Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с парно/климатик Land Rover Discovery 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с парно/климатик Land Rover Discovery 2

    Аз да се включа с въпросче.. Забелязах, че след като спра климатроника и колата се движи влиза топъл въздух през предното стъкло...
    Защо?
    Нали съм спрял климатроника, трябва да влиза пресен въздух отвън.
    Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
    LZ2РSD

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с парно/климатик Land Rover Discovery 2

      Оказа се че пак нямам фреон след 3 седмици въпреки че няма уж отечка ,от Мото фое ми казаха че не ми въртял вентилатора на външната пита на климатика и се получавало свръх налягане и за това изчезвал фреона, кога трабва да върти този вентилатор още с пускането на климатроника или след определено време тръгва, и зимата и лятотот ли трабва да върти. Дали ще е изгорял или има някакъв датчик които трабва да се смени? Ще трбва да проверя сам дали е изгорял, има ли алтернативни марки вентилатори че за оригиналният ми искат 600лв

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с парно/климатик Land Rover Discovery 2

        Хайде сега - свърхналягане и газа хоп изчезва, много несериозно изказване. Ако няма охлаждане, компресора влиза в авариен режим и спира. Ако не спре ще пренадуе и ще трябва да купуваш компресор.
        Питата трябва да се обдухва непрекъснато, но ако не работи вентилатора компресора не спира на извънградско например, защото там обдухването става от насрещния въздух заради по - високата скорост.
        Пробвай на извънградско дали пак ще спира да духа студено, ако не духа, значи проблема не е само вентилатора.
        Имах подобен проблем на другата кола - Пасат, при мен вентилаторът не работеше, струваше 100 кинта и си го смених сам, но на Д2 не знам как ще е.
        Премери с мултицет при пуснат климатик дали вентилаторът получава захранване и ще разбереш дали проблема е в него или някъде преди него. Може и да е прост бушон.
        Последно редактирано от Михаил; 17-09-13, 09:25. Причина: грешка
        Не бързай ако искаш да стигнеш
        __________________________________
        Discovery II TD5 10P

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с парно/климатик Land Rover Discovery 2

          Бушона гори обикновено, ако блокира вентилатора. Моят вентилатор също е заминал, но климатикът си работи и не прави магарии, а не съм го допълвал.
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с парно/климатик Land Rover Discovery 2

            Днес провах вентилатора и тои си работи, кое подава импулс тои да трагва има ли термореле на питатат, че отпреде не се вижда?

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с парно/климатик Land Rover Discovery 2

              Вентилатора се управлява от ЕКУ-то на двигателя по заявка от контролера на климтика. Според ръководството, заявка за пускането на вентилатора се подава ако външната температура е над 28С и скоростта под 80км/ч, а се спира ако скоростта мине над 100км/ч или външната температура падне под 25С ...
              LR Disco II, Td5

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с парно/климатик Land Rover Discovery 2

                А може ли тази темепратура от 25 градуса да се корегира софтуерно на 15 ?

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с парно/климатик Land Rover Discovery 2

                  Първоначално публикуван от Anonaki Преглед на мнение
                  А може ли тази темепратура от 25 градуса да се корегира софтуерно на 15 ?
                  Не или аз поне незнам ... но, вентилатора може да е постоянно включен ако ЕКУ-то на двигателя е регистрирало грешка от прегряване ... ако това се случи, се спира като се изчисти въпросната грешка ...
                  LR Disco II, Td5

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с парно/климатик Land Rover Discovery 2

                    Колеги, забелязах една много странна аномалия на диското: Когато дам офф на климатроника, от духалките започва да излиза много горещ въздух?! Като е включен климатроник няма проблеми, давам го на екон и вентилатора на минимум и си духа студено, но изключа ли го на цяло почва да излиза горещ въздух.... Като му дам да се диагностицира няма грешки и т.н. В интернет четох и други хора се оплакват от такъв проблем, но никъде не прочетох за решение......
                    Land Rover Discovery TD5

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с парно/климатик Land Rover Discovery 2

                      Климатроника смесва студен (от климатика) и топъл (от парното) въздух до желаната от теб температура. Ти изключваш климатика - и като го извадиш от уравнението какво става?
                      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с парно/климатик Land Rover Discovery 2

