Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да пазим на пътя двуколесните

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Как да пазим на пътя двуколесните

    Като каза за ненормалните дето пресичат, е те са ми най голям дерт и само се моля нещо да не стане. Пълно е с тях. И освен това в София всички са с тъмни дрехи и ги няма до последно, когато скачат на платното и хукват към теб. Масово просто застават в средата на потока и чакат. През Нови Искър като минавам забелязвам доста хора със светло отразители по дрехите, че там си е мрак като цяло. В София обаче не. И аз мисля, че всеки сам трябва да се пази, но имам вече страхова невроза от пешеходни пътеки. Просто са решили, че без значение дали е зебра или не, дали ти можеш реално да спреш, скачат и толкоз. Та ми се привиждат даже, няколко пъти от коли в пряка са ми изкачат бабета, които как не отнасям и не удрям другите коли не е ясно. А и като не спреш на пешуходната, щото просто няма как, може и акт да получиш, нищо дето в последния момент ти връхлита някой. С моторите същата работа, но те поне не са толкоз много, а и аз като ги видя и се прибирам максимално. Ако ги види човек де, карат бая бързинко. Като всичко при нас в страната на невъзможностите и този въпрос е толкоз изтърван, че няма да има управия без крути мерки, които не се очертават...

    Коментар


    • #32
      От: Как да пазим на пътя двуколесните

      Сещам се и за още едни камикадзета с колела,които са твърдо убедени,че са с предимство на пешеходната пътека. И както си карат из тротоарчето пресичат карайка на пеш пътеката... а бе... големи се това е истината

      Коментар


      • #33
        От: Как да пазим на пътя двуколесните

        Аз карам кола и мотор !Когато карам колата при маневра до последно гледам в огледалата !А когато карам мотора сам си се пазя и не разчитам на никой шофьор !!!!!!!
        Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

        Коментар


        • #34
          От: Как да пазим на пътя двуколесните

          Както се казва:-грижата за здравето на пациента е в грижа на самия пациент!
          имам 30 годишен опит и като шофьор и като " донор", моторист.
          мотори не са ме блъскали, но коли, да!
          И в двата случая на пребиваването ми на пътната обстановка. Винаги обяснението е, че не са ме видели или са помислили че ще минат.
          Няма вариант битката на моторист с четириколесно мпс е предрешена. Бил съм в евопейски големи градове, там няма кушии, мотора е само средство за придвижване. Тук е криворазбран хазартен спорт.
          Имат писти и си карат там. По шосетата се ПРИДВИЖВАТ със темпото на останалите участници.
          Ако си известния мост на самоубийците, как да ги предпазиш от себе си?
          Не става.
          Варианта според мен е КЛЕТВАТА НА МОТОРИСТА:
          - АЗ моториста приемам, че всеки участник в движението е олигофрен, който си няма представа от света и болния му мозък може да сътвори невъзможна маневра, с която да застраши моя, както и собствения си живот.
          Примери много!
          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

          Коментар


          • #35
            От: Как да пазим на пътя двуколесните

            То е ясно че трябва сами да се пазим,иначе няма да ни има.Но има и големи говеда,вижда ме че идвам с мотора стои до последно и точно на 10 метра от теб решава и тръгва,това правилно ли е.
            SUZUKI VITARA V6
            HONDA CBR 919RR
            MERCEDES ML
            MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

            Коментар


            • #36
              От: Как да пазим на пътя двуколесните

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              Ако мотористът кара с 200,вижда ли,че някой иска да го изпревари?
              То този някои с какво ще е да тръгне да изпревара мотор които кара с 200.Е има коли които могат и повече ама става само на магистрала.
              SUZUKI VITARA V6
              HONDA CBR 919RR
              MERCEDES ML
              MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

