Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топлоизолация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Топлоизолация

    ... и той може да я премери.
    Колко кв. метра е обекта , колко сантиметра избра да бъде листа и с каква плътност?

    Коментар


    • #17
      От: Топлоизолация

      Обекта е невероятните 21 кв.м. като площ. Направо детска играчка. Дебелината засега е 5-ца EPS, като може и 5-ца Neopor, или 6-ца EPS. Според думите на Сашо, разликата между обикновения и неопора е все едно да нахакаш 6-ца обикновен. За плътност не сме си приказвали, но предполагам, че ще е към 15-18 кг/кв.м. За това Сашо като влезне и той ще си напише и така ще се знае вече цялостната картинка.
      Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

      Коментар


      • #18
        От: Топлоизолация

        Фибран на фасада може, ама няма смисъл. Той си е за в основите, че може да се лее бетон върху и около него.

        Коментар


        • #19
          От: Топлоизолация

          Аз искам само да кажа, че предпочитам да си скова една колиба в гората ,ама на последния етаж на някой жилищен блок няма да живея.
          Оффф животе,животе.
          Еми който иска да не провинциалист.Модерна работа !

          Коментар


          • #20
            От: Топлоизолация

            Фибрана не пие вода. Стиропора пие. Колко е топлоизолацията на водата и как замръзва всеки трябва сам да си знае.
            За фасада на 8мия етаж плътността на материала няма голямо значение. Това не е под.
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • #21
              От: Топлоизолация

              Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
              Аз искам само да кажа, че предпочитам да си скова една колиба в гората ,ама на последния етаж на някой жилищен блок няма да живея.
              Оффф животе,животе.
              Еми който иска да не провинциалист.Модерна работа !
              Скови си колега-щом умееш и имаш разрешително-действай. Аз нито имам пари за построяването на къща, нито план, нито пък разрешително. Затова се и опитвам някак си да закрепя това барем, което имам. Служило е 27 години неотлъчно, що да не послужи още малко? Пък дали селски или градски си е все тая вече-отмря онова време, в което всеки се натискаше да е гражданин и само тези, живеещи с онези спомени за отминали времена се натискат за у градО.
              Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

              Коментар


              • #22
                От: Топлоизолация

                Това което ти изброих се смята за 20-30 минути Но както и да е, вие си знаете най-добре.

                Коментар


                • #23
                  От: Топлоизолация

                  Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                  Фибрана не пие вода. Стиропора пие. Колко е топлоизолацията на водата и как замръзва всеки трябва сам да си знае.
                  За фасада на 8мия етаж плътността на материала няма голямо значение. Това не е под.
                  Нито едното нито другото няма да пие, щото няма да ожаднее. Иначе си прав Вальо, EPS-а поглъща вода, а XPS-а не. Само че това има значение само, ако изолацията е под постоянно въздействие на вода, затова основите на къщите се изолират с фибран... до цокъла. От там нагоре единственото предимство на XPS-а е по-голямата му механична якост. Това, обаче както сам отбеляза на 8-мия етаж не е от значение. В същото време XPS-a си има и недостатъци - първия е цената, втория е паропропускливостта. В другата тема мисля, че по подробно е писано за материалите.... Всъщност като изключим лични заигравки по желание на собственика, колко нови сгради с XPS на фасадата си виждал, независимо от разточителността на строежа (т.е. независимоот фактора цена)....
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • #24
                    От: Топлоизолация

                    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                    ......В същото време XPS-a си има и недостатъци - първия е цената,..........
                    E пуста немотия.....какви ли не доводи измисля.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • #25
                      От: Топлоизолация

                      Първоначално публикуван от Емил Трайков Преглед на мнение
                      За да няма плесен трябва да се вземат под внимание дебелината на тухлената зидария(или клетъчен бетон или панела), външна мазилка, вътрешна мазилка както и температурата. Тогава ще можеш да си изчислиш колко см. да ти е дебелината
                      Понеже и аз ще правя външна изолация на любимият ми панелен апартамент и ми е интересно каква е формулата, за да изчисля тези неща. Имай предвид, че ще обясняваш на човек, който няма никакви технически познания, освен как се отваря преден капак на колата, преди да е дошла пътната помощ.

                      Аз имам едни 35 квадрата да оправят с алпинисти и като знам колко пари ми искат, май ще звънна на колегата за проверка на предложенията.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Топлоизолация

                        Да ви напомня нещо, ако може не знам как ще го приемете, но при условие че е ясно, че предстои саниране, струва ли си упражнението особено с 5см ЕПС с плътност 13кг/м3 .
                        Аз съм си изолирал гарсониерката за около 2500лв, с 8см ЕПС над 15кг/м3 и сега мога да ви споделя, че резултата не ме задоволява от една страна,защото на парче изпълнението не решава проблема както трябва,от друга отвън изглежда като кръпка, защото това че аз съм спазил цвета на мазилката на блока (или по точно липсата на цвят) то на единия ми съсед е оранжева, а на другия тъмно сива.
                        Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                        Коментар


                        • #27
                          От: Топлоизолация

                          Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                          Понеже и аз ще правя външна изолация на любимият ми панелен апартамент и ми е интересно каква е формулата, за да изчисля тези неща. Имай предвид, че ще обясняваш на човек, който няма никакви технически познания, освен как се отваря преден капак на колата, преди да е дошла пътната помощ.

