Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Една Фероза с ново сърце

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Една Фероза с ново сърце

    Браво Ванка ! така висока ми допада , обади се Събота да се понакаляме малко

    Коментар


    • #47
      От: Една Фероза с ново сърце

      ......обади се Събота да се понакаляме малко....
      Още сега съм готв да тръгвам, но трябва да се работи. Ще звънкам при първа възможност!
      След като впечатленията от двигателя вече са ясни, да продължим напред!
      - гумите: Кобрите, които сложих ме изненадаха много приятно с поведението си в гората! Нямат нищо общо със старите АТ гуми със стар ДОТ, които си бяха на Ферозата като я взех. Каучука не се втврдява много дори и при отрицателни температури /сравнявам ги на пипане с АТ bf goodrich, купувани нови на същите години и малко карани/. С повечко газ и разум,джипа върви навсякъде. Лесно се свличат при страничен наклон, спират трудно. С повече внимание си карам и съм доволен. Единствено шума малко ме дразни и то понякога /в зависимост в какво настроение съм/ Все пак се оглеждам за гуми, които на са регенерат. За тях обаче си трябват и повече пари!
      - окачването: фен съм на по-твърдото окачване, това че подрусва, не ми пречи въобще. Даже чувствам джпката по-стабилна на пътя и в завоите. Все пак всеки ден я карам като лек автомобил, с тази разлика, че не се налага да спирам на всяка дупка.
      - парното: не съм доволен от парното на моята Фероза. Незнам при всички ли е така, но имам доста слаб поток на въздух в сравнение с другите автомобили, които съм карал. Слаб поток = слабо парно = студ.
      Още първата зима и със стария двигател промих цялата система, смених термостата, уплътних въздуховодите след вентилатора. Нещата малко се подобриха но при минусови температури нямше сгряване.
      От въздуховода на вентилатора има сериозен поток въздух, но на въздуховодите на таблото особено прва и втора степен са ми назадоволителни! Свалих радиаторчето на парното да проверя дали не е запушено. Разпоих го. Оказа се абсолютно чисто. Все пак реших да го заменя с по-голямо радиатроче от БМВ Е30. Подобрих отоплението още малко, но недостатъчно.
      Дойде лятото и залепих стереопор с алуминиево покритие от едната страна: на панелите, на вратите и на шибидаха и после се счупи двигателя. Следващата зима не карах - слагах новия двигател. След това отново дойде лято и доволно се повозих. Парно имаше, но и тепературите бяха положителни!
      Идва подобието на зима-тази година и при първия по-сериозен студ, минусови температури, пак студ във Ферозата. Мотора загрял, вътре духа топло , но не достатъчно. Намерих електрическа водна помпа от БМВ Е34 и я монтирах на изхода на радиатора на парното /само там има място/ и реализирах най-голямото подобрение с отплението към момента. Потока от въздух на пъва и втора степен пак не ми харесва, но поне е с температура около 65-70 градуса при външна температура от -7 градуса! Като видях, че има надежда монтирах и едно подгревно тяло /печка-бойлер/ от БМВ Е46 на малкия кръг точно преди изпарителя и радиаторчето за парното. Печката е още в пробен период, затова за нея ще пиша, когато докаже че става за употреба! Споделете как е парното във ваште Ферози, пък като направим срещата се надявам да имам база за сравнение.
      Това е за сега колеги. Надявам се да не съм ви отегчил с писанията си.
      Поздрави на всички!
      O877886339

      Коментар


      • #48
        От: Една Фероза с ново сърце

        До сега Ферозата и Рокито са ми били джипките с най-добро парно.
        Ферозата загряваше за около 15-тина минути до работна температура.
        Рокито малко по-бавно, но също имаше чудесно парно.

        Парното на загрялата Фероза не позволяваше да си държиш ръката пред духалките.
        Аз не вярвам в чудеса!
        Разчитам на тях!

