Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

    Ееее щом все пак се колебаеш ще се включа пак. Тия цени дето са ти ги забили са за някакви вече окомплектовани с безмислени и скъпи екстри за които споменах по-горе. Като ти набият един мек таван за 3500 лв дето в USA струва $960 и едно LSD дето е на цената на цял един мост и съвсем спокойно могат да ти докарат Сахара по-скъпа от Рубикон. Правилния подход ако ще купуваш от БС е да отидеш и да поискаш доставка на гол като сокол Рубикон и както споменах със стоманени джанти. Ако ще да ги чакаш и 6 месеца си струва. Готовите окомплектовани с глупости машини които държат на склад са съобразени със вкусовете на серийните не особено информирани клиенти, които те умело успиват. За 1/4 от парите дето ще ти набият за фабричните екстри ще си купиш истински и грамотно направени след това, но не от тях, а там откъдето трябва. Ако ще се вреш по горите късата база е по-правилния избор. Ако обаче ще ти е и ежедневен автомобил дългия е по-добрия избор. Малко е като микробус но се справя достатъчно добре с двата блокажа и отключващата се предна стаб.щанга. Във фабричен вид е с 32-ки и побира 35-ци с кит за $150. Тук във форума се продва един дълъг Рубикон на колега от Кърджали. Направен е скромно, но много грамотно. Виж го някъде из темите. Май го имаше и в мобилето с кърджалиски номера и цифри нещо от сорта на 3636. edit/ още си е там Аз лично ако ми трябваше веднага бих се навил ако се споразумеем на около 42-45 000, колкото би ми излязъл ако си го домъкна от щатите при подобен етап на доработка. Единственото предимство спрямо внос от щатите е че там само сънуват дизела и ще се наложи компромис с бензинова куца ламя. При нея пък едни други бързи работи се правят (не газ, пази Боже) които решават проблема генерално и един път за винаги, но няма да ги обсъждаме сега.

    едит/ Тоя от Капитолия не го гледай въобще Има и още един който не е за гледане - един тъмно зелен Спорт дълга база с мек таван на снимката. Ако се оглеждаш в Сахара и нямаш намерение след това да правиш нещо за поне $10 000 по-добре си купи Дъстер или някакъв Роувър, Нисан, Форд или все тая.
    Последно редактирано от elbgt; 10-04-13, 00:01.
    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

    Коментар


    • #17
      От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

      elbgt , дай му линк към твоята тема, за да види какво го чака, ако иска стокова проходима джипка да я направи истински Jeep.

      Колега, Рубикона за който ти говорят е на kinex и тук и в мобилето можеш по това име да го откриеш. Според мен неговият най-много си заслужава парите с баланса между шосе и гора.

      Коментар


      • #18
        От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

        Благодаря! Горе долу ясно стана. Намерих и обявата на съфорумеца от Кръджали. Малко над идеите ми за 2-ра ръка. Ама изглежда много добре.

        Темата на elbgt съм я гледал Не съм много в час с тия неща, ама мога да чета.

        ПП Не знам дали има какво да се маха от Рубикона толкова 71400 е най-скъпия а 68000 най-евтиния дето са дали.. Може би трябва подобно на elbgt да дебна по сайтовете на лизинговите фирми. Сутринта ги сканирах 4-5 ама нямаше нищо интересно.

        Коментар


        • #19
          От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

          Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
          Колега, Рубикона за който ти говорят е на kinex
          Не е на Кинекса, а на друг колега с ник koncheee. Доработките са на Кинекса, което е достатъчна гаранция за резулатата. Иначе ако не те гонят амбиции JK Рубикон с 35-ци е достатъчно проходим и надхвърля възможностите на 95% от всички навирени заради самото навирване и без блокажи и ходове дараци от други модели и марки. А за сравнение с други марки и модели в стоков вид въобще не може да става дума. Та така.... изборът явно се свежда до JK Rubicon или Дачия Дъстер

