Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Една Фероза с ново сърце

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Една Фероза с ново сърце

    Ако навирането в такава кал ти е леката тестова разходка, от АТ-та файда май няма ... то и то Кобрите чеп. Направо търси Каймани или бутонки
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #32
      От: Една Фероза с ново сърце

      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
      Ако навирането в такава кал ти е леката тестова разходка, от АТ-та файда май няма ... то и то Кобрите чеп. Направо търси Каймани или бутонки
      после ще се види в приключение да сменя преден диференциал с тия агресивни гуми!
      Георги Танев (0+)
      Land Rover Discovery 1 300 TDi
      Land Rover Club Bulgaria
      0887 930 238, 0878 797 768

      Коментар


      • #33
        Re: Една Фероза с ново сърце

        Привет на всички.
        Неусетно изминахме 500км. с новия двигател. За момента няма видими проблеми.
        През почивните дни успях да повдигна задната броня, която заради боди лифта беще останала с 60мм. надолу.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:zad.JPG
Прегледи:3
Размер:124.7 КБ
ID:5480429
        За целта използвах стандартен птавоъгълен профил с размери 60/40/3 мм.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo_2.JPG
Прегледи:1
Размер:113.6 КБ
ID:5480430
        За останалите два захвата, които са от вътрешната страна използвах планки с дебелина 4мм. Тях заварих за съществуващите захвати на бронята. Която вече стои там където според мен е оптимално добре. При повдигането на бронята, успях да я вкарам към купето с около 25-30мм., затова след това прибрах и теглича с около 15мм. към купето, с цел подобряване ъгъла на атака Започвам да прявя концепция за предната броня. Мисля тя също да бъде от тръбна конструкция. Приемам идеи с цел правилна изработка.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo_4.JPG
Прегледи:1
Размер:109.0 КБ
ID:5480433
        Поздрави на всички.
        O877886339

        Коментар


        • #34
          Re: Една Фероза с ново сърце

          Здравейте, колеги!
          Както каза Sobax
          Време ви е за рошави колеленца.
          Воала: Малатеста Кобра с размери 31/10,5/15
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo_4.JPG
Прегледи:1
Размер:185.5 КБ
ID:5496748

          Ферозата вече прилича на истински джип. Шумни са, тежки са, втора употреба с ДОТ 2010 но към момента съм много доволен /все пак и цената е ниска/. Успяхме да направим лек тест от с.Лозен до с.Пасарел през планината. Не закачат никъде и джипката се държи отлично. Към момента разстоянието от задния диференциал до настилката в равен двор измерено с обикновена ролетка е около 23,5см., а от предния диференциал до настилката около 27см.
          Поздрави!
          O877886339

          Коментар


          • #35
            От: Една Фероза с ново сърце

            Супер е Ферозата и с новите гумета.... абе джип си е

            Може ли да споделиш какви са ти джантите (като параметри) ясно, че са 15-ки, но ЕТ и широчина ме интересува, че съм се засилил да слагам по-големи гуми, но съм с оригиналните джанти и ще трябва да ги сменям, че не ми се слагат фланци...
            Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
            Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

            Коментар


            • #36
              Re: Една Фероза с ново сърце

              Може ли да споделиш какви са ти джантите
              Успях да продам на колега от форума оригиналните ферозови джанти с гуми и да намеря много хубави джанти с ЕТ-20 широки 8,5 инча
              Има снимки от близо на първа страница.
              O877886339

              Коментар


              • #37
                От: Една Фероза с ново сърце

                Има ама кои да чете... То аз съм го чел, но не съм обърнал внимание... абе не е лесно да си шматка

                Мерси много и със здраве да си ги търкаляш.
                Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                Коментар


                • #38
                  От: Една Фероза с ново сърце

                  Колега, извинявам се за прогнозата, но... всичко ще сломиш с тези гуми и този мотор. Предно, дясно, външно каре ще е първия бушон! Съвсем скоро ще ти дойде смелостта и ще правиш ремонт в някоя гадна, мазна кал.
                  Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                  Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                  Коментар


