Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Една Фероза с ново сърце

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Re: От: Една Фероза с ново сърце

    Първоначално публикуван от Иван Вълчанов Преглед на мнение
    Правилно си разбрал. Хубавото е...
    Благодаря за инфото, ще ми е полезно.

    За радиатора - ще се повторя, но ако смяташ да се навираш на по-интересни места, а след подобна интервенция, просто не виждам как ще се сдържиш да не го направиш, помисли, дали няма вариант радиатора да остане хванат само за рамата. Или само за купето, в краен случай. При движение по що-годе равен път е съвсем нормлано да няма проблем, още повече при ходовете, които каза, че си оставил от към рамата. Но при по-сериозно усукване, особено комбинирано с леко подпиране в някое дръвче (аааа, да де, и аз все казвам, че съм разумно момче и не правя такива неща ... ) изведнъж изместването може да се окаже малко повечко, отколкото радиатора иска да издържи. А в такава ситуация, навръх интересното, дет' се вика, да останеш без водица е гаааааадост неземна, и сам знаеш. Не го пиша, щото си нямам друга работа, сърбал съм попарата, а много се кефя на това, което правиш, та затова мрънкам - да не откриваш топлата вода по трудния начин
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #17
      От: Една Фероза с ново сърце

      Това за смяна само на главинката честно да ти кажа не ми дойде на акъла защото при мен единия феродов е демпферен а другия не е и въобще не се усетих. При теб няма слабо място ти реално ползваш целия комплект на бмв- то и няма как да има проблем.

      Коментар


      • #18
        От: Една Фероза с ново сърце

        Браво колега! Ще следя темата с интерес.
        Спукване на блока май е често срещан проблем, така че желая успех в начинанието.

        Коментар


        • #19
          От: Една Фероза с ново сърце

          Първоначално публикуван от Delcho Преглед на мнение
          ... Спукване на блока май е често срещан проблем, така че желая успех в начинанието ...
          Точно пък на BMW двигател да е проблемен блока за първи път чувам. Още повече на М42В18 който е най-добрия 4-цилиндров двигател на фирмата ...
          Не знам само защо колегата е сложил отделните бубини с тази планка а не е запазил оригиналната конфигурация с общ блок и отделни кабели до цилиндрите която по принцип не дава проблеми, но той си знае.
          Най-малкото не е ясно колко добре ще уплътнят "лулите" върху отворите (нямам предвид около свещите).

          PS Ако въобще може да се говори за проблеми с прегряване при BMW двигателите то те се срещат най-вече при TDS-ите и то по главите а не по блоковете (това разбира се при изправна охладителна система и ако не се опитваш зорлем да унищожиш мотора)

          Коментар


          • #20
            От: Една Фероза с ново сърце

            [QUOTE=tsb_bg;2147448]Точно пък на BMW двигател да е проблемен блока за първи път чувам. Още повече на М42В18 който е най-добрия 4-цилиндров двигател на фирмата ...
            QUOTE]

            Споко,Делчо говори за мотора на ферозата.Неговото спукване е повод за тази интересна тема.
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • #21
              От: Една Фероза с ново сърце

              Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
              ... Споко,Делчо говори за мотора на ферозата.Неговото спукване е повод за тази интересна тема.
              Извинявайте не съм разбрал правилно

              Коментар


              • #22
                От: Една Фероза с ново сърце

                ...
                сори ... модератор плс.
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #23
                  Re: От: Една Фероза с ново сърце

                  Добри новини, колеги.
                  Успахме да се повозим в неделя. С този двигател джипката се държи много добре. Мога да кажа, че надмина очакванията ми. В ниските има достатъчно мощност, във високите още повече.
                  Карах в планината и в полето, предимно на по-сухи места, защото нямам гуми. Надявм се като сложа хубяви гуми да не се спъне.

                  За радиатора - ще се повторя
                  Разбрах и благодаря за съвета.
                  Предстои направа на нова предна броня от тръби. Тогава ще разглобявам отпред и ще оправя захвата на радиатора.
                  Не знам само защо колегата е сложил отделните бубини с тази планка а не е запазил оригиналната конфигурация с общ блок и отделни кабели до цилиндрите която по принцип не дава проблеми, но той си знае.
                  Двигателят е от автомобил произведен преди 09/93г. При него няма общ блок. Пак са четири бобини, само че стоят на калника и имат много дълги и скъпи кабели, които винаги могат да създадат проблем. Освен това заемат много място.
                  Идеята за премахването на кабелите не е моя. Колегите с БМВ-та по целия свят го правят. Дори споделят, че автомобилът става по-пъргав в ниските обороти, двигателя заработва по-добре на празех ход, също и разходът на гориво намалява.
                  Не съм имал автомобил с такъв двигател. Предстоят още тестове.
                  колко добре ще уплътнят "лулите"
                  Мисля за добре уплътнен капак върху цялата конфигутация.

