Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на фенер за ежедневно носене.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

    Аз съм с това
    http://www.brennenstuhl.de/index.php...products&index[products][action]=details&index[products][category]=53&index[products][data][products_id]=17884

    жестоко е
    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
    Само DIESEL !!!

    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

    Коментар


    • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

      Фенерите, захранвани от батерии ААА / три пъти ,,А"/, независимо от броя на батериите, НЕ ГИ ПРЕПОРЪЧВАМ НА НИКОГО!
      Слабо светене! Лоша издръжливост на светене! по-малко лумени, при равни други условия!
      https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

      Коментар


      • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

        Наскоро купих това и съм доволен:

        Life is too short to drive dull cars!

        Fight global warming !
        ... turn on your A/С !

        Коментар


        • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

          Направо недоумявам, защо човек би използвал каквото и да било фенерче, при положение, че хората са измислили челниците. Хем си светиш накъдето гледаш хем са ти свободни ръцете, аз лично съм си задавал този въпрос сам на себе си и отговор не съм намирал. Ще се радвам ако има колега ползващ фенерчета да ми обясни преимуществото на фенерите пред челниците.

          Коментар


          • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

            Явно не си си задал правлните въпроси за да си отговориш с правилните отговори. И двете си имат преднзаначението.

            Едно от преимуществата на фенероте е че не ти висят на главата. Моите и двата са доволно тежки например (26650 батерия). Отделно като се обърнеш към някой го заслепяваш, например. Понякога се случва да пречат да се завреш там, където искаш да гледаш. Понякога заради пречещи предмети не можеш да осветиш където ти трябва, а можеш да завреш фенер. Понякога по разни причини не искаш да се пипаш по главата за да го спреш или пуснеш (например като си се омазал до ушите с грес и други подобни).
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

              Първоначално публикуван от dilyan_n Преглед на мнение
              Направо недоумявам, защо човек би използвал каквото и да било фенерче, при положение, че хората са измислили челниците. Хем си светиш накъдето гледаш хем са ти свободни ръцете, аз лично съм си задавал този въпрос сам на себе си и отговор не съм намирал. Ще се радвам ако има колега ползващ фенерчета да ми обясни преимуществото на фенерите пред челниците.
              Едното не изключва другото.
              Все пак става дума за ежедневно носене.а в повечето случаи това предполага в джобовете. където челник е неудобно да се носи. Ножчетата за EDC - те са "джобни" - с клипсове за закачане. както и фенерчетата.
              Ако човек носи голяма чанта или раница ежедневно. тогава челник. прожектор и кукри мачете могат да влязат в категорията .
              Life is too short to drive dull cars!

              Fight global warming !
              ... turn on your A/С !

              Коментар


              • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                To като цяло EDC фенер е остаряла концепция

                Коментар


                • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                  Нищо не пречи същия този челник да си го държиш в ръката и да го ползваш като фенер. Да не говорим, че освен всичко останало един челник от клас tikka на petzl е по-лек и компактен от повечето метални фенери. Тези фенерчета са си напълно безмислени, да не говорим, че всеки един телефон има фенерче, с което да си уцелиш ключалката. Особено като този, който ползвам в момента evolveo strongphone x3, чийто фенер е далеч по-силен от половината челници и фенери, които се предлагат на пазара. Пак стигаме до там, че ако ще имам допълнителено осветление освен телефона по джобовете или раницата, то те със сигурност няма да са фенери ами различни челници като сила и издръжливост според нуждите. Изобщо фенера е добър само при липсата на челник, за мен.

                  Коментар


                  • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                    Ако ми трябва да си светя в краката челника върши работа. За по далечно, по широко и по точно (прецизно) осветяване си трябва фенер. Да не говорим как бих търчал из гори и поля с опасана с ластици тиква когато заради потта и мръсотията дори собственната ми коса се явява дразнител! Да не говорим и че не бих искал да имам светещ маркер на главата който автоматически я превръща в мишена! Пък как се прибира челник с всичките му висящи ластици в джоб, в който има още няколко неща и как се вади бързо при нужда без да измъкнеш омотано в ластиците още нещо, което да падне и да загубиш из тревата! Абе мани, имал съм и челници, и все се каня да си купя пак, но фенера си е фенер и не го заменя ни челник, а за телефон пък изобщо да не говориме че е глупост голяма!
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                      Първоначално публикуван от dilyan_n Преглед на мнение
                      ...един челник от клас tikka на petzl е по-лек и компактен от повечето метални фенери...
                      Въпросноя челник е 200 лумена, фенера ми е 2500. Въпросния челник е а батерия с 1500mWh, фенера ми с 19240мWh. Сравняваш кон с мравка.