                        При режим "econ" компресора на климатика така или иначе не работи и взима въздух от вън и го меши от парното при нужда, но когато си го задал на ниска темп. вкарва въздух от вън без да меша и си духа студено, но при изключено на цяло "OFF" по някаква причина колата решава да прекарва въздуха през парното и излиза горещ въздух от духалките. Пример: искаш да караш с отворен прозорец, даваш "OFF" на климатроника и си сваляш джама, но кракатати ги духа горещ въздух от духалките !?
                        Land Rover Discovery TD5

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с парно/климатик Land Rover Discovery 2

                          Колеги аз със моят скромен отпит от 7 години работил в Валео с климатични инсталации тук в Испания мога да ви кажа че единственното правилно и точно изказване беше на колегата който обясни за фото диода.Сега не бъркайте климатроник с климатик и топлото със студеното.За по горният проблем от едната страна духа духа топло от другата студено нормално имаш стъпково моторче което движи клапа която отваря и пуска студен или топъл въздух.Нямат нищо общо топлото със студеното в една кола освен това че е и двата радиатора на парното и испаритела на климатика са поместени в общ съд и от там посредством стъпков мотор се разпределя топлото и студеното.Като добра идеа е да има кранове на парното преди радиатора зада може лятото да се изключва изцяло.Лади и Москвич например те бяха така.
                          За климатика на автомобила вентилатора на външният радиатор винаги трябва да се върти ,много се съмнявам обаче че зимата както е в БГ ще работи на температури от минус 10 градуса.При ниска температура е почти не възможно да тръгне компресора заради ниското налягане на газта в системата ,друг вариант е ако е свързн директно без клапън.Няма какво да пренадува или всичките там хипотези.Системата е съставена от компресор,радиатор кондензатор,вентилатор на контензатора,ТРВ клапън,пресостат испарител и управляваща част вътре в купето .Ако не работи външният вентилатор климатика работи но само при извънградско каране в момента който се вкара автомобила в градско каране и загрее компресора изключва защото има температурен датчик.Ако няма такъв има друг клапън който е в задната част на компресора когато се повиши налягане меду 22 и 24 атмосфери този клапън изпуска част от газта.За това и във Форд излизат със хипотезата че губи газта чрез налягане .При по старите модели на ЛР които с със виско вентилатор е много трудно да се получи това.Никой вентилатор или бушон на вентилатор не гори заради липса на газ или обратното.
                          Сега зависи от автомобила за подаването на сигнала но колега провери така нареченият ТРВ клапън който е монтиран на високата част на системата или това е по тънката траба на климатика.Това са клапъни от типа Холц имаш плюс,минус и сигнал.Имаш три кабела единият е 12 волата това е плюса другият е 5 волта това е сигнала от климтроника и другият е маса .Провери дали имаш тези стойностиако нямаш тези стойности тръгваш по системата към реле или климатроника.Ако липсва 12 волтанай вероятно е или бушон или реле ако е липса на 5 волта това е сигнал който идва от ЕКУ на автомобила съмняваме проблема да е там но е възможно.
                          Иди някъде да ти направят тест диагностика чрез програм ки може да се търси това онова във климатроника на автомобила.НЕ ИЗПОЛЗВАЙ ПРОБНА ЛАМПА ИЛИ ПОДАВАНЕТО НА 12 ТОК ДИРЕКТНО ,ползвай мулти цет.
                          Но според мен най добре е да изчакаш да се вдигнат малко температурите и тогава си играй с тези неща сега в студа не енай добрият момент.
                          и последен въпрос колко кабела влизат във клемата на вентилатора само дебели или имаш два дебели плюс и минус и още два или три по тъкни.
                          Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                          0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с парно/климатик Land Rover Discovery 2

                            Намерих от къде ми изтича фреона , има много малка дупка на тръбичката която води към предната пита под едната скоба /близо до водния радиатор/ която я държи към купето . Варианта е да се поръча цяла нова тръбичка / която е доста скъпа/ или да вземат накраиниците на старата и по тях да се направят нови на стугар и да си огъне нова медна към която се запояват накраиниците. Лятото ще си проличи дали фреона е още вътре ))))
                            Последно редактирано от Anonaki; 28-01-14, 06:56.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с парно/климатик Land Rover Discovery 2

                              Защо не пробваш да ти запресоват маркуч като за хидравлично съединение. Може и да стане.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с парно/климатик Land Rover Discovery 2

                                При мен проблема е, че не духа достатъчно топло не е, както трябва да бъде на econ режим съм и зимата си е направо тегаво. От мото фое ме посъветваха да сменя термостата, направиха го но пак е същото не духа топло.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X