Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новият формат на "Голямата война"

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Новият формат на "Голямата война"

    Дайте да не усложняваме прекалено. Нали някой като е уцелен трябва да вдигне пушката и да се запъти към съдията. Как точно след това ще се отметне? Съдията не забравяйте че е там на място и се грижи за точно определени хора да ги наблюдава.
    VPetrov.photography

    Коментар


    • До: Новият формат на "Голямата война"

      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
      Е не стана ли ясно? Да, разбира се!
      Ясно, щом сте решили окончателно така.

      Коментар


      • До: Новият формат на "Голямата война"

        Няма друг начин. При всички форми на лазарета не може да се развиват динамични стратегии и се създават условия за "кибици" които чакат на гюме за отстрел на съживени.

        При тази конфигурация е възможно два или повече отбора въобще да не се срещнат в престрелка.

        Идеята е всеки да се съсредоточи в изпълнението на мисиите а стрелбата само, когато и ако е наложителна...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • До: Новият формат на "Голямата война"

          А, стрелбата често ще е наложителна, което ще се наложи от мисиите.

          Коментар


          • До: Новият формат на "Голямата война"

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            Няма друг начин. При всички форми на лазарета не може да се развиват динамични стратегии и се създават условия за "кибици" които чакат на гюме за отстрел на съживени...
            Хайде, хайде...разбира се че има друг начин. Няма да възобновявам дискусията наново, ще играем по правилата, които са най-удобни на вас. Проблем няма. Но моля недейте обяснява, че правилата са такива каквито са, защото няма възможност да бъдат направени по друг начин.
            Не възнамерявам да се аргументирам повече, нито да предлагам различни варианти и т.н., седя, гледам, записвам се и ако не ми мине котка път играя. Но само не се опитвайте да "продавате" на аудиторията идеята, че тези правила единствените възможни, най-добрите при този вариант и т.н. Ок?
            Мерси предварително.

            Коментар


            • До: Новият формат на "Голямата война"

              Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
              А, стрелбата често ще е наложителна, което ще се наложи от мисиите.
              Точно като в реалността, всеки ще се стреми да избягва битките ако може но ще му се налага и с бой да изпълнява мисии...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • До: Новият формат на "Голямата война"

                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                При тази конфигурация е възможно два или повече отбора въобще да не се срещнат в престрелка.

                Идеята е всеки да се съсредоточи в изпълнението на мисиите а стрелбата само когато и ако е наложителна...
                Т.е идеята ти е голямата война да бъде основно стратегическо мероприятие като пейнтбола ще бъде за решаване само на маловажни проблеми и то ако се наложи, ако не се наложи едни ще си правят фотосафари на вражеската тоалетна, други ще си влачат 200л. бидон из гората и накрая ще преброим, кой колко е надхитрил другия.
                Съгласен съм с това, че за да не стане обикновена неделна битка стратегическия елемент трябва да играе важна роля, но голяма част от хората, които ще участват искат и да играят пейнтбол. Дали ще има или няма да има лазарети не е толкова важно и новото решение с коректни съдии (каквито не се съмнявам че ще намерим) ще свърши добра работа. Притеснява ме факта че ако се продължи в тази посока ще се загуби правилния баланс между надхитрянето и пейнтбола.

                Коментар


                • До: Новият формат на "Голямата война"

                  Първоначално публикуван от selous Преглед на мнение
                  Хайде, хайде...разбира се че има друг начин. Няма да възобновявам дискусията наново, ще играем по правилата, които са най-удобни на вас. Проблем няма. Но моля недейте обяснява, че правилата са такива каквито са, защото няма възможност да бъдат направени по друг начин.
                  Не възнамерявам да се аргументирам повече, нито да предлагам различни варианти и т.н., седя, гледам, записвам се и ако не ми мине котка път играя. Но само не се опитвайте да "продавате" на аудиторията идеята, че тези правила единствените възможни, най-добрите при този вариант и т.н. Ок?
                  Мерси предварително.
                  Нито ви убеждавам нито настоявам за вашето участие. По-горе съм написал ясно че ще играя при правила които според мен правят интересна игра. Точно затова и уточнявам правилата с тези които имат намерение да играят. Ако на вас не ви харесват, никой не ви кара да играете, нито ви убеждава да го правите.
                  Ако ли пък искате нещо друго отворете си една тема и ако намерите поне още един съмишленик, си направете правила и си играйте каквото пожелаете...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • До: Новият формат на "Голямата война"

                    Ей, стига с караниците.

