Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв таблет....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв таблет....

    Да обсъдим и таблетите...

    Трябва ми нещо примерно 10 инчово или нагоре. Парите не са драма.

    Засега съм се ориентирал към нещо като Google Nexus 10 и Galaxy Note N8000.

    Някакви съображения? Ще се ползва за тестове на новата ни страница в процеса на разработка.

    Ако с телефоните малко или много влязох в час, то с таблетите съм тотално бос и ще се развам на всякакъв акъл.

    Принципно не съм изключил и Win8 от схемата, даже за някои неща извън това (тестването) ще ни е по-удобен, ама знае ли човек...

    Към "i-сиктир" истории съм принципно негативно настроен, освен ако има някакви много сериозни аргументи в тая посока.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    От: Какъв таблет....

    Специално за таблетите, i-сиктира не са толкова лоши, за разлика от телефоните им.
    Въпреки това бих заложил на Нексус 10.
    Ноута и Таб-а ги изключвам. Самсунг са ги накичили толкова много, направо са ги съсипали. А, и на вид не ми харесват.
    3G ще използваш ли?
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    08седем9010З60
    MAKE RALLY NOT WAR
    Confidence in Motion

    Коментар


    • #3
      От: Какъв таблет....

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Да обсъдим и таблетите...


      Към "i-сиктир" истории съм принципно негативно настроен, освен ако има някакви много сериозни аргументи в тая посока.
      Ай Пад, не го отхвърляй веднага, помоли някой да ти даде на заем за да го разбереш. Аз ползвам МАК, Ай пад , ай фон, нямам никакви проблеми. Никога не забива, бързи са, работата с тях е удоволствие. Уиндоусите ме плашат все нещо не съм им разбрал...
      Проблем е ако си привързан към Уиндолсите защото няма много общо. МИсля че за андроид има повече и по безплатни програми.
      Самия ай пад е бая пара, после и специализираните програмите са платени.

      Ако искаш си играй моя Ай пад и го тествай, ще ти пусна и кафенце в офиса.
      Т5
      Crossrunner

      Коментар


      • #4
        Щом е за тестове - задължително Андроид, Самсунг също е добър избор, нечитава версия на Андроид имат по принцип.
        Ако успеете да подкарате нещата както трябва (трудно, но не невъзможно), на iPad всичко ще е точно.
        Ако правите native апликация или хибридно решение, ще трябва по таблет на ОС.

        Коментар


        • #5
          От: Какъв таблет....

          Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
          Щом е за тестове - задължително Андроид, Самсунг също е добър избор, нечитава версия на Андроид имат по принцип.
          Ако успеете да подкарате нещата както трябва (трудно, но не невъзможно), на iPad всичко ще е точно.
          Ако правите native апликация или хибридно решение, ще трябва по таблет на ОС.
          WEB стрраница е. И трябва всичко да работи и на desktop, и на таблет с тъч. Имам емулация на мобилна опера да речем, ама не е същото. Не можеш да прецениш как реално се чувства работата със страницата, ако реално не цъкаш с пръст по таблета.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Какъв таблет....

            Ако е само за това (пък и да не е само за това) си вземи една Motorola Xoom втора употреба. Хем пари ще спестиш, хем са железни машинки... буквално. Ако пък искаш ново - Xoom 2, че то Xoom нови няма вече.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #7
              От: Какъв таблет....

              Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
              Аз ползвам МАК, Ай пад , ай фон, нямам никакви проблеми. Никога не забива, бързи са, работата с тях е удоволствие. Уиндоусите ме плашат все нещо не съм им разбрал...

              И аз така,че взех и на сина Мини да не се мине и той,че малкия е с Айпод и назряваше вьстание в нас.

              Един глас за минито като машина,преглеай го и него - леко е,дьржи на батерия,вижда се,малко по размер,но пьк струваше почти колко нормалния размер Айпад.
              За тестове свиркай,сина си каца днес в София и се надявам да не реве без него ден два.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Какъв таблет....

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                И аз така,че взех и на сина Мини да не се мине и той,че малкия е с Айпод и назряваше вьстание в нас.

                Един глас за минито като машина,преглеай го и него - леко е,дьржи на батерия,вижда се,малко по размер,но пьк струваше почти колко нормалния размер Айпад.
                За тестове свиркай,сина си каца днес в София и се надявам да не реве без него ден два.
                А, то процеса ще е няколко месечен. Идеята е строейки интерфейса на страницата и правейки widget-ти, да се предвижда и работа с таблет, защото клиентите започват да го искат. От цената лично не песта почти нищо. Аз плащам едва 15% от нещото. Освен за тестване, на по-късен етап ще се ползва и за презентации евентуално, та е добре да е добра машинка и максимално нов модел.

