Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте съвети и идеи!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дайте съвети и идеи!

    Като цяло нямам проблеми с джипката. По-скоро проблемите са ми козметични, а в момента нямам време да се ровя и да се занимавам с това и за това ще се допитам до Вас! Имам изгорял габарит от пред в дясно и реших да сменям крушката. Взех си подходящата отверка и се пробвам да развия винтовете на капачето, но болтовете не помръдват. Пръсках с WD40 обилно и поизчаках да подейства. После пак с отверката и резултата е тотално замазани глави на болтовете. Няма отвиване просто. Подобно е положението и отзад от дясно и сега се чудя, какво да правя?! Иска ми се задните стопове да ги кача горе, но не знам какви фасунги от какво и как да го направя! Или направо да търся оригинални от Фероза? А предните, какво да ги правя? Ако разпробия главите на болтовете има вероятност да потроша капаците .. и без това са стари и поизбеляли, едва ли ще им трябва много усилие за да се счупят! Та, ако някой се е занимавал с това нека сподели!
    Георги Танев (0+)
    Land Rover Discovery 1 300 TDi
    Land Rover Club Bulgaria
    0887 930 238, 0878 797 768

  • #2
    От: Дайте съвети и идеи!

    Такива болтчета съм "развивал" по 2 начина: махане на главите с дрелка, а ако не стане, разпробивам ги и набивам в отвора шабър. Гледай да не го счупиш.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      От: Дайте съвети и идеи!

      Пускаш тема какви мигачи ти трябват,а тия с чука и чираците после.

      Имаш мальк шанс да ги разпробиеш / рька стомана,това трябва да си много точен и голям кьсметлия / и да ги измькнеш с макината долу ма колко струва,от кьде,размера има ли го........идея нямам и пак шанса нищо да не се строши е мальк.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:screw_extractor.jpg
Прегледи:1
Размер:26.0 КБ
ID:5468435

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:useScrewextract.jpg
Прегледи:1
Размер:38.3 КБ
ID:5468436

      Скьсах и аз 2 на една лебедка за котва ма са нерьждавейка и от сега се потя като се замисля.Вьпреки това са в пьти по-дебели и около тях е само желязо,мога да си ги млатя колко си искам.


      Бой с чука
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Дайте съвети и идеи!

        Само с разпробване ще излязат. Конструктивно предните са направени така, че гумите хвърлят всичката кал по габаритите/мигачите.
        На ниски обороти, бавно и полека за да не се загрее и да стопи пластмасата. Разпробиваш главите, вадиш тялото и след това с нагряване с бренерче и се развиват на ръка остатъците. Пробвано е.
        За задните - ако са долу в бронята - по същия начин. На Рокито ми писна да дупча болтовете и финално ги вързах със свински опашки. Еднба за да държи стъклото към тялото, една за да държи тялото на мястото му.

        Ако са горе трябва да се развият лесно, там по спомени имаше пластмасови втулки, в който се навиват винтовете.

        Иначе окончателното решение, до което съм решил да стигна е фар от ГоУф2 с горни габарити и някакви други мигачи за долу.
        За правоъгълните фарове - май ставаха от Застава.
        Аз не вярвам в чудеса!
        Разчитам на тях!

        Коментар


        • #5
          От: Дайте съвети и идеи!

          Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
          Само с разпробване ще излязат. Конструктивно предните са направени така, че гумите хвърлят всичката кал по габаритите/мигачите.
          На ниски обороти, бавно и полека за да не се загрее и да стопи пластмасата. Разпробиваш главите, вадиш тялото и след това с нагряване с бренерче и се развиват на ръка остатъците. Пробвано е.
          За задните - ако са долу в бронята - по същия начин. На Рокито ми писна да дупча болтовете и финално ги вързах със свински опашки. Еднба за да държи стъклото към тялото, една за да държи тялото на мястото му.

          Ако са горе трябва да се развият лесно, там по спомени имаше пластмасови втулки, в който се навиват винтовете.

          Иначе окончателното решение, до което съм решил да стигна е фар от ГоУф2 с горни габарити и някакви други мигачи за долу.
          За правоъгълните фарове - май ставаха от Застава.

          Ванка, благодаря ти! Щях да ги издупча на скорост и щях да ги стопя! Още веднъж благодаря!
          Георги Танев (0+)
          Land Rover Discovery 1 300 TDi
          Land Rover Club Bulgaria
          0887 930 238, 0878 797 768

          Коментар


          • #6
            От: Дайте съвети и идеи!

            с хубава остра бургия и лека по лека. Че иначе са фира за нула време.
            Аз не вярвам в чудеса!
            Разчитам на тях!

            Коментар


            • #7
              От: Дайте съвети и идеи!

              Аз ги разпробивах. Няма проблем. Само полека.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #8
                От: Дайте съвети и идеи!

                И, между стъклото (пластмасата) и рефлектора има една гумичка, която обикновено е скъсана или адски изгоряла. Аз мисля следващия път да си изрежа нова гарнитурка от някаква гума, че иначе влиза вода, окислява се всичко, горят крушки...
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  От: Дайте съвети и идеи!

                  И с леви свредла,последователно от много малки до инструмент.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дайте съвети и идеи!

                    Благодаря ви момчета!
                    Георги Танев (0+)
                    Land Rover Discovery 1 300 TDi
                    Land Rover Club Bulgaria
                    0887 930 238, 0878 797 768

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дайте съвети и идеи!

                      Сега видях в нас, имам екстрактори за отвор 2мм и 3 мм.
                      Ако може да ти свърши работа да ти ги дам за проба?
                      Аз не вярвам в чудеса!
                      Разчитам на тях!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дайте съвети и идеи!

                        колега вместо да се мъчиш с тоя екстрактор защо не завариш една гайка и ти си човека,гледам че шпилката е дълга и има достатъчно място.имам предвид по горния пост със снимката.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дайте съвети и идеи!

                          Първоначално публикуван от metaxa1 Преглед на мнение
                          колега вместо да се мъчиш с тоя екстрактор защо не завариш една гайка и ти си човека,гледам че шпилката е дълга и има достатъчно място.имам предвид по горния пост със снимката.
                          Това на снимката е пример за екстрактор! Болтовете, които аз трабва да оправя са на мигачите и главите са им скрити. Няма как да заваря гайка там .....
                          Георги Танев (0+)
                          Land Rover Discovery 1 300 TDi
                          Land Rover Club Bulgaria
                          0887 930 238, 0878 797 768

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дайте съвети и идеи!

                            За да не отварям нова тема, та ще си питам в тази! Някой може ли да ми препоръча сервиз в София дето да ми закачат Ферозата на стенд за диагностика да видя, какво ще покаже и да ми мернат и газовете. Сервизи със стендове знам, но ми се иска да ми препоръчате някой от познатите сервизи във форума. Та, ако имате опит, моля споделете.
                            Георги Танев (0+)
                            Land Rover Discovery 1 300 TDi
                            Land Rover Club Bulgaria
                            0887 930 238, 0878 797 768

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дайте съвети и идеи!

                              Жорка, какво и е на джипката?

                              Газове не могат ли да ти мернат във всеки пункт за ГТП?
                              Не мисля че диагностика през стенд, ще ти покаже повече от номера с буксата.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X