Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове Мед

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Видове Мед.

    Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
    Най-добре е да взимаш от познати хора. Не само ти, а всички трябва да избягват, да купуват мед от магазини, защото, в повечето случаи не е истински, а понякога е от болни кошери и е купен от търговеца, на нищожна цена.
    Един въпрос. Меда, който купуваш, за колко време се взахаросва ?
    Купувам си само от производители,но не всички познати хора.Повечето буркани са си захаросани,когато ги вземам.Не съм имал случай да се захароса при мен.Голяма наука е пчеларството!След време ще пробвам да гледам 1-2 кошера за лични нужди.Тогава поне ще знам какво има е медът на 100%!
    Поздрави!

    Коментар


    • #32
      От: Видове Мед.

      Първоначално публикуван от NlGHTMARE Преглед на мнение
      Купувам си само от производители,но не всички познати хора.Повечето буркани са си захаросани,когато ги вземам.Не съм имал случай да се захароса при мен.Голяма наука е пчеларството!След време ще пробвам да гледам 1-2 кошера за лични нужди.Тогава поне ще знам какво има е медът на 100%!
      Поздрави!
      Чакай сега. Взимаш захаросан мед. Това означава, че или ти го искаш захаросан, или просто ти продават стар мед, или най-лошото, продават ти мед, който е менте. Кое от всичките е, не знам. Хубавият мед, се взахаросва много бавно. Единствено Акацията, се взахаросва бързо- до 1 година.

      Поздрави !
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • #33
        От: Видове Мед.

        Здравейте, ще си позволя да се намеся в темата с един въпрос.

        Медът, който купуваме от познат производител е винаги захаросан. В къщи обаче предпочитаме да го консумираме течен. Какво се случва, когато захаросан мед се разтопи на водна баня или в микровълнова фурна?

        Попадала ми е информация, че се загубват полезните вещества. Така ли е?

        Коментар


        • #34
          От: Видове Мед.

          Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
          Чакай сега. Взимаш захаросан мед. Това означава, че или ти го искаш захаросан, или просто ти продават стар мед, или най-лошото, продават ти мед, който е менте. Кое от всичките е, не знам. Хубавият мед, се взахаросва много бавно. Единствено Акацията, се взахаросва бързо- до 1 година.

          Поздрави !
          Нямам представа стар ли е или менте.Точно заради това попитах''как може да познаем добрият мед''.Вече на никой да нямаш вяра!

          Коментар


          • #35
            От: Видове Мед.

            Първоначално публикуван от TEXT Преглед на мнение
            Здравейте, ще си позволя да се намеся в темата с един въпрос.

            Медът, който купуваме от познат производител е винаги захаросан. В къщи обаче предпочитаме да го консумираме течен. Какво се случва, когато захаросан мед се разтопи на водна баня или в микровълнова фурна?

            Попадала ми е информация, че се загубват полезните вещества. Така ли е?
            Не се губят, ако се топи постепенно, на водна баня, на 40 градуса.

            Първоначално публикуван от NlGHTMARE Преглед на мнение
            Нямам представа стар ли е или менте.Точно заради това попитах''как може да познаем добрият мед''.Вече на никой да нямаш вяра!
            Попитай човека, от когото купуваш меда, дали ти продава стар мед. Ако каже, че е нов и е захаросан, да знаеш, че не си купуваш истински мед.
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            0878 23 58 34- Радо

            Коментар


            • #36
              От: Видове Мед.

              Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
              Не се губят, ако се топи постепенно, на водна баня, на 40 градуса.
              Благодаря!

              Само не ми е ясно как да ги измеря тези 40 градуса. Не ми се смейте

              Важно ми е качествата на меда да се запазват! Вземам го най-вече заради малкото ми дете, което често боледува.

              Коментар


              • #37
                От: Видове Мед.

                Първоначално публикуван от TEXT Преглед на мнение
                Благодаря!

