Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигател от Опел Омега 2.0i на Газ 69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Двигател от Опел Омега 2.0i на Газ 69

    Здравейте колеги решил съм това лято да сменям на газката двигателя, че с тоя перкинс нещо не ми харесва.За сега съм се спрял на двигател от омега 2.0i 115 коня.Някои слагал ли е такъв двигател на газ 69?Мисля направо да го сложа със скоростите от омегата и със раздатката от ТКЗС-то.Не съм се спрял окончаелно на този двигател,но исках да се посъветвам със вашето мнение.Моля ако някои е слагал такъв двигател да направи някоя снимка или да обясни някои особености при монтажа и съответно поведението на джипа с този мотор!Ако някои знае по добър и лесен вариант за друг мотор на газката нека каже.Знам че има подобна тема ,но исках да си започна на чисто ако може така да се кажеМерси предварително на отзовалите се!

  • #2
    От: Двигател от Опел Омега 2.0i на Газ 69

    При нас в Самоков,е пълно с такива,по-малко гори и по върви,даже в нас имам един със скорости подарен ми е от чичо Оги(горил масло) ако имаш интерес 100лв за мотора и сто за скоростите,че не ми се занимава със смяна на мотори като имам руски 2.9,който върви засега добре.

    Коментар


    • #3
      От: Двигател от Опел Омега 2.0i на Газ 69

      Аз съм на същата вълна от доста време, като напоследък обмислям и варянта за дизел от омега. Ето данните на двигателите които съм гледал:
      C20NEJ 2.0i I4 99 PS (73 kW; 98 hp) 170 N·m (125 lb·ft)
      C24NE 2.4i I4 125 PS (92 kW; 123 hp) 195 N·m (144 lb·ft)
      C26NE 2.6i I6 150 PS (110 kW; 148 hp) 220 N·m (162 lb·ft)
      23DTR 2.3 TD I4 101 PS (74 kW; 100 hp) 218 N·m (161 lb·ft)
      Главно съм се спрял на 2.4 или 2.3 гледам добри параметри има 218 N-m ги прави на 2200rpm. Другото което е разходът не ме касае.
      Газ 69 2.4i
      Густо майна, пътят свърши !!!
      GSM: О895 7О6О59

      Коментар


      • #4
        От: Двигател от Опел Омега 2.0i на Газ 69

        Първоначално публикуван от GAZ_UAZ Преглед на мнение
        Здравейте колеги решил съм това лято да сменям на газката двигателя, че с тоя перкинс нещо не ми харесва.За сега съм се спрял на двигател от омега 2.0i 115 коня.Някои слагал ли е такъв двигател на газ 69?Мисля направо да го сложа със скоростите от омегата и със раздатката от ТКЗС-то.Не съм се спрял окончаелно на този двигател,но исках да се посъветвам със вашето мнение.Моля ако някои е слагал такъв двигател да направи някоя снимка или да обясни някои особености при монтажа и съответно поведението на джипа с този мотор!Ако някои знае по добър и лесен вариант за друг мотор на газката нека каже.Знам че има подобна тема ,но исках да си започна на чисто ако може така да се кажеМерси предварително на отзовалите се!

        Трябва ти цяла Омега, защото ти трябват почти всички възли и агрегати.
        ТЛК-120 Николай Колев
        0898521295

        Коментар


        • #5
          От: Двигател от Опел Омега 2.0i на Газ 69

          .Трябва ти мотор,със скорости ,оборудван,с компа и скоростния лост.Мотора 2.0 е 116 кс,и се събира много добре в коша и не е много тежък.С джипа с който ходи ме на некое и друго състезание е 2.6-150кс.,много тежък вече изправя 2-комплект ресори като са усилени с по-още два листа,докато не му сложих ме скорости от дизелова Омега,нещата не бяха добри,много бавна 1-ва ,втора много бърза и на баира да де изтреля на 2-ра бавна не може щото въртящия му момент е много горе.За 2.4 изцяло чугунен,също много тежък,почти като 6-ка.Има едно момче с 2.3 мерцедес от 124-ка това е мотора,генерацията му е от дясно,(не се преправя като на Омегата ,стартера от ляво къс мотор 136кс.с много добра тяга и добри скорости,хидравличен съединител,не с въже като на Омегата,абе въобще Мерцедес.Но проблема е че такива коли не гният и цели няма много евтини.

          Коментар


          • #6
            От: Двигател от Опел Омега 2.0i на Газ 69

            Някой има ли точна пресдтава колко тежът опеловите мотори ? Ще ползвам темата на колегата да питам и аз какъв мотор да сложа. Идеята ми е джипът да се ползва за състезания и разходки единствено.С бавните дифове съм, какво да гледам като килограми, конски сили и въртящ момент?Другото което е дизел или бензин? Единственото нещо е раздатката да не се мести, радяторът може да се сложи отзад не е проблем
            Последно редактирано от Агоп Серопян; 08-04-13, 14:55.
            Газ 69 2.4i
            Густо майна, пътят свърши !!!
            GSM: О895 7О6О59

            Коментар


            • #7
              От: Двигател от Опел Омега 2.0i на Газ 69

              Нютонметрите са важни. УАЗовия двигател е около 160 Нм. и не му стига на моменти. Тия данни които си дал за опеловите двигатели всички са с повече Нм. , но при какви обороти ги постигат. За сравнение ще ти дам пример - покарах малко един от новите българо -китайски пикапи - дизел. 150 кс. вади от 2000. куб. см. Маховика му е като на лека кола. И какво се получава - там където с други машини излизам на първа бърза с около 1000- 1200 оборота китаеца няма мощност и гасне. Какво показва това - за да получиш 150 кс. ти трябват много обороти. Но за оф-роуда това не е добре защото много бързо ще се окопаеш. Добре е да имаш добра теглителна сила още в ниски обороти. Ето такъв двигател трябва да търсиш. От тези които си представил в таблицата най ми пасва последния дизел - не голяма мощност но добър въртящ момент. Поздрави.
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • #8
                От: Двигател от Опел Омега 2.0i на Газ 69

                Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                Нютонметрите са важни. УАЗовия двигател е около 160 Нм. и не му стига на моменти. Тия данни които си дал за опеловите двигатели всички са с повече Нм. , но при какви обороти ги постигат. За сравнение ще ти дам пример - покарах малко един от новите българо -китайски пикапи - дизел. 150 кс. вади от 2000. куб. см. Маховика му е като на лека кола. И какво се получава - там където с други машини излизам на първа бърза с около 1000- 1200 оборота китаеца няма мощност и гасне. Какво показва това - за да получиш 150 кс. ти трябват много обороти. Но за оф-роуда това не е добре защото много бързо ще се окопаеш. Добре е да имаш добра теглителна сила още в ниски обороти. Ето такъв двигател трябва да търсиш. От тези които си представил в таблицата най ми пасва последния дизел - не голяма мощност но добър въртящ момент. Поздрави.
                Дизела ги прави на 2200 а бензина на 2500
                Газ 69 2.4i
                Густо майна, пътят свърши !!!
                GSM: О895 7О6О59

                Коментар


                • #9
                  От: Двигател от Опел Омега 2.0i на Газ 69

                  мЕРЦЕДЕС 2.5 ТУРБО ОТ 190-КА ИМАШ М126 КС ПОЧТИ ПРЕЗ ЦЯЛОТО ВРЕМЕ.ПЕТАК,значи по-къс и с обикновенна редова помпа,с централно мазане за него ти трябва една жица.Малко тежък но пък камбаната и скоростите са по-къси от Уазковите.Минус скъп и рядък.За състезание 2.9 косуарт на форд,-V-6,но с инсталация като на голям апартамент.Най-масов и евтин Омега 2.0,прост и надежден мотор,лесно се газифицира ,и може да го върже почти всеки.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Двигател от Опел Омега 2.0i на Газ 69

                    Колега,мерси много за компетентните мнения

                    Коментар


                    • #11
                      От: Двигател от Опел Омега 2.0i на Газ 69

                      На всичко отгоре омеговия мотор е и доста лек. Като сложих такъв във витарата не видях никаква разлика в поведението на предното окачване. А очаквах да е по-тежък и предницата да се люлее повече.

                      Конкретно колегата samokovgeo(чичо Оги) е с точно такава комплектация-на шаси от газ с мотор и скорости от омега, с газкова раздатка. То и аз така, ама на воитарската рама. Долу-горе съм доволен. Очаквах малко повече от опелския мотор, но може и аз да не съм направил нещата правилно. Но определено двигателя е добър, и си струва смяната, особено на старите руски двигатели. Колкото руски джипове съм виждал по състезанията, все съм оставал разочарован от липсата на мощност. С моя опелския двигател се справям много по-добре от УАЗ с неговия си мотор, колкото и да е по-бавнооборотен, и с по-голям въртящ момент.
                      За справка-вчерашното състезание в Долни Чифлик.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Двигател от Опел Омега 2.0i на Газ 69

                        Ето още една възжност, която ми изглежда доста интересна:

                        BMW 325tds, дизел, доста мощност и много добър въртящ момент в ниските и тежи около 140-50кг. Някой има ли наблюдения от въпросния двигател ?
                        325tds 2,498 cc (2.498 L; 152.4 cu in) 6cyl SOHC 12V Diesel 143 PS (105 kW; 141 hp) @4800 rpm 260 N·m (190 lb·ft) @2200 rpm
                        Газ 69 2.4i
                        Густо майна, пътят свърши !!!
                        GSM: О895 7О6О59

                        Коментар


                        • #13
                          От: Двигател от Опел Омега 2.0i на Газ 69

                          Дъгъг,а и теглото му не е толкова. Може ама само блока
                          Калин Владов,09РСПБЗН

                          Коментар


                          • #14
                            От: Двигател от Опел Омега 2.0i на Газ 69

                            Няма,такъв филм,единствени на тегло горе долу толкова(щото съм ги носил) са само 2.0 бензин-150кс и 2.8 ,щото са алуминиеви изцяло.Помпата на тоя мотор е с електронно управление и куб други неща.Стария 2.4 е с механична помпа но е много дълъг и чугунен.Освен това сме слагали с 300 проблеми 2.5 бензин -192кс,кара се само на бавните като се разцепва направо,но има мощност само над 4500об.На бързи да тръгнеш на баир е цяла наука,иначе на гонките с Витари и Самурай беше недостижим.Още се продава с раздатката и скоростите.На газ успя да скъса веригата и се наложи да му се сменя главата че на бавни,върви за секунди в червения сектор на оборотомера.Абе най-добрия мотор е МБ-2.4-V-6 алуминиев къс лек и 170кс но кой да го върже като се предлага само с 6 степена скоросна кутия.Въртящ момент 225НМ,и 3 клапана на цилиндър,заради което 225 НМ ги прави на 3000об.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Двигател от Опел Омега 2.0i на Газ 69

                              На БМВ дизел има само един мотор заслужаващ си според мен 3.0d но още е много скъп и със сложно управление.

                              Колега слагай си опелчето с голям радятор, един от най добрите варянти цена-резултат а и вече си е пробвано както казват колегите.
                              Има клипове по темите, а и на състезанията, разгледай.
                              Случайни хора УАЗ не карат

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X