                Една от причините в случая да страня от "i-сиктир" нещата са че са затворена система. В андроид мога да инсталирам всякакви броузери и да тествам със всичко например. Пак казвам - и най-скъпия iPad 4 да купим (къде 2 бона), за мен разликата ще е кажи-речи никаква. За мен е важно докато правя и тествам страницата да мога да го разцъкам на максимално много варианти, така щото да се видят кирливите ми ризи преди някой от колегите да се изложи като кифладжия на някоя презентация. 3/4G е добре да има, макар че е достатъчно да си шерна 3G-то на телефона през WIFI-то и проблема е решен.

                Въпросната страница се стремя да е максимално лека, та по тоя повод се счупвам от писане на мои си неща. Към момента дори и от телефона ми върви въсвем прилично каквото съм тествал. Ама през телефон не си е работа за нещо повече от проверка на туй-онуй.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв таблет....

                  Ми тогава виж кьФ сьм гений - вземи си и Айнещото и Андроид тогава,Минито оре на 4G LTE до колкото помня,бьрзак някакьв. WebRep


                  currentVote


                  noRating
                  noWeight
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв таблет....

                    Ако страницата ти ще се гледа от чужбина и особено от САЩ - просто я оптимизирай за големия лайпад. Важно е да я оправиш за най-ползваното устройство, а на някои ширини се продава в пъти повече от всички останали.

                    Ако е за тестване с различни броузъри и ти трябва андроид - още един глас за Xoom.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв таблет....

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Ми тогава виж кьФ сьм гений - вземи си и Айнещото и Андроид тогава,Минито оре на 4G LTE до колкото помня,бьрзак някакьв. WebRep
                      Да де, въпроса е какво повече ще ми даде АЙ-нещото в сравнение с ония двата от първия линк за двойната си цена, освен повечето вградена памет.

                      4G - то тука читаво 3G няма, какво остава за повече.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв таблет....

                        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                        Ако страницата ти ще се гледа от чужбина и особено от САЩ - просто я оптимизирай за големия лайпад. Важно е да я оправиш за най-ползваното устройство, а на някои ширини се продава в пъти повече от всички останали.

                        Ако е за тестване с различни броузъри и ти трябва андроид - още един глас за Xoom.
                        Страницата ще се ползва почти изключително в България. В САЩ не вярвам някой да прави заплати и рекапитулации по бърлгарското законодателство. Най-много някой чужд шеф да си дръпне нЕкоя и друга справка що от началото на годината разходите за заплати се дигнали, а приходите никакви ги няма.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв таблет....

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Страницата ще се ползва почти изключително в България. В САЩ не вярвам някой да прави заплати и рекапитулации по бърлгарското законодателство. Най-много някой чужд шеф да си дръпне нЕкоя и друга справка що от началото на годината разходите за заплати се дигнали, а приходите никакви ги няма.
                          Тогава си вземи един евтин и един скъп андроид таблет.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв таблет....

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Да де, въпроса е какво повече ще ми даде АЙ-нещото в сравнение с ония двата от първия линк за двойната си цена, освен повечето вградена памет.

                            4G - то тука читаво 3G няма, какво остава за повече.
                            Не знам ма знам това което казва и Гоблин - като ни вкарат в браздата и орем в нея,аз поне като сьм доволен от нещо и като му свикна и си друсам на тая струна,на Андроида и цената му не знам до положение в което ако ги пуснат по 50 кинта и ми трябва падче ще купя пак Айнещото.Така сме повечето тук пи каквато статистика го хванеш та това което казва Гоблин е много правилно.

                            Страничка която работи на Андроид и леко зацепва на Айпад ще е като пьт в БГто който става за Хамьр ма леко куца за Опел.

                            Вземи си и двата да ти е мирна главата.

                            Набутах го................
                            Последно редактирано от Pacific; 03-04-13, 21:34.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв таблет....

                              Nexus-а според мен.
                              Чист Андроид без излишните модификации на производителите. Гарантирани ъпдейти веднага след като излезе нова версия. Много добър хардуер. Цена на нов по-евтино от конкурентите, освен от някое китайче.
                              Имах 7 инчов и единствената забележка беше качеството на сглобката. Ама 10-ите може да са по-добре, а и за тестовете едва ли има значение.
                              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                              Seat Leon 2007 1.9 TDI

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X