        Коментар


        • #49
          От: Една Фероза с ново сърце

          Благодаря за бързия отговор. Очаквах, че проблема е в моята джипка. Може би лятото ще я разхвърлям на части, за да търся къде е проблема! Имам съмнения, че с клапата за топло стъдено нещо не е наред!
          O877886339

          Коментар


          • #50
            От: Една Фероза с ново сърце

            Мисля, че е достъпно без да разглобяваш цялото табло. Ако не ме лъже паметичката - долу в дясно трябва да е жилото, което я мести.
            Аз не вярвам в чудеса!
            Разчитам на тях!

            Коментар


            • #51
              От: Една Фероза с ново сърце

              долу в дясно трябва да е жилото
              Там е жилото прав си. Сега се сещам, че като свалях радиаторчето на парното оглеждах самата клапа и тя изглеждаше здрава. Още тогава откачих жилото и вързах със свинска опашка клапата / те всъщност са две клапи/, така че винаги да духа топло в купето, защото с новото радиаторче имаше някаква пречка.
              Днес отново се повозих доста и разследвах потока на въздух. Прави ми впечатление, че когато пусна да духа в краката и на челното стъклото потока на въздух става по-слаб! Ще разглеждам нещата допълнително! Пак казвам, към момента духа задоволително топло, но след като ти казваш, че при теб е било горещо ще трябва още да се постарая. Поздрав!
              O877886339

              Коментар


              • #52
                От: Една Фероза с ново сърце

                Това с потока при положение към краката и стъклото го бях забелязал и аз. Ако е на положение към стъклото винаги изпускаше въздух и към краката.
                И двете джипки бяха така. Кутията с клапите я разглобих, но така и не намерх причината.
                По спомени клапите са плътни пластмасови.
                Аз не вярвам в чудеса!
                Разчитам на тях!

                Коментар


                • #53
                  От: Една Фероза с ново сърце

                  Живи и здрави, трябва да се видим някой път и ще разследваме! За сега няма да го разглобявам.
                  O877886339

                  Коментар


                  • #54
                    От: Една Фероза с ново сърце

                    Трябва да погледна, из гаража се мотаеше едно тяло от парно за Фероза - да го разглобим с чисто нАучна цел разбира се
                    Аз не вярвам в чудеса!
                    Разчитам на тях!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Една Фероза с ново сърце

                      Днес се възползвах от приятното време и монтирах полиуретанови тампони на задните амортисьори! Разлика във возенето не се усеща, въпреки че един от старите беше много зле.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tamponi.jpg
Прегледи:1
Размер:51.3 КБ
ID:5570988
                      O877886339

                      Коментар


                      • #56
                        От: Една Фероза с ново сърце

                        Това не го очаквах. Още при първата лека разходка, "благодарение" на новите тампони, скъсах ушите на двата амортисьора. Естествено вината е изцяло моя. Въобще не си давах сметка колко ги ограничавам с така направени тампони! Добрата новина е, че вече съм с нови амортисьори.
                        O877886339

                        Коментар


                        • #57
                          От: Една Фероза с ново сърце

                          Ванка тия тампони ги пази за дрифтърски проект...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Една Фероза с ново сърце

                            Пазя, пазя. Дано дойде и това време, че да мога и такъв проект да направя!
                            O877886339

                            Коментар


                            • #59
                              От: Една Фероза с ново сърце

                              Здравейте, отново. Благодарение на колегата Veni1, вече си имаме гуми, които не са регенерат. Kumho road venture mt kl71 с размер 31/10,5/15. Ето и първи стъпки в гората монтирани на Фероза. Теста е на първа бърза, само на задно, за да донбия представа как се справят!
                              O877886339

                              Коментар


                              • #60
                                От: Една Фероза с ново сърце

                                Колега честито за гумите. Само умната с раздаването на газ, че на Ферозката не и понасят много добре кални гуми над щатния размер.
                                Оператор на италиански реактивен жребец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X