              Коментар


              • #37
                От: Как да пазим на пътя двуколесните

                Май колегата говори за друго. Щото и с кола ми се е случвало, баш на магистрала, та нали темата е за на пътя. Караш си със 100-120 и пред теб тир примерно, 80-90... решаваш да го минеш, оглеждаш се, настъпваш и докато станат 130 вече зад теб нещо летящо свети и мига да го пускаш. Изобщо не е до мотори и други, а до манталитет. Простаци, тъпаци и разни с голямо его дето се мислят за царя на пътя. Аз лично се опитвам да пазя себе си и останалите в движението ма предела на силите си, щото то кой друг да те пази, само Бог. Мотор не карам, но велосипед бая имам из градО, но нещо вече не ми стига кохонеса и кислорода, та спрях. Има си правилник и ако го спазват всички проблемите намаляват драстично. А ако всички мислят дорде карарат става рай. Но нее, трябва да се блее, да се говори по телефона, в колата, гримове и т.н. И да се кара бързо трябва и на зиг заг също. Сигурен съм, че почти никой не знае правилника добре, като за изпит. А и повечето хора все за листовки ми говорят, като стане дума за това, а малцина проумяват, че те се решават лесно като прочетеш и РАЗБЕРЕШ едно книжленце, дето няма и 1 пръст да е дебело... За капак всички листовки без тея на изпита /а може би и те?!/ са пълни с грешки, особено популярните дигитални...

                Коментар


                • #38
                  От: Как да пазим на пътя двуколесните

                  Имах късмета да прекося Европа, от Испания до България и обратно през 2003-тата година с тогавашния ми мотор Кавазаки Вулкан 750, натоварен като палестинско магаре и с жената отзад.Чудесно пътуване беше. Навсякъде карах по средата на лентата която ми се полага и винаги правя така. Ако ли не те изпреварват и при насрещно движещи се като минават на една педя!
                  Единственото място дето забелязах уважение към двуколесните беше в Кипър, където работих едно лято, та караш си моторетката 50 кубикова с 45 км.ч., и зад теб се нарежда колона и никой не те изпреварва докато има насрещно движещи се, ако че си се лепнал плътно до банкета.
                  Пък тука в Испания моторджиите сме си направо "вреден дивеч", никой не те еб@ва за участник в движението!
                  Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                  0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                  Коментар


                  • #39
                    От: Как да пазим на пътя двуколесните

                    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                    Май колегата говори за друго. Щото и с кола ми се е случвало, баш на магистрала, та нали темата е за на пътя. Караш си със 100-120 и пред теб тир примерно, 80-90... решаваш да го минеш, оглеждаш се, настъпваш и докато станат 130 вече зад теб нещо летящо свети и мига да го пускаш. Изобщо не е до мотори и други, а до манталитет. Простаци, тъпаци и разни с голямо его дето се мислят за царя на пътя. Аз лично се опитвам да пазя себе си и останалите в движението ма предела на силите си, щото то кой друг да те пази, само Бог. Мотор не карам, но велосипед бая имам из градО, но нещо вече не ми стига кохонеса и кислорода, та спрях. Има си правилник и ако го спазват всички проблемите намаляват драстично. А ако всички мислят дорде карарат става рай. Но нее, трябва да се блее, да се говори по телефона, в колата, гримове и т.н. И да се кара бързо трябва и на зиг заг също. Сигурен съм, че почти никой не знае правилника добре, като за изпит. А и повечето хора все за листовки ми говорят, като стане дума за това, а малцина проумяват, че те се решават лесно като прочетеш и РАЗБЕРЕШ едно книжленце, дето няма и 1 пръст да е дебело... За капак всички листовки без тея на изпита /а може би и те?!/ са пълни с грешки, особено популярните дигитални...
                    Напълно съм съгласен с теб,пълно е с нетолерантни водачи които си мислят че пътя е техен.
                    SUZUKI VITARA V6
                    HONDA CBR 919RR
                    MERCEDES ML
                    MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                    Коментар


                    • #40
                      От: Как да пазим на пътя двуколесните

                      Най-важната част от екипировката на моториста е гарнитурата под каската. Лошото е , че много излизат без нея...
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Как да пазим на пътя двуколесните

                        Здравейте!

                        Позачитам темата и според мен убягва основния момент:

                        Всички зад велосипеда, мотопеда, скутера, мотоциклета, колата , джипа, буса, автобуса и ТИР-а са ХОРА!

