Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топлоизолация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Топлоизолация

    Съгласен съм с мнението,че топлината бега от тавана.Сложих си гипскартон с изолация наД него и минах на климатици.На комшията от горе му стана "много кеф"че не му греем пода и комина е студен.На неколко апартамента на наште блокове правиха външна изолация с каменна вата 5см.
    Немам идея по-удачно ли е или по-евтино.
    иво димитров-0898 472 158

    Коментар


    • #32
      От: Топлоизолация

      Моето мнение е, че да се спестява от материала за толкова малки квадратури е леко безумно. Разгледайте цените на квадрат на различните видове при еднаква дебелина и ще разберете за какво говоря. За 20 кв.м. сигурно разликата трудно ще превиши 100-на лв.
      iceruner, ако искаш аргументирай се за каменната вата..

      Коментар


      • #33
        От: Топлоизолация

        Първоначално публикуван от Иво-Брезник Преглед на мнение
        Съгласен съм с мнението,че топлината бега от тавана.Сложих си гипскартон с изолация наД него и минах на климатици.На комшията от горе му стана "много кеф"че не му греем пода и комина е студен.На неколко апартамента на наште блокове правиха външна изолация с каменна вата 5см.
        Немам идея по-удачно ли е или по-евтино.
        Колега, аз съм 2 метра, ако сложа изолация на тавата с гипсокартон и отнема едни десетина сантиметра от скромните 2.40-2.50 дето е висок хола и....................ми рогата ми ще стържат бре


        Иначе си прав, но се чудя няма ли боя с такива качества или нещо не толкова обемно, че мразя да ми е ниско

        Коментар


        • #34
          От: Топлоизолация

          Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
          Моето мнение е, че да се спестява от материала за толкова малки квадратури е леко безумно. Разгледайте цените на квадрат на различните видове при еднаква дебелина и ще разберете за какво говоря. За 20 кв.м. сигурно разликата трудно ще превиши 100-на лв.
          iceruner, ако искаш аргументирай се за каменната вата..
          Абсолютно.Грубо -за разлика в дебелина 1 см. подходящ EPS,оскъпяване 1лв /1м2.Другите разходи в системата са същите.

          Иначе минималната дебелина по норми - 8 см. EPS,по сметки за панели-12 см.,ако се търси полупасивен ефект -към 15 см. и т.н.
          На практика-и тук дявола се крие в детайлите-изолацията на тавана , към дограмите,застъпванията към съседните фасадни площи.

          Коментар


          • #35
            От: Топлоизолация

            Колкото по-голяма плътност има EPS-а(кг/куб. м.). толкова по-добри топлоизолационни качества има материала , но не вявайте на надписите и ... евентуално на майстора - кантараааа...
            Иначе детайлите по санирането са много важни.
            И ориентировъчно за цени в момента с ДДС :
            -килограмите на EPS-а умножени по 5лв.
            -мрежа /145гр./кв. м./- около 0,8 лв/м. кв.
            -дюбели -7-8 ст./9 бр./м.кв./
            - лепила - голямо разнообразие и необходимото количество зависи от ,,равността'' на стената
            Всички цени са ориентировъчни!
            Последно редактирано от n960; 10-04-13, 03:17.

            Коментар


            • #36
              От: Топлоизолация

              Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
              Напълно съгласен с горното, но зависи каква е целта. В конкретния случай става дума за панелно жилище което: 1. е на последен етаж, без тавани над него. 2. има 20 кв.м. външни стени и 40-50 кв.м. таван. 3. целта е решаване на конкретен проблем - конденз по стените. Като се вземат под внимание тези фактори, аз твърдя, че разлика в постигнатия резултат при използване на 50, 60 или 100 мм изолационни плочи няма да има. Във всички случаи след изолирането ще спре образуването на конденз по стената и във всички случаи след изаолацията на стените почти цялата загуба на топлина ще бъде през таванската плоча. И по-скъпата изолация на стените нищо няма да промени.

