Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Santa Fe 2.7 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Santa Fe 2.7 V6

    Здравейте, колеги мой приятел ми похвали много Santa Fe 2.7 бензин V6. Харесал съм си подобно машинка, защото се замислям да заменя работното Doblo SX за такова джипче, защото съм в сферата на строителството и често по обекти или няма път или е много лош. Държа да бъде на газ или метан, защото карам по много и ще е по евтино.
    Интересно ми е вашето мнение по модела?
    Колко ли газ/метан/бензин харчи?
    Вярно ли е, че е със сравнително евтина поддръжка?

    Поздрави!
    FIAT Doblo SX

  • #2
    От: Santa Fe 2.7 V6

    Добре си прецени какво наричаш "лош" път и дали SUV е подходящ за него. Някак не го виждам много като работен кон, а по-скоро като семейна джиповидна кола. От doblo-то е по-добре, разбира се, но не с кой-знае колко.

    После виж в спецификациите колко бензин и колко дизел харчи, че да не се окаже че бензина с газ ти е по-скъп от дизела с дизел, защото особено при извънградски условия модерен дизел харчи ужасно малко. Щото ако дизела ти дава разход 6-8, а бензина с газ 12-15, целия напън за газта отива някъде си, щото като пари излиза същото, ама имаш половин багажник, зависиш от читав газаджия за да върви хубаво на газ, случва се за позамирише и т.н. А и ми се струва че на газстанция по-често удрят в "кантара", просто защото е по-лесно.

    Комшия има дизел и съм го позаглеждал. Ще го питам и колко му харчи при удобен случай, пък сметката ще трябва да си я направиш ти.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Santa Fe 2.7 V6

      Колега, за някои неща си прав. Аз ходя много по места където няма асфалт или пътя е мн лош. Що се касае до разхода на дизел, знам какво е БМВто ми е 3000Д, извън града добре гори, НО в градски условия УЖАС. Пък и да е нисък разхода цената на дизела е в небесата, докато газта и метана са ОК. Доблото можеше да го купя 1.9 дизел, но сега съм с 1.2 бензин на газ, разхода ми е супер. Знам, че доблото и санта фе нямат общо, просто ми трябва 4x4 което да изглежда добре, да е по-нова год, със сравнително евтина поддръжка...
      FIAT Doblo SX

      Коментар


      • #4
        От: Santa Fe 2.7 V6

        Вземай. Колата е хубава и здрава.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          От: Santa Fe 2.7 V6

          колега, не си уточнил за кое СФ става дума 1 или 2... Аз имах двойка с този мотор - най-безпроблемната кола, която съм имал някога... Градско е 13-14 до 16-17/100 - повече от 17 не ми е качвал и в големи задръствания. Извънградско 10-13/100 когато се кара съответно 110-130кмч на темпомат. Лесно и нусетно вдига 180 /може и повече но не толкова неусетно/, обаче разхода се вдига драстично /по правилото с махане на нулата от скоростта получаваш разхода/... Много приятен за каране на бензин. За метан - твърдо не, на газ бива. Собственикът на един сервиз в Сф си беше сложил метан и го махна, защото жестоко "скопява" динамиката - сложи си газ...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            От: Santa Fe 2.7 V6

            Мой приятел ми каза, че двигателя бил много прост и много здрав. Харесва ми колата, а колегата Тедо е прав, че не съм уточнил. Става въпрос за Санта Фе 1.
            FIAT Doblo SX

            Коментар


            • #7
              От: Santa Fe 2.7 V6

              СФ V6 е един от най-караните СУВ-ове в Северна Америка. Води се бюджетен СУВ. Единствения минус според мен е леко усложнения достъп до целия мотор за обслужване (за смяна на свещи например), но пък за сметка на това има прилична мощност на V6. А и със свещите ако не се прави иковомия на качеството - се сменят 2-3 пъти в живота на колата. Кия Спортидж е със същия мотор.

              Коментар


              • #8
                От: Santa Fe 2.7 V6

                А от гледна точка на окачване, здрав ли е? Скъпа ли му е поддръжката и дали може да му се први евентуален лифт, да стане по-висок, защото си мисля, че ще изглежда по-добре.

                А колеги какво мислите за другия мотор 2.4 бензин??? за него какво бихте казали

                И последно ако ги съпоставим него и Freelander на Ланд Ровър в тези години, кое е по-добро, смисъл здравина и цена на поддръжка
                Последно редактирано от low_rider; 28-03-13, 17:06.
                FIAT Doblo SX

                Коментар


                • #9
                  От: Santa Fe 2.7 V6

                  Здрав е, Лифт не може. Подръжката е по скъпа от на доблото и по ефтина от на майбах. Много класи е над Фрилендъра. 2.4 е по стар и по тромав двигател, иначе и той е читав.
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Santa Fe 2.7 V6

                    СФ1 имах, но дизел... Купих го на 178000 от ИНД КОМЕРС по тяхна препоръка като за приятел... Бях малко притеснен... Обаче за 3 години и 60 000км не пипнах нищо по окачването и така го продадох - без забележки... Сменял съм накладки, ангренаж и съединител... Двигателя го чипосах още първата година...
                    Ако взимаш СФ, бих ти препоръчал автомат...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      От: Santa Fe 2.7 V6

                      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                      СФ1 имах, но дизел... Купих го на 178000 от ИНД КОМЕРС по тяхна препоръка като за приятел... Бях малко притеснен... Обаче за 3 години и 60 000км не пипнах нищо по окачването и така го продадох - без забележки... Сменял съм накладки, ангренаж и съединител... Двигателя го чипосах още първата година...
                      Ако взимаш СФ, бих ти препоръчал автомат...
                      Колега имам много лош опит с автомата, когато го купуваш втора ръка, имал съм Мерцедес S320 месец след купуването му, скоростната кутия замина, сегашното ми БМВ 730д, по същия начин, а парите за ремонт на скоростна кутия, хич не са малко.
                      За това предпочитам ръчка, ако купувам чисто нова кола, съм съгласен да е автомат.
                      Интересно, всички ми препоръчват да взема Санта фе дизел. Аз не, че съм такъв голям фен на бензина, но просто с едно газово разхода пада, а когато да ден минаваш около 200 км, има значение.
                      FIAT Doblo SX

                      Коментар


                      • #12
                        От: Santa Fe 2.7 V6

                        Дизелът не е лош, но бензина е мн. по-добър, ако преглътнеш газовата...
                        БМВ и Мерцедес не коментирам - там са най-големите автомобилни измами. Ръчка + бензин е добър вариант, за дизела ръчната скоростна кутия е причината да продам джипката ... Съединителят заминава за максимум 80-90х.км и което е най-дразнещото от първа като включиш на втора колата "умира", ако си под 2500об... В същото време на 3, 4 и 5 скорост си върви перфектно дори от 1600-1800об...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          От: Santa Fe 2.7 V6

                          пропуснах СФ1 според мен е по-здраво от СФ2 като ходова част... и по-пригодено за черен път... 2-ката почти няма ходове на окачването, но пък за магистралата е в пъти по-добре...
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            От: Santa Fe 2.7 V6

                            На Санта Фе има ли начин за превключване на 4x4, защото гледам, че в сайтовете има Сф1, което не е 4x4.
                            FIAT Doblo SX

                            Коментар


                            • #15
                              От: Santa Fe 2.7 V6

                              СФ1 е постоянно 4х4 и няма никакви копчета/лостчета... освен ако не е само предно... Лесно се различават по липсата на заден диференциал!
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X