Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЪРСЯ ПРЕДНИ ПРУЖИНИ ЗА TOYOTA LAND CRUISER 73 2.4 BENZ БЕЗ ЛИФТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ТЪРСЯ ПРЕДНИ ПРУЖИНИ ЗА TOYOTA LAND CRUISER 73 2.4 BENZ БЕЗ ЛИФТ

    Здравейте колеги.
    След като закупих съответната машина и след цялостно ревизиране на ходовата част,смяна на тампони ,кормилни накрайници, стабилизиращи щанги и прочие.По окачването остана само предните пружини да сменя понеже са омекнали(мнение на майстора)и наистина тампоните между купето и рамата са доста близко и при по сериозен терен удара на тях.Търсих някаква алтернатива понеже оригинални ми искат по 250лв. на брой но нямах успех в моя град(аз сам от Кюстендил между другото).Дайте някакви идеи може и втора употреба може и нови......Мерси предварително.

  • #2
    От: ТЪРСЯ ПРЕДНИ ПРУЖИНИ ЗА TOYOTA LAND CRUISER 73 2.4 BENZ БЕЗ ЛИФТ

    Ами имаш три варианта Най евтиния е подложки над пружините там около 5 см ще ти дойдат точно , втория е тунинг пружини комплект с амортесьори примерно 2 инча че е най безболезнено и третия е да си купиш нови серийни пружини но пък казваш , че са скъпи .
    п.с. сетих се , че можеш да си поръчаш и пружини в с.Крън но за там доста двусмислени мнения съм чувал
    2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
    ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

    Коментар


    • #3
      От: ТЪРСЯ ПРЕДНИ ПРУЖИНИ ЗА TOYOTA LAND CRUISER 73 2.4 BENZ БЕЗ ЛИФТ

      Колега мерси за вариантите.Аз също сам ги премислял всички,но най удачно според мен е да се земат пружини с оригиналните размери.В Крън по случайност бях на семинар и по още по голяма случайност намерих брошура на завода.Та отивам там и се разбрахме с хората и те ми обясниха че трябва да им пратя пружината и до 20 дни ще ми направят,което означава един месец джипа да е на трупчета.Сега писах на един човек в форума на тойота (официалния) и чакам отговор за пружини с оригинални размери.Ако се сещаш за друга опция моля за предложения

      Коментар


      • #4
        От: ТЪРСЯ ПРЕДНИ ПРУЖИНИ ЗА TOYOTA LAND CRUISER 73 2.4 BENZ БЕЗ ЛИФТ

        Половината форум имаме свалени оригинални пружини,искай една чужда на някой,който е близо до твоето местоживеене(не се вижда от къде си) и я прати в Крън.
        Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
        Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
        Враца

        Коментар


        • #5
          От: ТЪРСЯ ПРЕДНИ ПРУЖИНИ ЗА TOYOTA LAND CRUISER 73 2.4 BENZ БЕЗ ЛИФТ

          Aз нямам стандартни пружини инак бих дори му ги подарил на колегата ....
          2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
          ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

          Коментар


          • #6
            От: ТЪРСЯ ПРЕДНИ ПРУЖИНИ ЗА TOYOTA LAND CRUISER 73 2.4 BENZ БЕЗ ЛИФТ

            Колега това е наистина идея.Та ако има някой оригинални пружини може даже да ги зема тях.Колега от Кюстендил съм и ще ви бъда благодарен ако на някой не му трябват старите на мен може да ми влязат в употреба.Личният ми телефон е 0898487842 ако някой има предложение да звънне и ще се разберем за цени и начин на доставка който да е удобен и за двамата.

            Коментар


            • #7
              От: ТЪРСЯ ПРЕДНИ ПРУЖИНИ ЗА TOYOTA LAND CRUISER 73 2.4 BENZ БЕЗ ЛИФТ

              Някой да има чертеж за направа на подложки/метални/ за предни пружини за ТЛК 70 - кръглия фар?
              Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X