              Не мисля, че сте прав относно изолацията.А иначе решението ви е да направите и изолация на таванската плоча над апартамента.Може да е само подреден изолационен материал или заслана вата с някаква пароизолация отгоре.
              Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
              GSM +359 895 236 182

              А Rhf +

              Коментар


              • #37
                От: Топлоизолация

                Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
                Не мисля, че сте прав относно изолацията.А иначе решението ви е да направите и изолация на таванската плоча над апартамента.Може да е само подреден изолационен материал или заслана вата с някаква пароизолация отгоре.
                А вие отново сте прав, но в конкретния случай говорих с човека и той няма намерение да изолира тавана. Тогава се връщаме на това, че снижаване на топлопредаването през стените с по-дебела изолация няма да доведе до реално снижаване на топлоотдаването от жилището като цяло. Не ме разбирайте погрешно - подкрепям напълно, че ако трябва наизуст да се каже колко дебел EPS да се използва за изолиране на панелно жилище с оптимален ефект то 10 см е чудесно предложение. Само добавям, че е хубаво когато се взима това решение да се съобразяват доколкото е възможно и други фактори, както е в случая. Същото е например положението с изолиране отвън на вътрешна стена на тераса с панорамен прозорец. При 2 квадрата стена и 6 квадрата прозорец крайния резултат остава абсолютно непроменен при използване на 50 или 100 мм изолационни плочи... За сметка на това цялата тераса се стеснява с 5 см, ако се използва по-дебелата изолация.
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • #38
                  От: Топлоизолация

                  Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                  А вие отново сте прав, но в конкретния случай говорих с човека и той няма намерение да изолира тавана. Тогава се връщаме на това, че снижаване на топлопредаването през стените с по-дебела изолация няма да доведе до реално снижаване на топлоотдаването от жилището като цяло. Не ме разбирайте погрешно - подкрепям напълно, че ако трябва наизуст да се каже колко дебел EPS да се използва за изолиране на панелно жилище с оптимален ефект то 10 см е чудесно предложение. Само добавям, че е хубаво когато се взима това решение да се съобразяват доколкото е възможно и други фактори, както е в случая. Същото е например положението с изолиране отвън на вътрешна стена на тераса с панорамен прозорец. При 2 квадрата стена и 6 квадрата прозорец крайния резултат остава абсолютно непроменен при използване на 50 или 100 мм изолационни плочи... За сметка на това цялата тераса се стеснява с 5 см, ако се използва по-дебелата изолация.
                  Това не е наизуст.Сметката го показва при стандартна панелка,мазилка отвътре/която принципно я няма/ и изолация отвън.Колкото до това ,че всеки случай има някакви условности е така.Няма как да се предвидят от компютъра във форум.Колкото до дограмите.............да прав сте.И там всъщнист е важен стъклопакета .не толкова камерите на профила.А ако не иска да изолира и тавана по добре да не си пръска парите и за стените така или иначе ще има някакъв ефект.Най-лошото което може да му се случи /при много студен и проветрив таван/ е мухал по таваните на около 15-30 см от изолираните стени.
                  Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                  GSM +359 895 236 182

                  А Rhf +

                  Коментар


                  • #39
                    От: Топлоизолация

                    Ако тавана е двойна плоча на 50-70 см., то една бала отпадна хартия от ВШМ - 100тина кила, за 50-тина лв. ще свърши прекрасна работа.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • #40
                      От: Топлоизолация

                      Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                      Ако търсиш най-добро съотношение цена/изолация обикновения бял EPS ще ти свърши работа защото да сложиш повече от него за да постигнеш желаната топлопроводимост е по-евтино отколкото да използваш друг материал за същото. Ако обаче искаш да постигнеш желаната топлопроводимост с по-тънка изолация (напр. за да е равна с направена преди това изолация на съседите) можеш да използваш EPS с графитена добавка (известен като неопор, търговска марка на BASF които го вкарват на пазара), който има около 20 % по нисък коефициент на топлопредаване (т.е. е по-добър изолатор).
                      Използването на XPS (fibran) не е препоръчително. Използването на каменна вата за частично изолиране на панелка е абсолютно нерентабилно.
                      Ако няма други съображения слагай 10 см EPS и ще си доволен.

