Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виско /термо/муфа.ФЕРОЗА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Виско /термо/муфа.ФЕРОЗА

    Здравейте колеги ,налага ми се смяна на ТЕРМО МУФАТА на ФЕРОЗАТА но нещата удариха на камък.
    Взех муфата но се оказа не точно такава каквато ми трябва .
    Моята муфа е за перка с 6 лопатки и е различен модел от предлаганите в града , търсих перка за другия модел МУФА но не предлагат,УЖЪСТ.
    Някой има ли идея от къде мога да купя ВИСКО за 6 лопатки или перка за другия модел.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18161345_1_800x600.jpg
Прегледи:1
Размер:170.7 КБ
ID:6009258
    Това е модела който ми предлагат .





    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0222.jpg
Прегледи:1
Размер:132.3 КБ
ID:6009261Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0223.jpg
Прегледи:1
Размер:132.2 КБ
ID:6009262

    А ТОВА Е МОДЕЛА който аз имам .
    0896 396 700 Димчо Костов.

  • #2
    От: Виско /термо/муфа.ФЕРОЗА

    Колега, има постове за вискомуфа във форума. Аз брах ядове, като теб. Но муфите да 3 вида, единия става за водната помпа, но не влиза в перката, другия нито става за водна помпа, нито за перката, а третата си е точно за помпа и перка. По спомени първия е за 7 витлова перка.За втория не зная.Третия е ясен. Виж в постовете, доста е писано. Мога за попитам в магазина от който я купих, но цената бе 160 лв. Заболя ме сърцето.
    Последно редактирано от белята; 08-04-13, 16:31. Причина: кривопис
    Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

    Коментар


    • #3
      От: Виско /термо/муфа.ФЕРОЗА

      Мерси за поста колега ,днес намерих подходящата за перката но я бяха продали вече.Виж не обърнах внимание за захващането към помпата но утре ще я сравня и по този признак с моята.
      0896 396 700 Димчо Костов.

      Коментар


      • #4
        От: Виско /термо/муфа.ФЕРОЗА

        Колегата Делчо, ако не се лъжа беше описал точните модели и серийни номера на трите вида виско муфи.
        Някъде из темите в подфорума е.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          От: Виско /термо/муфа.ФЕРОЗА

          Напипах ПРАВИЛНАТА муфа уж ЯПОНСКА ,работата заспа.
          0896 396 700 Димчо Костов.

          Коментар


          • #6
            От: Виско /термо/муфа.ФЕРОЗА

            цена?
            Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

            Коментар


            • #7
              От: Виско /термо/муфа.ФЕРОЗА

              Муфите са 3 вида:
              - европейска за перка с 6 лопати. Оригиналната е кодирана с розов цвят (чашката за захващане към водната помпа)
              - за 7 лопатна перка
              - тропическа за 7 лопатна перка. Чашката по спомен трябва да е синя
              Оператор на италиански реактивен жребец

              Коментар


              • #8
                От: Виско /термо/муфа.ФЕРОЗА

                Aми цената е 220 ,но кумът ми е монтьор та с отстъпката я взех за 157 лева.
                0896 396 700 Димчо Костов.

                Коментар


                • #9
                  От: Виско /термо/муфа.ФЕРОЗА

                  A да СПОДЕЛЯ НЕЩО с вас , термо муфата която сложих ШИМАНДЕ или там както се произнася ,нещо май не работи както трябва .
                  Колата не че загрява или някакъв друг проблем ,но сякаш РАБОТИ ПОСТОЯННО и студена , леко загряла и напълно загряла все се чува ФУЧИ постоянно ,сякаш съм със турбо.
                  По думи на колеги дето съм чел не трябва да е тъй а когато загрее само и отначало когато е студена .
                  Дали не съм ГРИЗНАЛ ДРЪВЦЕТО?
                  Чудя се дали да не напълня старата със силиконово масло за термомуфите на камионите за да видя какво ще стане,един приятел имал такова но в последствие разбрах това.
                  Какво ще кажете .
                  Имам и едно питане ,огиналната термо муфа има лентова пружина която директно контактува с тялото/кожуха/ на муфата ,а тази новата видях че е изолитано като със епоксидна смола има си канал на периферията в който е сложен края на лентовата пружина /или както там се казва/ но няма достъп до алуминия на муфата.
                  Може да не е от значение но удавник за сламката се лови.
                  0896 396 700 Димчо Костов.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Виско /термо/муфа.ФЕРОЗА

                    Пробва ли да я спреш със вестник докато не е загряла много или я чакаш да спре напълно да се върти сама?Ако разчиташ на второто ,това никога няма да се случи.Ако стрелката ти седи в границите на нарисуваното термометърче ( центъра на скалата) карай и се небой.
                    >>MI SUBI HI >< ShoguN<< 3.0 V6 24, автоматик , къса база
                    Защото така ми харесва...
                    Телефон: НЯМАМ
                    Когато немогат да стигнат нивото ти,хората започват да те плюят

                    Коментар


                    • #11
                      От: Виско /термо/муфа.ФЕРОЗА

                      Доколкото помня за едната Фероза купихме нова муфа (май "ШИМАНДЕ") беше и също виеше по-здраво. Хладеше супер, но колата вадеше звук като изтребител та се наложи да купим едно оригинално виско на старо.
                      Оператор на италиански реактивен жребец

                      Коментар


                      • #12
                        От: Виско /термо/муфа.ФЕРОЗА

                        Имам БМВ ,бус СПРИНТЕР и двете са с термо муфи като ги запаля и е студени и на двете спирам перките без проблем,не със вестник просто си слагам една ръкавица .
                        При ФЕРОЗАТА няма спиране все едно е директно към помпата ,то виенето как да е ама и разхода се вдигна драстично а не знам дали така няма да ми иде и водната помпа.
                        Не знам какво са слагали вътре тез ЯПОНЦИ ли са КИТАЙЦИ ли са ,но работата не ме кефи.
                        Днес ходих до магазина да видя друга бройка от кутията запечатана ,пак същата работа.
                        Извадиха ми и една на ITN / само че за друга перка/, просто друга бира ,като я врътнеш няколко пъти по рязко и ОЛЕКВА веднага.
                        Не си купувайте Шиманде , Шиманиде /както и да се произнася/Не сработва както трябва , за да не пишете като мен ,ама такава е работата КАКВО ДА СЕ ПРАВИ.
                        Последно редактирано от sniper elite; 29-04-13, 17:26.
                        0896 396 700 Димчо Костов.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Виско /термо/муфа.ФЕРОЗА

                          Приятел който поправя камиони ми реши проблема.
                          Напълни Старата муфа с СИЛИКОНОВО МАСЛО дето слага на камионските МУФИ.
                          Сега след второто подаване на газ ПРИ СТУДЕН двигател спира да се чува ПЕРКАТА и остава само звука от двигатела , чак когато загрее зацепва виското.
                          Всичко си дойде по местата.
                          0896 396 700 Димчо Костов.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X