диференциалите, а за 37-ци ще ти трябват по-сериозни модификации, но пак в рамките на $2000 ще се оправиш. До там обаче с лесните решения. За над 37" ще трябват за начало $15 000. Като не искаш шосета не го карай по тях. Карай си го само из горите, защото и там е несравнимо по-интелигентно и надеждно конструиран и оборудван от Дифендъра. Дифендъра бил за гората правен и затова било приемливо водача да бъде гърчен. Ми като е правен за гората колко да е направен? Не го ли коментирахме и това? Колкото до засядането в калта за всеки "джип" си има достатъчна кал в която да заседне. Някой заводски му стигат 25 см, на силно тунингован 40 см и оттам нагоре цената за всеки сантиметър е трицифрено число в небългарски пари. Хората засядат и с трактори с по 8 броя 80-инчови гуми дето съвсем само за там са правени, което не им пречи да имат серийно климатик в кабината. А колкото до парите... и на половината да беше и на една четвърт пак не си струва това абсолютно ергономично недоразумение както и архаично технологично недомислие прикрито под благонравния британски консерватизъм и традициоанализъм.
                                Последно редактирано от elbgt; 17-04-13, 00:54.
                                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X