                Само не ми е ясно как да ги измеря тези 40 градуса. Не ми се смейте

                Важно ми е качествата на меда да се запазват! Вземам го най-вече заради малкото ми дете, което често боледува.
                40 градуса, го казах относително. Сложи буркана с мед, в тенджера с вода, сложи тенджерата на котлон и започни да я нагряваш. От време на време, пипай водата и когато започне да ти пари, спри котлона. Междувременно пак пипай водата и когато усещаш, че започва да изстива, пусни пак котлона, до като не се загрее отново. Така се топи захаросан мед. Но щом го купуваш, за детето си и ако искаш да си сигурен/а, че не са се изгубили ценни съставки, купувай си мед, който не е захаросан, по възможност, от доказан производител.
                Напиши от кой град си.
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                0878 23 58 34- Радо

                Коментар


                • #38
                  От: Видове Мед.

                  Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                  40 градуса, го казах относително. Сложи буркана с мед, в тенджера с вода, сложи тенджерата на котлон и започни да я нагряваш. От време на време, пипай водата и когато започне да ти пари, спри котлона. Междувременно пак пипай водата и когато усещаш, че започва да изстива, пусни пак котлона, до като не се загрее отново. Така се топи захаросан мед. Но щом го купуваш, за детето си и ако искаш да си сигурен/а, че не са се изгубили ценни съставки, купувай си мед, който не е захаросан, по възможност, от доказан производител.
                  Напиши от кой град си.

                  Не се бях сетила за този начин на топене. Имам още няколко буркана, който ще направя така, както описваш.

                  Занапред ще търся течен. Благодаря много!

                  п.с. от Аксаково съм.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Видове Мед.

                    Всяка година си оставям по няколко пити с мед за подхранване на пчелите и все не мога да им го дам. Така се налага да го извадя, но след като престои започва да се озахарява. Вчера извадих меда от 8 прамки. Поставих ги в сандъче и ги държах в съндъчето 4 часа на слънце. След което ги разпечатах и извъртях каквото можах. Излезе около 10кг мед, но остана доста и в питите. Сложих сега 3 пити зад преградна дъска в отводка, а останалите по малко ще им ги давам по-нататъка.
                    Незнам колко е правилно, но аз озахарен мед си го топя през деня като го оставя навънка под сянка. Сега температурите са подходящи. Не е духаво да се излага на пряка слънчева светлина, понеже тенекиите и бурканите се нагряват с доста по-висока температура и по този начин се убиват лечебните вещества.
                    Озахаряването на меда зависи много от температурата. Има мед, които много бързо се захаросват на студено, а други независимо от температурата се захаросват с течение на времето.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Видове Мед.

                      Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                      Всяка година си оставям по няколко пити с мед за подхранване на пчелите и все не мога да им го дам. Така се налага да го извадя, но след като престои започва да се озахарява. Вчера извадих меда от 8 прамки. Поставих ги в сандъче и ги държах в съндъчето 4 часа на слънце. След което ги разпечатах и извъртях каквото можах. Излезе около 10кг мед, но остана доста и в питите. Сложих сега 3 пити зад преградна дъска в отводка, а останалите по малко ще им ги давам по-нататъка.
                      Незнам колко е правилно, но аз озахарен мед си го топя през деня като го оставя навънка под сянка. Сега температурите са подходящи. Не е духаво да се излага на пряка слънчева светлина, понеже тенекиите и бурканите се нагряват с доста по-висока температура и по този начин се убиват лечебните вещества.
                      Озахаряването на меда зависи много от температурата. Има мед, които много бързо се захаросват на студено, а други независимо от температурата се захаросват с течение на времето.
                      Аз знам, че мед се топи, само на водна баня. Всичко друго- не е редно.
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      0878 23 58 34- Радо

                      Коментар


                      • #41
                        От: Видове Мед.

                        Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                        Чакай сега. Взимаш захаросан мед. Това означава, че или ти го искаш захаросан, или просто ти продават стар мед, или най-лошото, продават ти мед, който е менте. Кое от всичките е, не знам. Хубавият мед, се взахаросва много бавно. Единствено Акацията, се взахаросва бързо- до 1 година.

                        Поздрави !
                        Добре де Радо, имам въпрос - сега за първия мед не мога да кажа със сигурност, понеже вече позабравих, обаче наесен като вадим слънчогледовия:

                        - вадим меда през деня, вечерта направо го наливам в буркани - след около седмица вече се вижда, че е започнал да кристализира. Не мога да кажа в момента колко време минава, докато се захароса напълно.