                  • #39
                    Re: Една Фероза с ново сърце

                    Колега, извинявам се за прогнозата, но
                    Не е необходимо да се извиняваш. Прогнозата ти е напълно уместна. Все пак ще разчитам на теб за помощ със слагането на усилени карета. Приятен ден!
                    O877886339

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Една Фероза с ново сърце

                      Вече имаме помощник за повече приятни и кални емоции. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo.jpg
Прегледи:1
Размер:101.6 КБ
ID:5502551
                      O877886339

                      Коментар


                      • #41
                        От: Една Фероза с ново сърце

                        Отзад на бронята с джека, а отпред как мислиш да я вдигаш ? Верига + куки ?
                        Оператор на италиански реактивен жребец

                        Коментар


                        • #42
                          Re: Една Фероза с ново сърце

                          Отзад на бронята с джека, а отпред как мислиш да я вдигаш ?
                          Отпред също ще направя броня от тръби. Мисля да е нещо в този стил. Само трябва да намеря малко време Снимката е на колега от форума. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11111111111.JPG
Прегледи:1
Размер:212.9 КБ
ID:5502562
                          Последно редактирано от Иван Вълчанов; 19-07-13, 15:55. Причина: редакция
                          O877886339

                          Коментар


                          • #43
                            От: Една Фероза с ново сърце

                            Здравейте, отново. Откраднах малко време и реших да споделя ка се държи Ферозата!
                            Още месец и ще стане година от пускането в действие на Фероза с мотор от БМВ.
                            През това време съм минал около 8300км. Общо взето карам джипа всеки ден.
                            Впечатленията са ми само положителни.
                            Разхода в града с леки преходи в Лозенската планина е около 15л./100 газ.
                            Взехме участие и в наколко разходки с групи от форума- каране предимно по черно - мисля, че повече от 20-22л/100 не сме качвали разхода. За момента такъв разход на гориво напълно ме удовлетворява!
                            В планината карам само на бавни. Най-големите баири ги катеря на 2-ра бавна, ако има кал и сняг спокоино се развърта до прекъсвач. Включвам и 1ва бавна но много, много рядко - освен при тръгване де .
                            Януари открих, че имам счупен лист на левия ресор - третия от горе на долу. Веднага отстраних проблема, като купих два нови ресора от Волга:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0460.jpg
Прегледи:1
Размер:248.2 КБ
ID:5563136
                            От тях използвах по три листа. По един монтирах между основния и следващия оригинален и по още два отдолу.
                            Използвах оригиналните дупки на ресорите с малко отрязване на краищата, за да станат по размер. /подобно на другите колеги правили тази маниполация с ресори от Влга!
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0461.jpg
Прегледи:1
Размер:87.1 КБ
ID:5563139
                            После много грес, нови тампони в резултат на което, към момента задната част на Ферозата е по-висока с 3см. спрямо предната част, когато съм с пълно оборудване /резервна гума,джек,и инструменти-доста/. Отпред е с понатегнати торсьони!
                            Возията стана коренно различна. Преминава неравностите плавно-въобще супер!
                            За сега стига толкова, че ме чака работа!
                            Следва продължение.....
                            O877886339

                            Коментар


                            • #44
                              От: Една Фероза с ново сърце

                              Поздравления за положения труд!
                              Прегледай дали са наред задните амортесьори
                              Ако са изпуснали ресорите много страдат
                              Аз не вярвам в чудеса!
                              Разчитам на тях!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Една Фероза с ново сърце

                                Прегледай дали са наред задните амортисьори
                                Амортисьорите са наред, дори съвсем скоро ще имат тампончета от полиуретан!
                                Така изглежда Ферозата към днешна дата!
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo_3.JPG
Прегледи:1
Размер:106.2 КБ
ID:5563490
                                O877886339

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 1 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X