                  Вчера и днес успях да открадна малко време и да направя електрическата инсталация за газовата уредба, една планка за оригиналните релета /три на брой/ и да монтирам ключе за пускане на вентилатора на охладителната система принудително.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:111112222.JPG
Прегледи:1
Размер:86.1 КБ
ID:5468114Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0359.jpg
Прегледи:1
Размер:50.9 КБ
ID:5468115
                  O877886339

                  Коментар


                  • #24
                    От: Re: От: Една Фероза с ново сърце

                    Първоначално публикуван от Иван Вълчанов Преглед на мнение
                    ... С този двигател джипката се държи много добре. Мога да кажа, че надмина очакванията ми. ...
                    За качествата на двигателя не съм се съмнявал и ако има изненади дано са само приятни.
                    Колкото за бубините и аз следя BMW форума (имам и поддържам 4 коли от марката като единия е точно BMW E36 318 iA - M42B18 - 1994 г.) но към тази интервенция с бубините съм малко скептично настроен.
                    Може би причината е че аз не съм брал ядове с високоволтовите кабели и лулите а "сит на гладен не вярва".
                    По-скоро очаквам проблеми ако влага, прах и т.н. попаднат в пространството около свещите - доста дълбоки са отворите в капака, почти вертикални са и предполагат задържането на боклуците ...

                    Успех

                    Коментар


                    • #25
                      От: Една Фероза с ново сърце

                      Луд умора няма!Това е сизифовски труд,Колега!И не само труд, но и много акъл!Дерзай!Поздрави!
                      Децата се възпитават 20 години преди да се родят.

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Една Фероза с ново сърце

                        Здравейте, колеги.
                        Миналата седмица имах доста работа и време за джипката почти не остана. Единствено успях в понеделник да я закарам при човека, който ми помага за газовата уредба, за да прегледа всичко, да я пусне и настрои. Докато се обърна времето отлетя и стана неделя. Хубав топъл ден подходящ за разходки. Тъкмо ми беше свършила газта. След като си изпихме сутрешното кафе, се запътихме да заредим газ и след това да се повозим. Идеята беше да обиколим из Лозенската планина, защото ни е близо и ще можем да реагираме адекватно ако се повреди техниката. За всеки случай си взех работно облекло и малко инструменти. Разходката започна така:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo_210523.JPG
Прегледи:1
Размер:82.4 КБ
ID:5472600Голяма радост. Продължи с хубав поглед към селото.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo_1102.JPG
Прегледи:1
Размер:120.1 КБ
ID:5472603 Видяхме и яз.Искър в далечината.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo_2012563.JPG
Прегледи:1
Размер:111.0 КБ
ID:5472605 Това ми е навигаторът Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo_32305.JPG
Прегледи:1
Размер:147.7 КБ
ID:5472606, а това са хубави пролетни цветчета. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo_102136.JPG
Прегледи:1
Размер:143.3 КБ
ID:5472607
                        На една поляна спряхме, за да огледам дали всичко е наред. Видимо нямаше проблеми и продължихме да се возим. Тогава ми се обади бивш съученик, който ми каза че е на връх Половрак. Искаше да се видим, като слезе в селото. Аз му казах че ще се видим на върха. Ние бяхме съвсем близо. Тръгнахме напред и не след дълго стигнахме до това,Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo_50231.JPG
Прегледи:1
Размер:204.1 КБ
ID:5472608 лепкава и дълбока кал, с много коловози, които камионите на дървосекачите правят все по-дълбоки всяка зима. Естествено избирах по-високите и сухи места, за да минем. Обаче на един участък се получи това:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo_221452.JPG
Прегледи:1
Размер:132.8 КБ
ID:5472610от ляво беше дере, а от дясно коловоз. Джипката се свлече в коловоза и левите гуми останаха във въздуха, дифовете заораха в земята. /показахме ходове / Не бяхме планирали точно това, но... . Видяхме ,че работата е сериозна и измислихме план за измъкване. Може да си нямаме джак /все още/, но си имаме хубава задна броня и японски крик Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo_1.JPG
Прегледи:1
Размер:181.6 КБ
ID:5472613 Облякох работните дрехи и се заех с повдигане на затъналите в калта десни колела. Навигаторът се качи от ляво на бронята и констатираше, че задно ляво колело се е отлепило от земята . Повдигнахме отзад, изгребахме калта и нахвърляхме камъни под гумата. Същата операция направихме и отпред. Отне ни около два часа. След това джипката тръгна все едно е на асфалт.
                        Операторът-навигатор толкова се зарадва, че забрави да заснеме връщането назад и излизането от коловоза. Така и не стигнахме до нареченото за среща място, но се позабавлявахме доста. Накрая приятно уморени и много кални се прибрахме вкъщи. Естествено падна сериозно миене.
                        Първи по-сериозен тест. Всичко е ок и всички са доволни.
                        Последно редактирано от Иван Вълчанов; 16-04-13, 21:36. Причина: редакция
                        O877886339

