Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с кормилна уредба и предни спирачки на Terrano2 2.4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с кормилна уредба и предни спирачки на Terrano2 2.4

    Здравите и от мен .От около 2 години карам терано 2 94г.R20 /2,4 бензин 12v,кара се предимно на метан в, на кратко какво се случва :
    След обстоен преглед по ходовата част от пред набелязах частите за смяна ,4 шарнира ,кормилни накраиници,тампони на стабилизираща щанга ,биелети,биелети долни (тези дето са носач-шаси),паразитен хебал всичко това е сменено и проблема е че въпреки това волана има адски луфт(сфободен ход )който вече не знам как да коригирам ,проверил сам и секторната кутия ,пробвал съм вариянтите за реглаж там като се вижда че реално голяма част от луфта идва от нея ,въпроса ми е има ли оправия моята или нова секторна кутия или какво?
    Лошото е че при каране колата е кофти за управление с тия луфтове ,като карам на право при прав очастък и скорост 90-110км/h се налага да целя пътя грубо казано,на всичкото от горе когато натисна рязко спирачка джипа се чуди на къде да хване ,като че едното колело спира малко преди другото ,въпреки че съм сменил накладки ,дискове проверил и раздижил спирачните цилиндарчета ,карал съм на реглаж.
    И последно да питам ,когато включа 4H,и вдигна над 20 km/h ,започва едно тресене и бучене от пред което се осеща доста , за този проблем мога да кажа че съм сменил единия автоматичен хъб прегледал съм другия ,чудя се тресенето дали идва от карета ,раздадка ,преден диф при бавно каране в пресечна месност нямам никакви проблеми.
    Ще бъда благодарен за инфо което да ми улесни ремонтите.

  • #2
    От: Проблем с кормилна уредба и предни спирачки на Terrano2 2.4

    Първоначално публикуван от boooiko84 Преглед на мнение
    Здравите и от мен .От около 2 години карам терано 2 94г.R20 /2,4 бензин 12v,кара се предимно на метан в, на кратко какво се случва :
    След обстоен преглед по ходовата част от пред набелязах частите за смяна ,4 шарнира ,кормилни накраиници,тампони на стабилизираща щанга ,биелети,биелети долни (тези дето са носач-шаси),паразитен хебал всичко това е сменено и проблема е че въпреки това волана има адски луфт(сфободен ход )който вече не знам как да коригирам ,проверил сам и секторната кутия ,пробвал съм вариянтите за реглаж там като се вижда че реално голяма част от луфта идва от нея ,въпроса ми е има ли оправия моята или нова секторна кутия или какво?
    Лошото е че при каране колата е кофти за управление с тия луфтове ,като карам на право при прав очастък и скорост 90-110км/h се налага да целя пътя грубо казано,на всичкото от горе когато натисна рязко спирачка джипа се чуди на къде да хване ,като че едното колело спира малко преди другото ,въпреки че съм сменил накладки ,дискове проверил и раздижил спирачните цилиндарчета ,карал съм на реглаж.
    И последно да питам ,когато включа 4H,и вдигна над 20 km/h ,започва едно тресене и бучене от пред което се осеща доста , за този проблем мога да кажа че съм сменил единия автоматичен хъб прегледал съм другия ,чудя се тресенето дали идва от карета ,раздадка ,преден диф при бавно каране в пресечна месност нямам никакви проблеми.
    Ще бъда благодарен за инфо което да ми улесни ремонтите.
    Бягането и НЕвкарването в пътя може да се дължи и на разбити тампони на задните/говоря за тези на задния мост/ надлъжни носачи/щанги/.Когато там има разбити тампони,особено при натискане на спирачка задния мост се усуква и...нормално джипа да се чуди накъде ....
    Така,че ревизирай всичко и отзад!
    За тресенето и бученето на режим 4х4...ревизирай предния кардан.Виж дали няма разбити карета и т.н.....
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с кормилна уредба и предни спирачки на Terrano2 2.4

      Луфта в секторната кутия който неможеш да обереш е от износен червяк и паразитно колело.Потърси друга кутия и ако не се оправи тогава продължавай да търсиш по другите възли.Поздрави и успех.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с кормилна уредба и предни спирачки на Terrano2 2.4

        Мерси колега за отговора .
        От задното окачване на тераното съм сменил биелети тампони на стабилизираща щанга,за останалите ще проверя,
        за сажеление мисля че проблема идва по скоро от секторната кутия реглажа които позволява тя обаче е твърде надостатъчен за луфта на волана,доста неприятно е да обиръш луфтове докато караш за това съм готов на смяна на кутията дори ако няма ремонтен компект.
        На предния кардан съм сменил едното каре /от към раздатката/другото мисля че трябва да е здраво но ще проверя и за това ,дали може тресенето да идва от каретата на полуоските.
        Поздрави!

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X