Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Последните 3год. - рязък спад на жертвите на пътя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Последните 3год. - рязък спад на жертвите на пътя

    За последните 3 години жертвите на пътя в България имат ясно изразен спад!

    Никога за над 20г. те не са били по-малко от 800

    а за 2012 са 600!
    загинали под 6г. - 5 жертви.
    загинали 6-14г. - 11 жертви

    Случайност или резултат?

    Как виждате нещата във вашия си регион?

    пп
    според мен детските столчета очевидно работят
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

  • #2
    От: Последните 3год. - рязък спад на жертвите на пътя

    Цените на бензина работят по-добре от детските столчета.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Последните 3год. - рязък спад на жертвите на пътя

      Определено не е това.
      1996-1998-a са около 1000 жертви, при в пъти по-малко коли и трафик
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • #4
        От: Последните 3год. - рязък спад на жертвите на пътя

        Не е от столчетата, една причина е че движението е по малко интензивно и другата са завишените санкции
        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

        Коментар


        • #5
          От: Последните 3год. - рязък спад на жертвите на пътя

          По-добри, по сигурни автомобили, камери, по-широки и еднопосочни пътища.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            От: Последните 3год. - рязък спад на жертвите на пътя

            И колите малко се промениха. Пазят пътниците ако са изправни..

            А.. писали сме заедно. Изтриите, моля.
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • #7
              От: Последните 3год. - рязък спад на жертвите на пътя

              Специално за децата - те вече не играят по улиците. Висят пред мониторите, като нас по цял ден. Освен това , може и да ми се струва само , но имам едно усещане , че сме станали по-толерантни на пътя.
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • #8
                От: Последните 3год. - рязък спад на жертвите на пътя

                Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                Специално за децата - те вече не играят по улиците. Висят пред мониторите, като нас по цял ден. Освен това , може и да ми се струва само , но имам едно усещане , че сме станали по-толерантни на пътя.
                И аз имам същото, макар да е почти шесто чувство
                мисля,че камерите са с най-голям принос, но пък в Полша има камера във всяко село и са по-зле от нас

                забелязал съм и оправяне на доста знаци в по-логична посока.
                Хихи,
                скоро ще ви пиша за над 2,5г. съдебната ми сага с незаконен знак поздрави на съдебните ни Матросовци
                Последно редактирано от DBRS; 29-03-13, 07:55.
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • #9
                  От: Последните 3год. - рязък спад на жертвите на пътя

                  Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                  Специално за децата - те вече не играят по улиците. Висят пред мониторите, като нас по цял ден. Освен това , може и да ми се струва само , но имам едно усещане , че сме станали по-толерантни на пътя.
                  +1
                  В 5 случая при пресичане на "Зебра" като пешеходец 4-ма шофьори ми дават предимство. Обикновено им кимам за благодарност и по изражението на лицата им мисля, че за тях това не е досадно задължение.

                  Друго - целогодишно включените фарове по време на движение - определено положително.
                  Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                  Бахти, как се изказах...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Последните 3год. - рязък спад на жертвите на пътя

                    Добра новина, каквито и да са причините.Болшинството водачи ползват предпазните колани. Обаче масово малки деца продължават се возят в коли без задължителните столчета. По-толерантни-категорично не, говедщината по пътищата е страшна. Скоро на Е-79 карах срещу учудващо толерантен насрещен поток-спазващ ограниченията, без мераклии за изпреварване в насрещната лента. Споделих с жена ми, че вероятно причината е ПТП, и се оказах прав-след 2 км.-челно-страничен удар, без сериозно ранени за щастие. Само след 5 км. всичко си беше, както обичайно-клаксони, фарове, безсмъртни мотористи с 300 км./ч, тирове, които искат да минат върху теб, ако не караш с 90 в населено място...
                    Животът е харизан кон според мен...

                    Теди

                    Коментар


                    • #11
                      От: Последните 3год. - рязък спад на жертвите на пътя

                      Нещата са комплексни, не можеш да откроиш определена причина. По сигурни автомобили, каране с колан, използване на столчета, каране на фарове, информационни кампании, повишаване на глобите, повишаване на горивата, по малко живи камикадзета в следствие на изтрепаните минали години, по бедни водачи, по малко автомобили без каско, дори и служебни, по добри пътища в определени области, малко по редовни технически прегледи, обновяване на много автобуси и по завишен контрол, на спирачки и гуми, по високи еколкогични норми за товарни автомобили и оттам естествено отпадане на старите талиги и още много други...
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Последните 3год. - рязък спад на жертвите на пътя

                        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                        Определено не е това.
                        1996-1998-a са около 1000 жертви, при в пъти по-малко коли и трафик
                        96-98-ма пък и 2000г пътуването беше всеедно отиваш на война... По светофарите се биеха с щанги и ножове... Сега дори Гей-класите и А8-ците имат едно наум как карат...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          От: Последните 3год. - рязък спад на жертвите на пътя

                          За да стане ясна причината, трябва да се приведе статистиката от кои причини жертвите са намалели.А така просто прилича на предизборно внушение колко е прекрасен бившия вътрешен министър.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Последните 3год. - рязък спад на жертвите на пътя

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ubitipomeseciot1990do2012.jpg
Прегледи:1
Размер:166.9 КБ
ID:5465631

                            За последните 4 години:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ptp_ubiti_raneni.jpg
Прегледи:1
Размер:27.4 КБ
ID:5465633
                            Последно редактирано от Kozzzec; 29-03-13, 10:06.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Последните 3год. - рязък спад на жертвите на пътя

                              Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                              За да стане ясна причината, трябва да се приведе статистиката от кои причини жертвите са намалели.А така просто прилича на предизборно внушение колко е прекрасен бившия вътрешен министър.
                              Да ти призная, и 1997 г. вътрешният е бил цвете, щом е озаптил клането...
                              Публикувайте отговор

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X