          едит/

          Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
          ПП Не знам дали има какво да се маха от Рубикона толкова 71400 е най-скъпия а 68000 най-евтиния дето са дали..
          Не бе, колега те въобще не поръчват и нямат наличен "гол" Рубикон. Все има някакви глупости дето балъците ги лапат след успиване. Само мекия таван е 3500 лв. Просто отиди и поискай да ти направят оферта за Рубикон без нищо включено от опциите. Пак да ти напомня за джантите. Искаш железни 17-ки с тасчета. Ясно е че ще кажат че нямат такъв просто защото такъв е пазара. Като нямат го духат. Има и в Германия и в Австрия дилъри. Просто поискай да ти доставят друг по твоя спесификация и им кажи, че ще чакаш колкото трябва.... но не повече от два месеца Аз проверявах през лятото и стигнахме до 62 000 лв за дълъг Рубикон 2.8 CRD. Почнаха да споменават някакви 6 месеца и накрая им теглих една майна и минахме на варианта Сахара от лизинг на 33 000 км. Поръчахме за $15 000 части и вече са тук. Ще става и тя ДЖИП. За мой приятел е, който покрай мен полудя леко и сега не слиза от него, а 2012 BMW Alpina B7 му гние на паркинга
          Последно редактирано от elbgt; 10-04-13, 00:49.
          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

          Коментар


          • #20
            От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

            Защо не погледнеш Патрол Y61?
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • #21
              От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

              Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
              Не бе, колега те въобще не поръчват и нямат наличен "гол" Рубикон. Все има някакви глупости дето балъците ги лапат след успиване. Просто отиди и поискай да ти направят оферта за Рубикон без нищо включено от опциите. Пак да ти напомня за джантите. Искаш железни 17-ки. Ясно е че ще кажат че нямат такъв просто защото такъв е пазара. Като нямат го духат. Има и в Германия и в Австрия дилъри. Просто поискай да ти доставят друг по твоя спесификация и им кажи, че ще чакаш колкото трябва.... но не повече от два месеца Аз проверявах през лятото и стигнахме до 62 000 лв за дълъг Рубикон 2.8 CRD.
              Да ясно! Благодаря!

              Те освен една Сахара дълга друго нямат на склад. Имат няколко Черокита. Едното е на готина цена 93 хиляди. (т.е. има отстъпка 10% някъде). Ама мен ми е над психологическата граница това нещо. Пък и то е луксозно возило, как ще вляза вътре с кални обувки.


              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
              Защо не погледнеш Патрол Y61?
              Ами Nissan ми е слабост. Имаме една микра 92-а година, върви без грижи, няма ръжда няма нищо. А Патроли нови не внасят май. А честно казано, не знам, как да си избера читав старичък. Пък сега съм с едно терано, дето си го харесвам много, ама толкова пари набутах да го реставрирам и пак ще иде за скрап и не става за нищо .....(приятелката ми каза преди няколко часа "аз казах ли ти да не правиш нищо"....)

              Иначе Патрол или Крузер е мечта ама пак ще уцеля лимонка знам си аз. БС предлагат един за 29 бона.

              Крузерите държат цена ужасно много. То преди да изгние и да се разпадне на части не пада. А най-евтиния нов е 90 бона.

              Ето и червеното камионче за 26 от ТМ Ауто. Тия не знам дали носят на модификации...
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 10-04-13, 06:38. Причина: Линк към търговски сайт

              Коментар


              • #22
                От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                Ето и червеното камионче за 26 от ТМ Ауто. Тия не знам дали носят на модификации...
                Първо погледни къде му е задния мост и къде бронята. И после си го представи в гората как се влачи по теглич и по стъпенки. И как приятелката ти казва "аз казах ли ти да натоварим отзад един тон картофи за да има сцепление и на задния мост за да станем 4х4" Иначе разбира се че носи на модификации. Тук има много майстори и специалисти. Веднага ще получиш оферта за интервенция "с резак и електрожен" и някакви други хитрини които са тайна работа. Ама да кежем ти наврът някак си някакви "могъщи" 33-ки. И понеже като е празен отзад тягата е само в предния мост каретата стават консуматив. Ама няма страшно има ги и последно помня бяха по 800 лв бройката. Не говоря наизуст. Имам си комшия с точно такъв купен нов. Аз лично бих го купил ако имах нива за картофи и бях лапнал някое парче от еврофондовете. И Нисана от линка и той така отзад е като микробус и ще падне влачене по стъпенки и теглич. С тия гуменца наврени под купето е "могъщ" направо. Доработки евентуални с много флексиране по ламаринките му за да побере някакъв размер колело дето да става за коловозите за които си писал в първия пост. А и булбара дето се държи отдолу на две болтчета десетки върши страхотна работа. Само не се облягай на него. Но пък без него още по зле. 40 см напречна вадичка и си без предна броня и евентуални без накакви други пластмасови части под нея. Ако пък махнеш теглича оставаш и без задна броня. И така докато го докараш в траялен вид. И не на последно място с тия тонове и тия кончета ще ти е гадно да го караш. И приятелката ти като каже "аз казах ли ти да вземеш Дъстера" няма да има какво да и отговориш