                      За нещо сравнимо - имам и Olight фенерче с AAA батерия и е МНОГО по-компактно от въпросния Petzl. Въпросното мога да си го мъкна в портмонето или като ключодържател, за разлика от челника.

                      Пак - всяко си има предназначението и всеки си купува каквото му трябва.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                        Ще си купя телефон с глупост, само когато му монтират котлонче.

                        А за челника и фенера, ами двете са си за различни цели.
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                          Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                          Аз съм с това
                          http://www.brennenstuhl.de/index.php...products&index[products][action]=details&index[products][category]=53&index[products][data][products_id]=17884

                          жестоко е
                          Връзката ти не работи, ама предгледах всичките фенери в тоя сайт, та ако иде реч за фенер, до един са доволно скромни като характеристики.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                            Да, така е. Всеки си носи каквото, когато и където му би трябва. Аз така и не разбрах какъв е този фенер с 2500 lm, не че няма такива, но е интересно да се споменат размерите му, колко тежи, колко би издържал да свети на пълна мощност и т.н, дадох пример с tikka-та, като малък, икономичен и много здрав челник. А това което сравнявам е челника срещу фенера, разбира се че нещо което над 12 пъти по-силно от друго, ще е с по-голяма батерия заради консумацията. Ако се сметне в съотношение може и друго да излезе. Също така има доста по-добри челници от фенера ти, но не това е важното. Тук въпроса е с какво човек си свети, в ежедневието си. Когато си обикаляш около палатката едва ли са ти необходими всичките тези лумени. Те са необходими на човек, когато се движи и то по- скоро бързо или в пресечена местност и в двата случая нямаш свободна ръка да държиш фенер. Та така...... Въпросът е на какво можеш да разчиташ във всеки един момент, а не когато ходиш нарочно подготвен. В моят случай това е телефонът ми в джоба, който често ползвам за дребни неща в ежедневието, както и челник tikka XP, който също нося в 90% от случайте с мен, макар че е далеч по-слаб от телефона, но пък несравнимо по-удобен. Ако пък тръгна някъде из планината или морето си имам и друг челник с повечко лумени, но предполагам това е друг въпрос.

                            Коментар


                            • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                              И двата ми големи фенери стоят в жабката. Ако ходя някъде нарочно подготвен единия си има "кобур" за носене на колан. Дребния ми е или по джобовете или вкъщи, като човъркам нещо дребно електронно - много е удобен за целта.

                              Ето ти го, гледй:
                              http://www.acebeam.com/ec50-cree-xhp70-2500lm

                              Не е връхта на сладоледа. Има и по-добри в едно или другои отношение. Olight R50 Seeker е подобен, но доста по-скъп.

                              Конкретно съм го купувал заради по-широкия сноп и 10-те часа светене при 300 лумена. За къмпингуване е перфектен - поставен на масата и осветяташ тентата е повече от достатъчен за минимум 1 вечер, че дори и 2. Тествано с по-слабия ми вече 2 събора.

                              Ако гледаме в съотношение нещата категорично отиват в полза на големия фенер, по много причини. Просто колкото е по-едър и мощен, толкова по-малко "паразитности" има по него, тоест полезен обем/тегло спрямо общ обем/тегло са много по-добри при големия. И това важи не само за фенери - като се тръгне още от батерията, пак е така.

                              Ще ми се да видя челник с 2500 лумена. В сайта на Pеtzl такъв не намирам. Просто от любопитство. Предполагам че батерията му няма да ти стои на чутората, а че ти е на колана, обаче.

                              ПП: В момента единствното ми твърдение е че да се сравняват ябълки с круши е безпредметно. На който му трябва челник, ще си вземе челник, на който фенер - фенер. На мен фенер ми трябва по-често от челник и ако сиу купя челник той ще седи в 99.9% от времето като паметник някъде. Затова и нямам.
                              Последно редактирано от sparkybg; 05-03-17, 23:42.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                                Фенера си е фенер,челника си е челник,аз нося 2 челника,среден размер фенер и мальк такьв и за всяко нещо му намирам приложението.Е и раница си трябва и то нещо което много не се врьзва с общото понятие за Всекидневна,но без нея не мога както и без тия фенерчета и челници.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X