                        Коментар


                        • #27
                          От: Една Фероза с ново сърце

                          Все така кални и успешни, та да се нарадвате максимално на играчката!
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Една Фероза с ново сърце

                            Време ви е за рошави колеленца. С гладките гуми нищо не се тества. Целия въртящ момент заминава в природата. Тук най-важното е дали трансмисията ще издържи новия въртящ момент. Като за начало е добре, защото ще се видят други разни скрити проблемчета по ел. система, по водна система и т.н., но това са технически въпроси, които са лесни за решаване. С едни рошави гуми ще се разбере по-важното, а и като цяло ще се изясни смисъла на проекта. Първия въпрос е със съединителя. Неизвестните са няклко, като тегло на автомобила, продължително натоварване, отстояние на лагера от претискателя (заради фланеца), ход на спирачната система (отделя ли напълно и зацепва ли напълно). После идва време за външните карета и най-вече дясното. Аз намерих решение за каретата и по-нататък, ако имаш нужда и желание, ще ти помогна. После идва предния диф. Няколко души има, които редовно си го чупят. Аз още не съм, макар че доста зор съм му дал, но явно има значение кое ще се счупи първо. При мен до сега два пъти е каре. За напред имам уверение, че карето няма да се счупи, та следва дифа.
                            Не че ти ги пожелавам тези неща, но точно това ти предстои.

                            Можеш ли да изработиш такъв фланец?
                            Колко струва такъв мотор със съответното оборудване?
                            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Една Фероза с ново сърце

                              В тая калчица, както се каза по-горе, си трябват гуми. За тестове имам едни хубави Кобри с джанти като за теб. Пък ако ти харесат ще го коментираме.
                              Успех с проекта за напред!
                              Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                              Mercedes w212 E350 4matic
                              Ducati Monster 600
                              O888795575

                              Коментар


                              • #30
                                Re: Една Фероза с ново сърце

                                Време ви е за рошави колеленца.
                                Работим по въпроса. /събираме пари, че нещо ги няма напоследък /

                                Като за начало е добре, защото ще се видят други разни скрити проблемчета по ел. система, по водна система и т.н.
                                Това беше и моята идея. Към момента няма проблеми. Затова съм доволен.
                                Първия въпрос е със съединителя.
                                Както вече писах: притискател, маховик, феродов диск и лагер са пакет от БМВ. Сменена е само главинката с шлиците на феродовия диск. Притискането на лагера към притискателния диск си остава с оригиналното жило и вилка на Ферозата. Регулирането става с опъване на жилото, както си е оригинално. В случая би трябвало /поне при пробите беше така/ лагерът да е постоянно допрян до ламелите на притискателния диск/. Така е в оригинала при БМВ. Надявам се да не ми създава проблеми.
                                ще се изясни смисъла на проекта
                                Смисълът за момента е ясен. Автомобил за разходки сред природата, свързани с много хубави емоции. За в бъдеще, обаче не се знае.
                                После идва време за външните карета
                                Подозирам, че и до този момент ще стигнем. Благодаря предварително за предложената помощ. За диференциала също съм чел. Ако се налга ще го сменяме от време на време
                                Можеш ли да изработиш такъв фланец?
                                Колко струва такъв мотор със съответното оборудване?
                                Фланеца направо се реже от скоростната кутия на БМВ. Прави ми го познат който се занимава с такива неща от години и си има необходимите условия. За контакти на лични, за да не ни се карат.
                                Цените на тези мотори варират от 400 до 600лв. Аз взех моя за 450, но без радиатор, скоростна кутия и алтернатор. Така се пазарихме, защото ги имах. Идеята беше първо да го чуем как работи, затова ми трябваше да е близо до София.
                                Поздрави!
                                За тестове имам едни хубави Кобри с джанти като за теб
                                За гуми мислех някакви АТ да търся с размер 31/10,5R15.
                                Твоите кобри с каккъв размер са? Може и на лично.
                                Поздрави и на теб колега!
                                O877886339

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X