                едит/

                ако не ти се дават пари като за нов или стар Рубикон

                Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                Защо не погледнеш Патрол Y61?
                Това е добър вариант. Купуваш някаква гробница според джоба си и започваш отначало упражнението познато вече от Тераното или каквото беше там предишното, ама пък ти май баш това каза че не искаш. Дъстера май е единствената ти разумна алтернатива.
                Последно редактирано от elbgt; 10-04-13, 01:48.
                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                Коментар


                • #23
                  От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                  Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                  Обмислям да извърша огромна глупост и да си взема нова джипка. ...
                  Вярно ще е глупост, ако смяташ да я караш по "път дето е минал дърварски камион". Ако обаче парите не са проблем и няма да те притеснява след всяка разходка да се бъркаш за отстраняване на щети - защо да не вкараш джип за 70,000 в гората.

                  Иначе в този списък джипове са само Вранглер и Дифендър. Дачия-та си е лека кола и не виждам какво търси в тема, в която се пита за "джип".

                  Между американеца и англичанина моите предпочитания са за първия, но в стандартен вид и той няма да стига много далеч. elbgt хубаво ти приказва, ама нека да ти сметне колко гущерчета във формат ХХ,ХХХ е изсипал в неговия и какво е останало от оригиналния автомобил.

                  Изобщо, добре ще е да си изясниш по-добре концепцията за какво точно ти трябва автомобила. Защото ми е малко странно да чета за каране в коловозите на дървовозите и два реда по-надолу да се споменава Duster като "най-близо до офроуд автомобил" ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                    Чаво, на elbgt Вранглера не е Рубикон (който за мен си е най-разумния избор, само дето не виждам защо трябва да е нов - щото като го потрошиш в гората - в БГ нанайси гаранция - гарантирано...).

                    Към колегата пуснал темата - Рубикон! Слагаш му едни правилни като размер и шарка гуми и газ в гората.. Като започне да се чупи (да не си мислиш, че няма...) заменяш счупеното с по-качествено и по-здраво, и пак газ в гората! После ще откриеш, че и лебедка си трябва и други работи, и на края приятелката ти ще каже:
                    - С тези пари можехме да купим един апартамент на морето!
                    Ама няма да се плашиш! С това хоби е така...

                    П.П. С бюджет от 70 000 лева могат да се направят чудеса дори и на базата на Трабант, които ще са по-дълговечни и по-обосновани от който и да е стоков нов джип! Моят съвет е да преспиш с тази мисъл...
                    Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 10-04-13, 07:58.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Вярно ще е глупост, ако смяташ да я караш по "път дето е минал дърварски камион". Ако обаче парите не са проблем и няма да те притеснява след всяка разходка да се бъркаш за отстраняване на щети - защо да не вкараш джип за 70,000 в гората.


                      Не съм отписал 100% старите джипки, ама за сега не ми се гледат повече. след 16 месеца и 10-15 хиляди (ремонти и гуми без нищо custom) в моя случай стигам задънена улица. Като добавя началната цена и времето за 16 месеца и не знам дали си струва. А Тераното е от евтините. Патрол ще е по-скъп като в началото така и после.

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Между американеца и англичанина моите предпочитания са за първия, но в стандартен вид и той няма да стига много далеч. elbgt хубаво ти приказва, ама нека да ти сметне колко гущерчета във формат ХХ,ХХХ е изсипал в неговия и какво е останало от оригиналния автомобил.

                      Изобщо, добре ще е да си изясниш по-добре концепцията за какво точно ти трябва автомобила. Защото ми е малко странно да чета за каране в коловозите на дървовозите и два реда по-надолу да се споменава Duster като "най-близо до офроуд автомобил" ...
                      Да тука си много прав. Според мен като си харесам нещо възможностите му ще определят за какво ще се ползва. Иначе за забавление е. Ще зависи какво забавление ще има от това какво може машината. Та ако е дъстер ще е разходки по пътя и малко отстрани. Aко е wrangler ще има малко повече възможности, ясно че няма да е като "подготвен" за оф роуд джип. ОК с дърварските камиони явно няма да се гонкаме из гората, прекалено голям оптимист съм бил.