                          Аз имам едни 35 квадрата да оправят с алпинисти и като знам колко пари ми искат, май ще звънна на колегата за проверка на предложенията.

                          формулата е елементарна.Мисля че я бях публикувал в топлоизолация и санирене темата.Ако не я намерите ще ви я изпратя на лс. или ще я постна и тук.Топлоизолацията сама по себе си не е лоша идея.Е трябва да се заиграете и с дограмите и да санирате част от съседните апартаменти за да стане що годе пралично.На прима виста/ а и не само............../ за панелка при пресмятане изилиза дебелина на изолацията 10 см и то не от най-евтината на пазара/т.е. най-леката/ Гледал съм и разни снимки с термокамера на санирани апартаменти с 5 и 8 см изолация...............както и с 10 см.Трябва да обърнете внимание и на детайлите към дограмите.Успех
                          Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                          GSM +359 895 236 182

                          А Rhf +

                          Коментар


                          • #28
                            От: Топлоизолация

                            Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
                            формулата е елементарна.Мисля че я бях публикувал в топлоизолация и санирене темата.Ако не я намерите ще ви я изпратя на лс. или ще я постна и тук.Топлоизолацията сама по себе си не е лоша идея.Е трябва да се заиграете и с дограмите и да санирате част от съседните апартаменти за да стане що годе пралично.На прима виста/ а и не само............../ за панелка при пресмятане изилиза дебелина на изолацията 10 см и то не от най-евтината на пазара/т.е. най-леката/ Гледал съм и разни снимки с термокамера на санирани апартаменти с 5 и 8 см изолация...............както и с 10 см.Трябва да обърнете внимание и на детайлите към дограмите.Успех
                            Благодаря!
                            На мен колебанието ми е между 8 и 10 сантиметра, и каква да е. Дограмата ми е добра, а знам че ще трябва да захвана по 25 сантиметра от съседните ми панели. Половината от парите, които ми искат ще отидат за корнизи, первази и всякакви други хитрини, за да не подкожусва вода между изолацията и панела, защото съм на 5-ти етаж, не последен. Каква е идеята за материала? Всеки съвет ми е добре дошъл, защото помага в избора на нещо, от което не разбирам, но ще трябва да финансирам.
                            Ще поровя утре из темата и ако не открия формулата, ще досадя.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Топлоизолация

                              Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
                              ......На прима виста/ а и не само............../ за панелка при пресмятане изилиза дебелина на изолацията 10 см и то не от най-евтината на пазара/т.е. най-леката/ Гледал съм и разни снимки с термокамера на санирани апартаменти с 5 и 8 см изолация...............както и с 10 см.Трябва да обърнете внимание и на детайлите към дограмите.Успех
                              Напълно съгласен с горното, но зависи каква е целта. В конкретния случай става дума за панелно жилище което: 1. е на последен етаж, без тавани над него. 2. има 20 кв.м. външни стени и 40-50 кв.м. таван. 3. целта е решаване на конкретен проблем - конденз по стените. Като се вземат под внимание тези фактори, аз твърдя, че разлика в постигнатия резултат при използване на 50, 60 или 100 мм изолационни плочи няма да има. Във всички случаи след изолирането ще спре образуването на конденз по стената и във всички случаи след изаолацията на стените почти цялата загуба на топлина ще бъде през таванската плоча. И по-скъпата изолация на стените нищо няма да промени.
                              Technical Rescue Direct - life lies in courage
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                              Коментар


                              • #30
                                От: Топлоизолация

                                Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                                Благодаря!
                                На мен колебанието ми е между 8 и 10 сантиметра, и каква да е. Дограмата ми е добра, а знам че ще трябва да захвана по 25 сантиметра от съседните ми панели. Половината от парите, които ми искат ще отидат за корнизи, первази и всякакви други хитрини, за да не подкожусва вода между изолацията и панела, защото съм на 5-ти етаж, не последен. Каква е идеята за материала? Всеки съвет ми е добре дошъл, защото помага в избора на нещо, от което не разбирам, но ще трябва да финансирам.
                                Ще поровя утре из темата и ако не открия формулата, ще досадя.
                                Ако търсиш най-добро съотношение цена/изолация обикновения бял EPS ще ти свърши работа защото да сложиш повече от него за да постигнеш желаната топлопроводимост е по-евтино отколкото да използваш друг материал за същото. Ако обаче искаш да постигнеш желаната топлопроводимост с по-тънка изолация (напр. за да е равна с направена преди това изолация на съседите) можеш да използваш EPS с графитена добавка (известен като неопор, търговска марка на BASF които го вкарват на пазара), който има около 20 % по нисък коефициент на топлопредаване (т.е. е по-добър изолатор).
                                Използването на XPS (fibran) не е препоръчително. Използването на каменна вата за частично изолиране на панелка е абсолютно нерентабилно.
                                Ако няма други съображения слагай 10 см EPS и ще си доволен.
                                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X