Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигател от Опел Омега 2.0i на Газ 69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Двигател от Опел Омега 2.0i на Газ 69

    Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
    За какво състезание искаш да го направиш този джип.За таял,нямаш шанс,там масата е определяща.Тръбарките са недостижи ми,да не говори ме за завиващи задни мостове и друго окачване.За трофи с яко рязане и две лебедки с по-модерен дизел с турбина може и да стане нещо,но пък мостовете са слаби.Тия мотори които си споменал стават само за разходки,това 2.4,3.0 петак или двигател от Газ-53 ,горе долу стават само за скрап.Тромави бавни и много апетитни.
    Само за трофи ,траяла не ми е на сърце ,от омега ако сложа как ще е ,тоя 3.0 Д от мерцедес дето го имам ,е от 123-ка ,но същия са го слагали и на Г класите .и аз незнам какво да правя,от една страна искам нещо западно ,от друга съм си фен на руското ,имам и купе и 2-3 двигателя ,накрая да взема да сложа нещо ,че от много мислене файда няма
    Да опитомиш животното "човек"-е наука на науките и изкуство на изкуствата.
    Уаз 469
    Nissan Patrol Y160

    Коментар


    • #32
      От: Двигател от Опел Омега 2.0i на Газ 69

      Вземи,продай,тези двигатели и си купи един читав за трофи.например МБ-2.5 с турбо.Това е петак(значи по-лесно влиза) и има 126кс.Спо-голяма турбина ги докарват до 140кс.Ако имаш повече пари 1кз.те на Тойота е твоя мотор 3.0 литра на 125кс алуминиев и лек,има склоннос към прегряване но когато виското му е наред няма проблем

      Коментар


      • #33
        От: Двигател от Опел Омега 2.0i на Газ 69

        Бюджета малко граничен ,тоя 3.0 Д дето го имам е 88 коня 5 цилиндъра ,дали няма да е добре хем да не натоварва дифовете ?
        Да опитомиш животното "човек"-е наука на науките и изкуство на изкуствата.
        Уаз 469
        Nissan Patrol Y160

        Коментар


        • #34
          От: Двигател от Опел Омега 2.0i на Газ 69

          Този петак е много тежък! Криви ресьори и джипът трудно катери.
          Румене, интересно защо не казваш и думичка за алуминиевите 6-ци от Рено Еспас? Никой ли не е слагал такъв по вашия край?
          Също и алуминиевите 8-ци от Рейндж- тежат 170-180кг. Този с работен обем 3,9л. е 150кс/380нм, ако не се лъжа.
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • #35
            От: Двигател от Опел Омега 2.0i на Газ 69

            С тия осмаци ще натроши дифовете и полуоските. Ако ще е Ровърски, поне да е 3,5 с карбураторите. Няма компютри и е 136 коня. За кво са му повече?
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #36
              От: Двигател от Опел Омега 2.0i на Газ 69

              Жоро,няма никой при нас с разните двигатели от Рено.Може и да са много добри ,но думата Рено или Фиат,не са за представата ми за двигател за джип.Тарга,такъв мотор от Ровер гледам в ибей не е кой знае какви пари,някой има ли лични впечатления.

              Коментар


              • #37
                От: Двигател от Опел Омега 2.0i на Газ 69

                Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                Жоро,няма никой при нас с разните двигатели от Рено.Може и да са много добри ,но думата Рено или Фиат,не са за представата ми за двигател за джип.Тарга,такъв мотор от Ровер гледам в ибей не е кой знае какви пари,някой има ли лични впечатления.
                Аз имам бре. Нали черния Дифендър е с такъв. Прост, лесен за обслужване, достатъчно мощен за целта. 2 карбуратора. Пълен ремонтен комплект беше 30-40 лв на карбуратор.Разгледай тук малко цени на части. http://www.paddockspares.com/parts-a...ettor.html#p=2 Ако му остържеш блока с 2-3 мм става оса.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #38
                  От: Двигател от Опел Омега 2.0i на Газ 69

                  На Крум Рейнда по трофита дето го блъска е с такъв 3,5 но преправен за един карбуратор, на Самоков есента развърташе 33каймани супер. 3.9 е 180тина коня, за уазкова рама идва малко широк заради изпускателните колектори главно ако се търси максимално ниския център на тежестта, поне така го мерих, може и да не съм догледал нещо. Иначе не е много капризен и върви не лошо, дава около 15-газ на дълго на къс Дефендър 90. Скоростите до колкото знам са по проблемни, като намиране.
                  Що никой не казва БМВ?
                  Случайни хора УАЗ не карат

                  Коментар


                  • #39
                    От: Двигател от Опел Омега 2.0i на Газ 69

                    Щото едното дето става е дълго, пък късото е скъпо.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Двигател от Опел Омега 2.0i на Газ 69

                      Проблема с частите са ми ясни,според мойте хора в Англия,даже от Падок,частите им идвали скъпи.Проблема е не е ли малко голям за рамата на Газ-69 тоя мотор и втория че няма само със скорости да се куплира за РК-от Газ-69.Иначе и скорости и раздатка за Дефендъра на брат ми се намериха за 160лири.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Двигател от Опел Омега 2.0i на Газ 69

                        Ники момчето което ми слага газта на Мерцедеса,сложи на Уаа ,двигател от БМВ 2.0 и чакам отзиви.Знам че е лек тоя мотор и е все пак 150кс.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Двигател от Опел Омега 2.0i на Газ 69

                          Говорих с Мартин и аз скоро чакаме да запали и да го видиме
                          Случайни хора УАЗ не карат

                          Коментар


                          • #43
                            От: Двигател от Опел Омега 2.0i на Газ 69

                            Може да се ползава само с кутията. Простия вариант е, да се ползва и първата заъбчатка от раздатката, като и се насади фланец за кардан. Не разбирам само що не искаш да ползваш целия възел? Мотор кутия и раздатка? Получаваш фул тайм, по къс възел, щото отпада междинния кардан и механична лебедка която щеизлезе максимум 700-800 лв. и добри скорости. Раздатката на бавни е 3,5/1 което също си е яка екстра.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Двигател от Опел Омега 2.0i на Газ 69

                              Щото ми се вижда целия възел,двигател скорости,раздатка много дълъг.Но В събота ще вкарам Дефендъра на канала и ще го премеря.Мисля че ще се наложи и смяна на мостовете,щото с още по-бавна раздатка от Газковата ще стане ужасен трактор.Когато на текезесето му сложих уазкови скорости стана много бавно ,на първа бавна през зимата на баир нямаше тръгване,буксува от нищото,на бързи върви навсякъде а няма една удачна скорост за скок от място.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Двигател от Опел Омега 2.0i на Газ 69

                                Дълга е камбаната, но като цяло, мисля, че ще е по-къс. На бавни ще е за много крив терен.. Раздатката на Дифендъра на бързи е 1,4/1, а на Дискавърито е 1,21/1. Имаш избор, а и от Диско раздатки има много.Не забравяй и предимствата на фул тайма. Въпрос на сметки. Ровърските мостове са 3,5/1. Смятай си ги на проценти, за да се ориентираш по-лесно какво ще се получи.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X