                        - пробвал съм и след като извадя меда, стои една седмица в една голяма тенджера с тензух отгоре, за да му излезне влагата, - след това пак след седмица започва да кристализира - говоря за слънчогледовия, тъй като ми е най-пресен спомен.

                        Гаранция, че в меда не добавям нищо - директно го вадя и после се бурканира, тъй като ние самите сме си доста големи консуматори на мед. Ям си го така захаросан, като ми трябва течен, си го разтопя така на водна баня и готово.

                        След като вадя мед, не искам да помириша мед поне седмица, понеже по време на ваденето всички дъвчем "медни дъвки" до прилошаване
                        Hristo Draganov
                        http://htftp.domainbg.com/HD/

                        И аз искам България чиста ! ! !

                        Коментар


                        • #42
                          От: Видове Мед

                          Ицо, различните видове мед кристализират за различно време. Най-бавно кристализират Акациевия и Мановия. Липовият и билковият- 2,3 месеца. Най-бързо се кристализира рапицата и щом казваш- Слънчогледовият. Не знаех, че се кристализира бързо, но ето, че е факт, щом не слагаш нищо. Като извадиш мед, различен от слънчогледов, виж за колко време се кристализира.

                          П.С.- Абе, Ицо, за кошерите от Априлци ли говориш ? Ако да, откъде там слънчоглед ?
                          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                          0878 23 58 34- Радо

                          Коментар


                          • #43
                            От: Видове Мед

                            Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                            Ицо, различните видове мед кристализират за различно време. Най-бавно кристализират Акациевия и Мановия. Липовият и билковият- 2,3 месеца. Най-бързо се кристализира рапицата и щом казваш- Слънчогледовият. Не знаех, че се кристализира бързо, но ето, че е факт, щом не слагаш нищо. Като извадиш мед, различен от слънчогледов, виж за колко време се кристализира.

                            П.С.- Абе, Ицо, за кошерите от Априлци ли говориш ? Ако да, откъде там слънчоглед ?
                            Не не, кошерите ми не са в Балкана - в на жената селото са (на 65 км източно от Зарата), между Н. Загора и Ямбол
                            На баща ми в Априлци отдавна му пея да му завъдя 2-3-4 кошерчета, за техни нужди, ама той не ще и да чуе, много го е страх от пчелите горкия - вика и по 20 лв ще си купувам буркан, ама ще си купувам Засега поне съм го обезпечил откъм мед

                            Надявам се към края на този месец, началото на другия да сефтосаме центрофугата за тази година, ще има и акациев - та ще споделя подробностите около кристализирането му. Много се радвам, че тази година около село няма грам рапица!
                            Гарантирам, че не слагам нищо в меда, както са го направили пчеличките, така отива в бурканите, правим си го като за нас, тъй като и ние ядем от същия мед, дъщеричката малко да порастне още (на година и половина е само) и започваме да й даваме и от нашия мед.
                            Последно редактирано от HD; 11-05-13, 23:51.
                            Hristo Draganov
                            http://htftp.domainbg.com/HD/

                            И аз искам България чиста ! ! !

                            Коментар


                            • #44
                              От: Видове Мед

                              При нас полифлорния, или както дядо ву казва понякога от "гюрлюци" захаросва сякаш най-бавно-около 3 макс 4 месеца. Иначе слътчогледовият-макс месец, рапицата се е случвало една част да не може да я извадим, защото е захаросан още в питите, този който извадим се държи 2-3 дена.
                              Кольо Динев

                              Коментар


                              • #45
                                От: Видове Мед

                                Малко консуматорски опит от мен. Купувам си мед от пчелар тук в Бритиш Колумбия. Купувам го на кофички от 4,5 кг или 15 кг. Питах веднъж как го съхраняват и отговора беше "В хладилник". Не знам подробности, не знам дали намалява кристализирането, не знам и от какво е меда.

                                За контролираното кристализиране-знам само, че се използва машина. Полученият мед е с много ситна, кремообразна кристализация, предполагам от там идва и наименованието му "крийми". Продава си се като краен продукт в магазините наравно с течният мед.
                                Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                                Lexus LS430

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X