Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове Мед

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Видове Мед.

    Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
    Жули, аз от теб разбрах, че някои отглеждат Манука, в България.
    Благодаря ти и за информацията, много е полезна !
    Специално за Мануката трябва да разочаровам всички.
    Това е толкова капризно растение, че ако някой успее да го отгледа ще е супер голям успех.
    Не издържа на нашите зими, защото инфото в нета е непълно и че понася -10 градуса не е обяснено добре.
    Не му вреди -10 за няколко часа и после отново на плюс.
    Няколко пъти се провалих с отглеждането му и още доста хора,
    при положение че го отглеждаме при идеални условия и то за декоративни цели.

    Добре вирее при наши условия-асклепиас, едно чудесно медоносно растение.

    Коментар


    • #17
      От: Видове Мед.

      Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
      Специално за Мануката трябва да разочаровам всички.
      Това е толкова капризно растение, че ако някой успее да го отгледа ще е супер голям успех.
      Не издържа на нашите зими, защото инфото в нета е непълно и че понася -10 градуса не е обяснено добре.
      Не му вреди -10 за няколко часа и после отново на плюс.
      Няколко пъти се провалих с отглеждането му и още доста хора,
      при положение че го отглеждаме при идеални условия и то за декоративни цели.

      Добре вирее при наши условия-асклепиас, едно чудесно медоносно растение.
      Аз не бях и тръгнал да го отглеждам. Зачудих се, защо го няма тук, а пък в същото време го отглеждат, но сега разбрах.
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • #18
        От: Видове Мед.

        Поздравления за темата.
        Интересна е и ще я следя с любопитство.

        Коментар


        • #19
          От: Видове Мед.

          Така. Ето откъде си ги купуват :

          .............................................................

          А ето и един храст Манука, който е решил че тук, в България му харесва :

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0045.jpg
Прегледи:1
Размер:258.6 КБ
ID:5473510

          Аз не съм пчелар, и не съм гледала храст манука, но ви споделям опита на други хора.
          Ето и повече за отглеждането му, доколкото сега разбрах, се прибира зимата и се пресажда напролет.

          Период на цъфтене: Май до юни.
          Произход: Нова Зеландия, Австралия.
          Месторастене: Силно слънчево.
          Развитие: Расте много бързо стига до височина 5-6 метра но нерядко и до 10-15 метра
          Субстрат: Пръст за разсад, TKS1, рододендронова пръст.
          Поливане, торене: В перирда на израстване се полива обилно с мека вода. При изсъхване на туфата листата на растението падат. Да не се използува твърда варовита вода! До август се наторява през 14 дни с тор за рододендрони, разтворен във водата за поливане.
          Други грижи: След като прецъфти, се подрязва.
          Презимуване: На светло, прохладно (4-10°С) и проветриво. В немразовити дни се проветрява! Полива се само колкото да не изсъхне туфата. През март се пресажда.
          Вредители, болести: Рядко.
          Размножаване: Чрез семена през пролетта или връхни резници през март/април или август. Често се прищипва.
          Съвети за оформление: Нежният лептоспермум с фини листа е най-ефектен поставен пред спокоен фон, например жив плет или бяла стена. Подходящ за бонзай.

          Майкъл ти си специалист, как според теб е оцелял този храст, момчето си е купило два, единия загинал, но другия е оцелял.
          Дали ако се отглежда в саксии и се прибира зимата е по-възможно да оцелее. В тая област съм лаик, ще се радвам да внесете яснота по въпроса, но е факт, че е успял този храст да презимува в България.
          Последно редактирано от Райковски; 20-04-13, 17:57. Причина: Непозволен линк.
          Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
          Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

          Коментар


          • #20
            От: Видове Мед.

            Може би показания на снимката е в заровена саксия и през зимата го прибират.
            Но е в плачевен вид и едва ли някоя пчела ще го хареса.

            Ето моя гледан при почти идеални условия, също не изглежда добре.

            Коментар


            • #21
              От: Видове Мед.

              Майкъл, твоя храст определено изглежда по-добре, много по-добре.

              Става ми ясно, че дори и да се отглежда като декоративно растение, едва ли е възможно да се отгледат достатъчно на брой храсти, за да успее да се вади мед от манука в България.
              Може би е невъзможно. Въпреки това, ще се радвам на нова информация, както за меда от манука, така и за другите видове мед.
              Не видях опит от практиката, някой да е споделил личен опит за видовете мед, кой вид мед, за какво точно му е помогнал.
              Най-вероятно това е и индивидуално, но мисля, че ще е полезно да разберем.
              Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
              Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

              Коментар


              • #22
                От: Видове Мед.

