Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с километржа на опел фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем с километржа на опел фронтера

    Здравейте колеги от скоро карам Фронтера 2.2дтл 2000г и сменях съединителя,но след като го сглобихме и тръгнах да пробвам километража не работеше.Имам следното питане , някои знае ли дали червиака които излиза от ск.кутия е с мъжко,заштото при мен е една куха трабичка а това което се завива на него е с дупка за някакъв четварт.Дали при слагането не е изпаднало нещто.Предварително благодаря.

  • #2
    От: проблем с километржа на опел фронтера

    На мойта не съм пипал там, но по-принцип трябва от жилото което се завива към диференциала да стърчи квадратна ос, която да влиза в отвора на кутията.
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

    Коментар


    • #3
      От: проблем с километржа на опел фронтера

      Не става ясно дали километража е работил преди това.
      Иначе по всичко личи, че се е скъсало жилото на километража. При мен точно така се скъса: около 2-3 см четвъртит накрайник. Най-лесно и евтино е да се направи ново жило по старото.
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • #4
        От: проблем с километржа на опел фронтера

        Извинете за въпроса, но понеже не ми е ясно, след като скоростомерът на фронтера В е електрически, какво дава информацията на стрелката за да отчита? И да е жило, то къде отива за да стигне въртеливото му движение до отчитане на скоростта?

        Коментар


        • #5
          От: проблем с километржа на опел фронтера

          Oправих го. Като сам отвивал датчика е изпаднал един щифт които излиза от череияка на кутията.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X