                      Пазара е на няколко сегмента. Евтини леки коли с по-висока проходимост, камиончета, две готини истински джипки (освен тях други не видях въобще, може би G класа ама....) и после има скъпи големи джипове. Камионите и огромните джипове нещо не се класират май - тия неща с провеса, междуосието, цените и т.н.. За истински джип няма и какво да се лъжем 70 хиляди са ужасно много пари. Та ако не ги прежаля от там компромиса е да мина в сегмента с леките коли. При леките коли има опции много ама не виждам нещо по проходимост и характеристики да бие съществено duster-a. А цената на съседската бричка е най-добра понякога в пъти, например сравнено със Субару.

                      ясно ми е какви са компромисите с леките коли. Аз и с wrangler-a или английския вариант фабрично искам да разбера как са нещата. Тия 30-40 хиляди долара за after market части ще дойдат през годините евнтуално или може би не. Май най-добрия вариант за сега е Wrangler Rubicon. Хем за дълъг път ще става, хем и за излизане извън пътя, без въобще да го пипам. Чудя се толкоз ли по зле е дефендъра, щото все пак е алуминиев, това ще е предимство през годините т.е. Няма да ръждясва.

                      От опита с Тераното в гората първо заминава боята с едно ужасяващо скърцане. Явно с нова кола поне няколко години няма да влизам в храстите. :-) ще искам да и се радвам