                    Митко, всички мисии са пожелателни. Който иска, търчи и стреля наред като така връща противниците назад в резултата. Остава да намерим баланса в поощрителните точки за мисиите и в накацателните за убитите. Така че който иска да търчи надалеч за нещо, нека се юрва. Другите ще се бият помежду си. И пак казвам - като сложим най-стойностните мисии около зоната за пешаци, да видим какво ще стане.

                    Коментар


                    • До: Новият формат на "Голямата война"

                      Не бе Обер, не се караме. Просто искам да поставя нещата на правилната им плоскост.
                      Венци Петров е решил окончателно така, защото така му харесва и иначе не възнамерява да играе (както многократно беше декларирано). Има си визия - ок, достойно за уважение. Ще играем по неговата визия. Но нека да изостави тона на аргументацията, че визията му е най-добрата и най-правилната.
                      Просто е най-безкомпромисната...
                      Това е.
                      В крайна сметка важна е играта, както казват едни други отбори...
                      Лек ден

                      Коментар


                      • До: Новият формат на "Голямата война"

                        Венци rules !

                        По добре да не се обаждам, че ще си играя другаде?!

                        Желая Ви успех ще се видим на войната !

                        Коментар


                        • До: Новият формат на "Голямата война"

                          Първоначално публикуван от mitkos Преглед на мнение
                          Т.е идеята ти е голямата война да бъде основно стратегическо мероприятие като пейнтбола ще бъде за решаване само на маловажни проблеми и то ако се наложи, ако не се наложи едни ще си правят фотосафари на вражеската тоалетна, други ще си влачат 200л. бидон из гората и накрая ще преброим, кой колко е надхитрил другия.
                          Съгласен съм с това, че за да не стане обикновена неделна битка стратегическия елемент трябва да играе важна роля, но голяма част от хората, които ще участват искат и да играят пейнтбол. Дали ще има или няма да има лазарети не е толкова важно и новото решение с коректни съдии (каквито не се съмнявам че ще намерим) ще свърши добра работа. Притеснява ме факта че ако се продължи в тази посока ще се загуби правилния баланс между надхитрянето и пейнтбола.
                          Баланса в тази конфигурация е много лесен. Просто съдиите решават и правят няколко мисии в рамките на полето за пешаците и мелето веднага е гарантирано. Аз мисля че имаме достатъчно възможности да изберем съдийски екип който добре да прецени и намери оптимума... Да не говорим че ще има мисии чието изпълнение ще тече по половин час примерно и междувременно който пристигне ще открие огън а пък първите ще трябва да се защитават.

                          Ако в играта не се вложат здраво стратегически елементи не виждам никакъв смисъл да разкарваме толкова хора, автомобили и техника. Ще си идваме на терена в Панчарево и ще се стреляме там...

                          Колкото до твърдението от по-горе че това са моите правила наречете ги както искате важното е да стане нещо наистина интересно което при това може да покаже комплексната подготовка на един отбор...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • До: Новият формат на "Голямата война"

                            Вече ми омръзна от празни приказки. Играем по вече одобрените правила и точка. Аз се записвам при Ловците и няма да съм съдия. Ще стрелям. Само кажете датата.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • До: Новият формат на "Голямата война"

                              Само малко предложение за джиповете, да не стават сакатлъци - когато даден джип е ударен (в четирите там кръгчета или както и да е), то нека шофьора гаси двигателя. Ако и дърпа ръчна още по-добре.
                              Същевременно на пешаци да е забранено да се приближават към джипове (за да лепят червени лепенки например или за каквото и да е) с работещи двигатели на по-малко от 4-5м.

                              Коментар


                              • До: Новият формат на "Голямата война"

                                Правилно. След като загаси двигателя, джипа трябва да се маркира като ударен и с шарените ленти.
                                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                                www.ADV-Bulgaria.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X