Обява

Свий
Няма добавени обяви.

G къса база -съвет при избор.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • G къса база -съвет при избор.

    Здравейте,

    Търся си джип по ред причини съм фен на мерц-а. Имам 190-ка с транслантиран м104 3.6 мотор (с мега смърт ) и покрай проекта се запознах с инженерната мисъл на Щутгарци и съм просто пленен. Принципно джипката ми трябва за вилата през зимата. Във Варна рядко вали сняг ама към Куманово и Каменар е един малък зимен ад от преспи. През лятото смятам да го ползвам като влекач на 190-ката.

    Бюджета ми не е много голям към 10к лв.(ама абослютен максимум).

    Насочил съм се към бензините понеже читавите дизели са извън бюджета ми и нещо не съм много позитивно настроен към смяна на дизелови двигатели пък и имам един 2.6 М103 който ми остана.
    Според моите проучвания най-удачен вариант ще е Г класа къса база, М102 мотор с ръчни скорости (евентуална смяна към м103 е почти bolt-on- поправете ме ако греша).
    Мислех си и за М110 мотора, но с този стартер от ляво нещо ме притеснява, а и не знам блока отзад дали е със същото разположение на болтовете?
    Идеята да взема нещо към 8к и с останалите пари да инвестирам в EFI евентуално в принудително пълнене.

    До колкото прочетох има сериозен диапазон на предавателните числа на дифенеренциалите при Г-класа. Означенията като при w201/w124 са набити на дифовете отстрани нали ?




    Оценявам всякакви предложения и конструктивни коментари

    Поздрави.
    Последно редактирано от CarTest™; 04-04-13, 13:13.

  • #2
    От: G къса база -съвет при избор.

    Здравей колега!
    Ако не се изпаднали, означенията трябва да са на табелката както е на тази снимка: http://www.benzworld.org/forums/atta...l-change-1.jpg

    Между другото, виж в отдел Продажби по марки - публикувал съм си Гегата с 2.3 бензиновия мотор, 463, къса база. Можем да поговорим ако те интересува! Поздрави!

    Коментар


    • #3
      От: G къса база -съвет при избор.

      Гледам отиде в трета глуха темата.

      Да питам поне за интериора как стои въпроса с ретрофит от 460 към 463, сложност,цена ?

      Коментар


      • #4
        От: G къса база -съвет при избор.

        Първоначално публикуван от skodilak Преглед на мнение
        Гледам отиде в трета глуха темата.

        Да питам поне за интериора как стои въпроса с ретрофит от 460 към 463, сложност,цена ?
        И какъв е смисъла????

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X