                      за сега ще огледам по добре опциите с рубикона

                      Коментар


                      • #26
                        От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                        Oт горепосочените:
                        Ако ми трябва преимуществено за offroad - Wrangler. А и външно ми харесва. Ще ми е жал да го вкарам в гората, обаче
                        Ако offroad-ът не ми е приоритет, а ми трябва за българските "пътища" + черни пътища, малко калчица и сняг - Duster. Евтини оригинални части, здрав, проходимост над средната за паркетник, удобен и като семейна кола. Евтин!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                          Ако си със същия nickname от фотофорума, предполагам, че джипа ще ти бъде необходим за да достигаш гледни точки, които са труднодостъпни с обикновен автомобил.
                          Също така да изчакаш изгрев и залез в максимално комфортни условия, с възможност за бързо изтегляне след това.
                          Тази схема работи в следната комбинация, автомобил и на гърба му лек кросов мотор. Така няма точка която не можеш да достигнеш.
                          Мисля, че не е лошо да обърнеш внимание на червения Тойота Хайлукс. Ловците го ползват в доста сериозни терени за превозно средство.
                          Може да поеме гуми до 35' и има готови австралийски тунинг за това. Има и фирма в Пловдив, която предлага този тунинг.
                          Поради облите си форми , много лесно се облепва със защитно фолио, това за първия път докато стигнеш до извода под мнението ми .
                          Успех !
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • #28
                            От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Между американеца и англичанина моите предпочитания са за първия, но в стандартен вид и той няма да стига много далеч. elbgt хубаво ти приказва, ама нека да ти сметне колко гущерчета във формат ХХ,ХХХ е изсипал в неговия и какво е останало от оригиналния автомобил.
                            Темата за моите модификации е 21 страници, но 95% от промените са само по окачването. Ако един джип се състои от купе, шаси, двигател, скорости, раздатка и ходова част то в моя неоригинална и то не на 100% е само ходовата част. По купето имам едни сменени калници и брони, без които обаче спокойно може да се мине. За разлика от всички останали на Jeep Wrangler JK се слага лебедка и на оригиналната броня. За целта си има оригинален Мопарски аксесоар. В началото и аз се колебаех Рубикон или Сахара да взема за база. Дълъг или къс не изпитвах никакви колебания. Коли и джипове за ежедневни нужди си имам и редовно ги подменям с чисто нови. Този ми предстоеше да взема за забавление и късата база нямаше никаква алтернатива. Дългата я бях зачертал без никакви колебания. Въпросът бе Рубикон или Сахара. Ако просто исках да се возя по горите час по-скоро избора щеше да се свежда до две машини. JK Rubicon или G-класа. Това са единствените два модела на пазара (нови или на няколко години) които с покупката след това на 4 гуми и няколко подложки са истински подготвени за гората машини. И двете са на шаси, с всички блокажи и имат мотори, за разлика от всички останали марки и модели, на които все нещо им липсва. Я шасито го няма, я моторите за модела са мъртъвци, я отпред са с независимо окачване и с една педя носачета и полуоски. JK Рубикона в заводски вид и части за около $300 стига до 35-ци, а Г-класата до 33". Това при положение без да се режат ламарини и само с подложки и амортесьори. Недостатъка на Г-класата е в гентично обремененото му откъм ходове окачване и заврените под купето гумета, както и по-ниския клас преден мост. Това са и причините да зачертая и Г-класата. Ако имах намерения бързо да се метна в гората и да не се занимавам повече бих избрал JK Рубикон, но моите намерения бяха точно в обратна посока. Да има с какво да се занимавам в свободното си време и то около подемниците, а не в гората. Разликата между Рубикон и Сахара се свежда само до разлика в двата моста с блокажи на Рубикона, като предния е и по-висок клас плюс откачащата се стаб.щанга. При положение, че и в двата случая планирах постепенно да сменя цялата ходова част включително и мостовете бе абсолютно излишно да инвестирам в по-скъпия и най-важното много по-трудно откриваем дали нов или на няколко години Рубикон. Четири месеца ми бяха необходими за да открия сегашната базова машина. Не ми се мисли колко щяха да са ако търсех къс дизелов Рубикон. И до днес не съм срещал такъв. Междувременно налетях на уж много подготвен Wrangler TJ, но Господ си знае работата и ме предпази от тази груба грешка. Съдбата ме срещна с човек, който изключително аргументирано ми обясни защо всички модели на Wrangler преди JK са пълен ташак и са причината за лошата слава на модела. Олигофренски период имах и аз разбира се докато се лутах между марки и модели без да имам ясен критерии какво означава думата "джип" и кое и защо никога не може да стане такъв. Ходил съм да гледам и 2-3 годишни Гранд Черокита, Дифендъри и Тойоти ха чак и едно Митсубиши. Когато говорим за "джип" и парите не са фактор модела е само един. Когато някой си избира базова машина на база джобните пари и не техническите показатели и евентуалните перспективи за развитие са водещите фактори всеки един модел е приемлив. Лошото е че такива хора бързо забравят защо са си купили именно този или онзи модел и какви компромиси са направили заради липсата на финансов ресурс и бързо се превръщат във върли фенове на избрания по финансови причини модел на принципа "пени се не пени ке го ядам". Ако се опиташ да завържеш аргументиран спор с такива хора нямаш никакъв шанс. Аргументите им обикновено се свеждат до едноредови репллики от сорта "а вие защо биете негрите" или "е не можем всички да сме като теб". Върти сучи ама бягат от техническия спор като дявол от тамян. Аз лично съм готов на всеки етап да зарежа сегашния си проект и да започна с друга базова машина ако се окаже, че в чисто техническо отношение съществува по-подходяща. Не съм фен на никоя марка и модел, включително и на Jeep Wrangler JK. Просто нямам избор. Колкото повече напредвам като информация, толкова повече разбирам, че нямам избор. Парите грам не ме касаят - просто трябва да ги планирам. Само дето при всичко изчетено и осмислено за последните 4 години не мога да открия нищо подобно. Уточнявам, че не говоря за състезателна машина. Ако някой го открие, моля да ме информира на ЛС - ще бъда благодарен. Ако става дума за състезания нещата са ясни. Нито един модел не отговаря на изискванията включително и Рубикон. Там хората отдавна са го измислили - клетка, 800+ к.с. HEMI, 18-инчови коиловъри и 44-инчови колела и хайде започвай да се търкаляш и да се учиш да караш. Тъпото е че в България и Роби Гордън да дойде с машината си и с 3 камиона съпорт да се домъкне пак ще се намери начин да бъде класиран на 6-то място на всяка сеслка кушия, като преди него в класирането ще има няколко витари и самураи, а веднага след него няколко УАЗ-ки. И добре че е така та да се предпазя от залитания в тази посока.

                            @Марто, абсолютно съгласен съм с теб.
                            Последно редактирано от elbgt; 10-04-13, 10:37.
                            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                              сигурно си я видял тази тема, но ако не си - добре е да погледнеш, а ако се спреш на Вранглер и не ти стига написаното, близнаците могат да ти разкажат/направят всичко, свързано с JEEP
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар


                              • #30
                                От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                                Авторе, само за боята да ти кажа. На elbgt вранглера е с керамичен лак, фабрично. Понеже го виждам ежедневно този хубавец, мога да ти кажа, че докато не се доближих на по-малко от метър от него и не се вгледах, драскотини не виждах. Той го ползва и като паркетник по морето, даже му маха и вратите, че да се качват мацките по-лесно и без да се налага да спира.
                                Питай го

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X