                        В основата на всичко пак е егото, злобата, завист, омраза, съревнование , самочувствието "аз съм голям пък ти си безпомощен". Но никой не осъзнава, че всички са просто хора и накрая всеки си умира(млад или стар) сам без МПС, без власт, без гордост и без пари , като се е и родил.
                        Човещина и грижа един за друг липсва! (и при "тия" и при "ония"- и правите и кривите при инцидентите!)

                        Тук (на шосето) пак си има умни и тъпи (умните мислят и се грижат за тъпите), тъпите пък да се стреснат и да поумнеят малко...

                        Какви са тези квалификации "еко-педалчета", "донори" и "дебелаци".

                        Просто хора!

                        Мислете си:
                        -Това са хора!
                        Мислете и карайте без емоция на пътя, всичката си енергия я ползвайте единствено за да реагирате ХЛАДНОКРЪВНО при екстремна ситуация, по най-правилния начин.
                        Почивайте си в къщи, а когато карате "бъдете на тръни", не докато карате!
                        И в другите "цивилизовани страни" стават золуми въпреки, че всички "карат по правилата".

                        Спорен ден и не ми се сърдете ако някой нещо!


                        Това са моите мисли,... ПТП-та нямам. Откакто взех А категория преди 3-4 години, мотор не карам(за какво си пропилях парите???).. Искам да кажа, че съм от 4-те страни на барикадата и не пиша едностранчиво мнение..

                        Последно редактирано от kirech; 28-03-13, 09:28.
                        CITYEL

                        Коментар


                        • #42
                          От: Как да пазим на пътя двуколесните

                          Липсва толерантност на пътя...
                          Обаче понеже сме в България и имаме някои характерни национални черти, дори и повечето да станем безкрайно толерантни, това само ще улесни тарикатите и ще ги стимулира да продължават най-нагло и безотговорно да прецакват останалите.
                          Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                          Seat Leon 2007 1.9 TDI

                          Коментар


                          • #43
                            От: Как да пазим на пътя двуколесните

                            Каквото и да си говорим всичко опира до човека, пък бил той на мотор или в кола. Ако е говедо, няма спасение независимо какво кара. За 36г стаж съм имал всякакви случки и с мотори и с коли карани от диванета. Стремя се да бягам колкото се може настрани защото ми е жал за колата, дори да съм сигурен че правото е на моя страна. Но мотористите вярващи си че едва ли не могат да правят каквото си искат на пътя са най опасни, както за себе си така и за другите.Не може някой яхнал хиляда кубикова машина да лети по осевата линия на двулентов път и всички коли да са длъжни да му правят път за да го опазят жив. Не може някой идиот с Х5 да изскача насреща ми и да прави изпреварване на дълга колона от коли и два автобуса и единствения начин да се спася от челен удар /бях с Корсата/, бе в последния момент да успея да вляза на банкета и да спра, че мястото беше колкото за мъника ми. Бях толкова бесен, че бога ми съжалявах в тоя момент, че не карах от старите Кразове с дългите муцуни. Нямаше да се мръдна от пътя, а оня профуча край мен с повече от 100. Картината така ми се е запечатила в мозъка, че сега като го пиша и започва от вътре да ми ври . Щеше да ме премаже като хлебарка.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Как да пазим на пътя двуколесните

                              Липсва инстинкт за самосъхранение. Достатъчно е всеки да гледа себе си, да пази здравето си, да се пази от влизане зад решетките. А това става и когато не си направил нарушение. Преди време присъствах на лекция на доцент, който се занимава и с автотехнически експертизи при ПТП-та. Доста обширна, интересна и достатъчна да ми промени ИЗЦЯЛО представите за шофиране. С примери от практиката му за какво биват осъждани хора, съгласно нашите закони (естествено главно място тук има прословутия чл.20 от ЗДвП). Това ако се преподава на младите шофьори, голям процент от тях ще подхождат по съвсем друг начин към шофирането. Системата с курсовете е изцяло сбъркана. Оттам трябва да се започне.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Как да пазим на пътя двуколесните

                                Мотористите и тия, дето сме в консервите, живеем на различни планети. Няма смисъл от приказки, а пък правилата са ясни - има ги в закона и правилника. Сега и да измислим други правила, кой ще ги прочете?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X