Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скорости прецакват съединител ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скорости прецакват съединител ?

    Здравейте колеги,
    след няколко месеца ходене по мъките не мога да преборя един гаден проблем на моя шаран 4х4.

    Преди 3 месеца ми пробоксува съеднителят и както си му е редът си купих нов комплект съединител с маховик и ги оставих за смяна в сервиза.

    След свалянето на стария съединител обаче се оказа че е изкарал на колата около 1 година - и не изглежда свършил. Майсторите недоумяваха защо е пробоксувал. Както и да е - сменен е, колата сглобена и карам - да обаче почти веднага забелязах, че много често педалът на съединителя не се връща съвсем докрай и остава някъде по средата на хода си. Този проблем се беше появявал спорадично и със стария съединител но много по рядко....

    От тук тръгна ходене по мъките - почнах със смяна на спирачна течност - никакъв ефект, после смяна на горна помпа - никакъв ефект.

    Майсторите сега ми казват, че проблема идва от скоростите и пак трябва да се разглобява и да се носят на ремонт - обяснението - имало луфт на вала на скоростната кутия (надлъжен), който който водел то това феродовия диск да не се връща и съответно педала също - и че новия съединител щял да си замине също толкова скоро както стария!!!

    Възможно ли е това? Някой патил ли е от подобно нещо ?

    Благодаря на всички отзовали се.

    ПП. Обезвъздушавана е системата няколко пъти вече.

  • #2
    От: Скорости прецакват съединител ?

    Луфт на вала не трябва да има,но това няма нищо общо с отделянето на съединителя.

    Коментар


    • #3
      От: Скорости прецакват съединител ?

      Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
      Луфт на вала не трябва да има,но това няма нищо общо с отделянето на съединителя.
      Абсолютно вярно. Смени майсторите.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • #4
        От: Скорости прецакват съединител ?

        Виж си и долната помпа,но си мисля,че демпферът е ментак(или са ти набутали стар) и затова не връща.Няма нищо общо със вала на скоростите,и да е разбит съединителят трябва да работи,смени майсторите.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #5
          От: Скорости прецакват съединител ?

          Това не беше ли с хидравличен лагер?
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #6
            От: Скорости прецакват съединител ?

            Мисля че долу беше със лагер помпа и проблема е от него.Обикновено при смяна на съединител се сменя всичко вътре.За да няма главоболия после.
            878177589

            Коментар


            • #7
              От: Скорости прецакват съединител ?

              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
              Това не беше ли с хидравличен лагер?
              Лагер помпа!
              Сменяй!
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #8
                От: Скорости прецакват съединител ?

                Малко офф, ама защо всичко живо му казва лагер-помпа. Все не мога да захапя къде е помпата в тоя лагер, а не е като да не съм видял саморазглобили се. От ЕГНето ще да е...
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #9
                  От: Скорости прецакват съединител ?

                  Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                  Малко офф, ама защо всичко живо му казва лагер-помпа. Все не мога да захапя къде е помпата в тоя лагер, а не е като да не съм видял саморазглобили се. От ЕГНето ще да е...
                  Е убу де .... ама, в магазина и на моргата ... такова е наречието ...
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Скорости прецакват съединител ?

                    Първоначално публикуван от monio1 Преглед на мнение
                    Мисля че долу беше със лагер помпа и проблема е от него.Обикновено при смяна на съединител се сменя всичко вътре.За да няма главоболия после.
                    Здравейте,

                    Шарана е с лагер помпа - купих всички части от А+, оригинален комплект съединител с маховик SACHS + долна(лагер помпа) SACHS - мисля си, че не би трябвало да са менте, но кой знае...

                    Последно версиите са 2 - едната за луфт в скоростите при което се движи самия вал и така намаля хода на феродото, другата версия е за зацапани шлици на тоя вал, което да пречи на феродото да се движи...

                    Странното е, че дори с нов съединител сякаш има моменти в които ми се струва, че буксува... замислям се и за фалшива долна помпа. Само не мога да си обясня защо стария съединител със старата помпа имаше същите симптоми за невръщане на педала, но много по рядко... (Като свалиха стария съединител се оказа че е бил на колата около 1 година !!!! Имаше щампа на феродовия диск)

                    Май няма да мина без повторно сваляне на скорости


                    Ще пиша като има развитие, мерси на всички

                    Коментар


                    • #11
                      От: Скорости прецакват съединител ?

                      Притискател сменя ли?
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • #12
                        От: Скорости прецакват съединител ?

                        Маркуча между помпите?
                        Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                        Grand 3.1TD
                        0898 620 306 Стоян

                        Коментар


                        • #13
                          От: Скорости прецакват съединител ?

                          Това в редки случай е възможно и заради горната помпа или както колегата каза раздут маркуч.
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Скорости прецакват съединител ?

                            Или просто ръждясала ос на педала. Аман от майстори, дето тръгват от скъпото. 2 дена се занимавахме да спасяваме Диско 2. При натискане на съединителя, се чуваше диво стъргане с вибрации и увлича вала. Майсторите бяха сменили вече аксиалния лагер, притискател, съединител, двумасов маховик, скоростна кутия и долна помпа. Но не и фтулката в коляновия вал. Иначе сервиза е регистриран и издава касови бележки. Това последното беше към оная тема за официалните сервизи и гаражните майстори.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Скорости прецакват съединител ?

                              Да обобщим, възможните проблеми са от задържаща горна или долна помпа, раздут маркуч или ръждясал педал.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X