                      Ми...........доволен съм.
                      Горещо те препоръчвам, защото съотношението цена-качество при теб си заслужава. Може с чиста съвест да изпращаш всеки при мен, за да види как изглежда вече изградената изолация.
                      Благодаря за коретността!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Топлоизолация

                        Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                        Ми...........доволен съм.
                        Горещо те препоръчвам, защото съотношението цена-качество при теб си заслужава. Може с чиста съвест да изпращаш всеки при мен, за да види как изглежда вече изградената изолация.
                        Благодаря за коретността!
                        Много благодаря за добрите думи и най-вече се радвам, че си останал доволен от работата ни. Ще чакам да пишеш през зимата, тогава ще е интересно впечатлението ти.
                        Technical Rescue Direct - life lies in courage
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                        Коментар


                        • #42
                          От: Топлоизолация

                          Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                          Колега, аз съм 2 метра, ако сложа изолация на тавата с гипсокартон и отнема едни десетина сантиметра от скромните 2.40-2.50 дето е висок хола и....................ми рогата ми ще стържат бре


                          Иначе си прав, но се чудя няма ли боя с такива качества или нещо не толкова обемно, че мразя да ми е ниско
                          За изолация на таван налепихме едни стиропорени таванни плоскости с размер 50х50 см и дебелина 1 см. Има ги в Домко, а може би и в Практикер, Бриколаж и т.н. В Баумакс пък има цветни - със зелено или оранжево. Седят много свежо. Добрата новина е, че след нареждането им не се налага да латексираш тавана. Разбира се, не изолират колкото 5см топлоизолация, но определено е по-добре от нищо.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Топлоизолация

                            Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                            Колега, аз съм 2 метра, ако сложа изолация на тавата с гипсокартон и отнема едни десетина сантиметра от скромните 2.40-2.50 дето е висок хола и....................ми рогата ми ще стържат бре


                            Иначе си прав, но се чудя няма ли боя с такива качества или нещо не толкова обемно, че мразя да ми е ниско
                            При мен ( краен апартамент на последен жилищен етаж в тухлена кооперация, отгоре необитаеми и съответно неотоплявани тавански стаи, налична външна изолация и пластм. дограма ), въпреки работещото парно в хола и едната детска си беше студ. Миналата есен налепих 2 см стиропор и над ( под ) него декоративни плоскости пак от стиропор. Ефекта е забележителен! Когато лепех стиропора, сина ми ме пита: Защо си играеш с този стиропор? Накарах го да се качи на стълбата, да си сложи едната ръка на налепения стиропор, другата - на мазилката. След тази проба спря да ме пита. Има значителна разлика: там, където има стиропор ( дори и само 2 см. ) е топло на пипане, там където е само мазилка - студ... Преди тази операция в хола през зимата си беше хладно и никога не се задържахме там, след операцията жената цяла зима си плетеше спокойно в хола. Дано съм бил полезен!
                            Казано е:
                            -"Обичай ближния",
                            щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Топлоизолация

                              Ето какво правя аз в момента, не знам дали съм на прав път???
                              Каменна вата 4см. с фолио, най-високата плътност налична на пазара, после гипсокартон.
                              Образува се и въздушен джоб от около 2-3 см. Това е на тавана, за дограмата по-късно, след ден два ми я карат.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130610_190614.jpg
Прегледи:1
Размер:147.4 КБ
ID:5492636

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130610_190622.jpg
Прегледи:1
Размер:139.7 КБ
ID:5492637

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130610_190718.jpg
Прегледи:1
Размер:177.2 КБ
ID:5492638

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130610_190809.jpg
Прегледи:1
Размер:136.8 КБ
ID:5492639

                              Коментар


                              • #45
                                От: Топлоизолация

                                На прав път си, но този "въздушен джоб" го напълни също с вата. (от меката, на руло) Въздуха е изолатор тогава, когато е затворен в малки обеми. Въздушния джоб не е добър изолатор. Резултата ще е много добър както си го подкарал.
                                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X