                Първоначално публикуван от Жулиета Преглед на мнение
                Майкъл, твоя храст определено изглежда по-добре, много по-добре.

                Става ми ясно, че дори и да се отглежда като декоративно растение, едва ли е възможно да се отгледат достатъчно на брой храсти, за да успее да се вади мед от манука в България.
                Може би е невъзможно. Въпреки това, ще се радвам на нова информация, както за меда от манука, така и за другите видове мед.
                Не видях опит от практиката, някой да е споделил личен опит за видовете мед, кой вид мед, за какво точно му е помогнал.
                Най-вероятно това е и индивидуално, но мисля, че ще е полезно да разберем.
                Това си е индивидуално.
                Но, понякога си правя мед с орехи. Помага за много неща и е много вкусно.
                За укрепване на костите, при счупвания и други травми, при стомашни болки, се яде мед с тахан. Също е невероятно вкусно.
                Ако имате нужда, от свръх доза витамини, можете в купичка, да си нарежете лимон и да го полеете с мед.

                П.С. - Майкъл, благодаря, радвам се, че ви харесва темата !
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                0878 23 58 34- Радо

                Коментар


                • #23
                  От: Видове Мед.

                  Често пъти инфото в нета е много погрешно. Някой напише нещо и то се повтаря от много хора.
                  Инфото за растенията е нещо подобно като при колите.
                  Казват ти, че колата по каталог гори 5л/100, но ти виждаш че гори 8/100.
                  И когато им кажеш че лъжат, ти отговарят, че не караш както трябва.

                  Но ще дам инфо за редки медоносни видове, които издържат нашите зими,
                  лесни и ставащи за масово отглеждане.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Видове Мед.

                    Прав си. Има много неверни неща.
                    С удоволствие чакам да дадеш информация.
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    0878 23 58 34- Радо

                    Коментар


                    • #25
                      От: Видове Мед.

                      То това с разнасянето на саксии много не се връзва с промишленото ползване,но за декорация е добре,Майкъл твоят си има свеж вид!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Видове Мед.

                        Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
                        То това с разнасянето на саксии много не се връзва с промишленото ползване,но за декорация е добре,Майкъл твоят си има свеж вид!
                        Снимката е прясна отпреди 2-3 дни

                        Коментар


                        • #27
                          От: Видове Мед.

                          Всеки ден ям мед!Бих казал,че прекалявам .Интересно ми е как да познаем чистият натурлен мед без добавки и каква е разликата между захаросаният и течният?Чел съм някои неща по темата,но ако някой запознат от форума има мнение ще ми е интересно!
                          пс:От време на време попадам на мед,който не е течен,но е много фин ,а не на захарчета !? От какво е?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Видове Мед.

                            Само химически анализ, в лаборатория, може да покаже, кой е истински мед и кой не е.
                            Единственият мед, който не е гъст, е Акациевият. По това може да се познае хубав мед. Не е ли гъст, значи не е истински. Ако даден мед, се взахаросва бързо, то значи, че пак не е истински и хубав.
                            А за послеписа ти- кажи какъв цвят е, какво ще рече това ''не е течен'', гъст ли е ? Ако е тъмен и гъст, то значи е Манов.
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            0878 23 58 34- Радо

                            Коментар


                            • #29
                              От: Видове Мед.

                              Значи реално погледнато за да сме сигурни(без лаборатория)трябва да вземаме мед само от познати хора.За меда и аз незнам как да го обясня.Повечето видове след втвърдяване наподобяват захарни кристалчета,а този е твърд,но е много фин(като маргарин).

                              Коментар


                              • #30
                                От: Видове Мед.

                                Първоначално публикуван от NlGHTMARE Преглед на мнение
                                Значи реално погледнато за да сме сигурни(без лаборатория)трябва да вземаме мед само от познати хора.За меда и аз незнам как да го обясня.Повечето видове след втвърдяване наподобяват захарни кристалчета,а този е твърд,но е много фин(като маргарин).
                                Най-добре е да взимаш от познати хора. Не само ти, а всички трябва да избягват, да купуват мед от магазини, защото, в повечето случаи не е истински, а понякога е от болни кошери и е купен от търговеца, на нищожна цена.
                                Един въпрос. Меда, който купуваш, за колко време се взахаросва ?
                                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                                0878 23 58 34- Радо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X