Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с газокар Балканкар 5Т двигател Perkins 4 цилиндъра

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с газокар Балканкар 5Т двигател Perkins 4 цилиндъра

    Здравейте колеги

    Имам проблем с газокар български 5Т двигател Perkins 4 цилиндъра. Проблема е следния:

    Сутрин като го запалим (на студен двигател) работи много добре, чисто без да тресе пука пърка и т.н ,ако му сложа чашка с кафе върху двигателя вълнички на няма да се получат. Когато обаче започне да загрява пак работи но по лошо започва да се дави пука и ако угасне няма палене. Трябва да го изчакаме да изтине и тогава пак пали без проблем. Сменено е всичко делко-ново, бобина- нова, комутатор-нов, кабели и свещи -нови, сменени мембрани на газова уредба. Не е смесил вода (антифриз) с маслото. моля за мнения и съвет. Благодаря Ви.

  • #2
    От: Проблем с газокар Балканкар 5Т двигател Perkins 4 цилиндъра

    Колеги дайте мнения моля! В понеделник трябва да опитам да го оправя. Много е натоварен газокара

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с газокар Балканкар 5Т двигател Perkins 4 цилиндъра

      Не знам как е осъществена горивната система. Ако се ползва стария дизелов перкинс, там степента на сгъстяване е доста висока. При студен двигател е настроен да работи добре, но проблема ти идва от лоша центровка. Корекция на запалването трябва да има, но дали е подходяща не се знае. Делкото би трябвало да има октан коректор. Опитай се като загрее да дадеш повече предварение. Предполагам че от там ти е проблема.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с газокар Балканкар 5Т двигател Perkins 4 цилиндъра

        Двигателя е перкинс с друга глава специално разработена от балкан кар навремето за газокар и разбира се добавени карбуратор, делко,газово и т.н. А мисля, че в момента има и то голямо предварение. защото на студено пали много лесно. Докато завъртиш ключа и е запалил. Ще пробвам и с предварение още, но мисла за трябва да му дам закъснение малко. Нали Ви е ясно, че няма как да го закарам на ЕЛКОН. Ще пробвам и ще пиша

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с газокар Балканкар 5Т двигател Perkins 4 цилиндъра

          Реглаж на клапани.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с газокар Балканкар 5Т двигател Perkins 4 цилиндъра

            Ми аз ги направих на 0,4 клапаните, ама ще ги направя на 0,5mm. Благодаря.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с газокар Балканкар 5Т двигател Perkins 4 цилиндъра

              По-голямото предварение позволява леко палене на студено, но при загрял двигател го влошава. Трябва да се намали предварението, малко може да се затрудни паленето, но за сметка на това ще се подобри работата при загрял двигател. Проблема може да е в регулатора. Предполагам че има ваккумен и центробежен регулатор. Центробежния няма какво да се повреди в него, но във ваккумния има възможност да се получат проблеми.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X