Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

    ...и се получи при мен за зла съдба едно тотално недоразумение. То съдбата не е виновна, акъл си трябва...

    Това е щото бързах много, много и сега ще си почакам... неизвестно колко.

    Историята е следната. Премествам се да живея в гората, буквално. Бързам. Имахме едно Трупърче 2-ка, реших да го стягам, но е оказа твърде амортизирано за това, което го очакваше и ето че го пратихме във вечните ловни полета и си взехме ново от друг град: 2,6 двигател, в прилично за годините състояние. Сменихме му консумативите /щот бързаме!/ и отидохме да се регистрираме в КАТ.

    И там се оказа, че при скорошно кърпене отдолу са му "закърпили" номера на рамата. И го прибраха "до изясняване на случая". Вече минах по пътечката с адвокати и до сега положението, както го виждам е следното: при късмет, ако номера е отдолу под кърпеното и не е заваряван или прочие той ще се види на рентгенографията и след 3-4 месеца /казвам го с известен оптимизъм/ може и да си видя Трупърчето отново. Ако ли не - забравям за него, тази кола просто не съществува, защото без номера на рамата няма реално доказателство, че съществува. Ако ме разбирате.

    Пиша това с тайната надежда някой да има познат в 4-то районно или наистина да е наясно какво трябва да се прави /да не се прави за да не сътворя поредната глупост. Че не остана мегдан...

    Моля модераторите да ме извинят ако съм сложила темата на неподходящо място. И благодаря на всички отзовали се.

  • #2
    От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

    Е, що не питА по-рано!?!

    Първото нещо е, да се видят номерата на рамата и двигателя дали отговарят на тези записани в талона.
    Дали не се издирва от Интерпол.
    После се проверява дали няма запор и .... чак после правиш договор и плащаш.

    Има вариант да се набиват номера, ама ... дано не се стига до там.
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

      При някой коли номера на рамата го има на няколко места. Нека собствениците на Трупър да кажат има ли и при него такова нещо.
      Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

      Коментар


      • #4
        От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

        Това ми е познато.
        Преди години, мой съсед си даде на изкърпване камиончето - Ситроен и в процеса му бяха премахнали номера - доколкото си спомням от кабината.
        После, при масовото сменяне на рег. номера му го конфискуваха.
        Пред кварталния му свидетелствах, защото го оставихме в сервиза заедно, а после се върнахме с мойта кола.
        Това не попречи от сервиза да кажат, че никога не са виждали превозното средство.
        Така си престоя няколко месеца докато го върнат и разходите и разправиите надвишиха стойноста на самото камионче.
        Издадоха нов талон, но само малък - т.е. не може да се продава.

        Та , така ...

        Успех, и дано си го върнете по-скоро!
        Life is too short to drive dull cars!

        Fight global warming !
        ... turn on your A/С !

        Коментар


        • #5
          От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

          Търси друга кола. По тези не остава много желязо за ренгена.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #6
            От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

            Kaто купувах моя "жип" - парИ давам след като си видя номера от КАТ. Така беше уговорката от началото. Иначе си е котка в чувал. Техническото състояние е нормално да е за моя сметка, но документалното - не!
            Последно редактирано от Rabin; 27-03-13, 14:59.

            Коментар


            • #7
              От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

              Първоначално публикуван от Грахче Преглед на мнение
              ......

              Това е щото бързах много, ....
              Така бързайки много не видя ли под козирката един автомобил с лепенки на форума???
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #8
                От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

                Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                Е, що не питА по-рано!?!

                Първото нещо е, да се видят номерата на рамата и двигателя дали отговарят на тези записани в талона.
                Дали не се издирва от Интерпол.
                После се проверява дали няма запор и .... чак после правиш договор и плащаш.

                Има вариант да се набиват номера, ама ... дано не се стига до там.
                Айде пак, като в една друга тема, да попитам - как стават тия проверки ? Изключваме хипотезите "рушвет", "приятел / роднина в КАТ".
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #9
                  От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Айде пак, като в една друга тема, да попитам - как стават тия проверки ? Изключваме хипотезите "рушвет", "приятел / роднина в КАТ".
                  Точка първа ... сам или с помощ от приятел, който може да чете.
                  Втора ... плащаш си в КАТ
                  Трета ... като втора.
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • #10
                    От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

                    Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                    ....
                    Втора ... плащаш си в КАТ
                    Трета ... като втора.
                    Айде па сега. На кой и за какво? Такава услуга официално няма.
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • #11
                      От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

                      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                      Айде па сега. На кой и за какво? Такава услуга официално няма.
                      И аз потвърждавам, че няма официално такова нещо в КАТ!
                      Ходих дори да се разправям с някакъв началник.
                      Според неговите думи, при покупка единствения начин било само да се кръстиш да не изникне нещо...
                      Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                      Seat Leon 2007 1.9 TDI

                      Коментар


                      • #12
                        От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

                        Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
                        И аз потвърждавам, че няма официално такова нещо в КАТ!
                        Ходих дори да се разправям с някакъв началник.
                        Според неговите думи, при покупка единствения начин било само да се кръстиш да не изникне нещо...
                        Точно така. Затова попиПах.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #13
                          От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

                          Значи не можеш да си провериш легално номерата преди покупката, ама можеш да си виновен, ако не са наред след покупката.
                          Рядко срещана простотия!
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #14
                            От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

                            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                            Значи не можеш да си провериш легално номерата преди покупката, ама можеш да си виновен, ако не са наред след покупката.
                            Рядко срещана простотия!
                            Wellcome ту България...
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • #15
                              От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

                              No, thanks! Нямам толкова нерви. Не е до това кой къде колко заплата получава. В България всичко е с главата надолу. Тази тема е пример, как не ти се дава възможност да се защитиш или да се подсигуриш, срещу евентуално твое нарушаване на закова. Трябва да си виновен. Винаги.

                              И сега какво, отиде колата, и тоя дето най-малко е виновен, го отнася? Интересно, това, ако се случи на любовницата на някой шеф от КАТ, каква ли ще е процедурата...
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X