Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

    Първоначално публикуван от Грахче Преглед на мнение
    Значи, големи тъпанари са тия ченгета! Днес трябваше да караме Трупчето на експертиза в Исузу. Наехме рапатрак, за наша сметка, отидохме и познайте! съответния служител, който трябва да отвори касата с ключа на колата БИЛ В ОТПУСКА. и ключа бил в него! висяхме час като парцали долу за да дойде един идиот и да ни информира че моем да си одим. Е моля ви, да им %$@@@$##!!!
    Просто е трябвало да го отворите по алтернативен начин. Не е трудно.
    Функцията на чиновника винаги е била да паразитира.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

      Първоначално публикуван от Грахче Преглед на мнение
      Значи, големи тъпанари са тия ченгета! Днес трябваше да караме Трупчето на експертиза в Исузу. Наехме рапатрак, за наша сметка, отидохме и познайте! съответния служител, който трябва да отвори касата с ключа на колата БИЛ В ОТПУСКА. и ключа бил в него! висяхме час като парцали долу за да дойде един идиот и да ни информира че моем да си одим. Е моля ви, да им %$@@@$##!!!
      Тъпото е, че полицаите са ви звъннали по телефона и няма дикиш вече...оставя тяхната дума срещу вашата.

      Ако имаше писмо в което ви канят да направите това, може би тогава да е възможно да се търси компенсация, не съм юрист само предполагам.

      Параграф 22 е защото ако имахте готови пари за друга кола ясно, можеше и на 100% да карате по буквата на закона и рано или късно някой полицай щеше да се издъни и да си вземете компенсация с лихвите, ама осъзнавам, че не е така случая и за това май се опитвате със смесени мерки да си вземете колата.

      Само вметвам нещо, не съм търговец и не се занимавам с такъв бизнес ама не е ли по-добре да си вземете една джипка само за гората(дори и без регистрация но с редовни документи), да спрете да хвърляте пари на вятъра за винетки, застраховки и т.н. и да си решите проблема, идва зима след няколко месеца и ако нямате джипка май в гората сте я закъсали...

      Остава и варианта да пуснете няколко писма ЖАЛБА до началника на КАТ, до началника на конкретния отдел в КАТ и едно две писма до ресорния министър и/или някоя медия. Посъветвайте се за оформлението на писмото, трябва да имате фактите реално описани, хубаво е да има имена на служителите, часове, дати и т.н. писмата да са на хартия, всички с обратна разписка като поне едното е хубаво да е входирано лично в КАТ. Все пак и полицаите са хора и те семейства хранят, някой може и да си помисли, че ако сгафи или е сгафил току виж му е изстинало местенцето... в тази криза аз бих се замислил особено ако се вдига много шум.

      Пред свършен факт ама все пак още нещо - на място трябва да се иска документ, нещо написано, черно на бяло, да запишете или разговора или да си водите бележки, кой ви казва, какво ви казва, кога ви го казва, какво цитира и т.н. ако ви резнат или ви изгонят, щото и това е ставало, просто звъните на 112, казвате че сте еди си къде, еди си кой ви изнудва за пари, направил е еди си какво и еди си какво, иска ви рекет/рушвет, и дефакто погледнато може и така да го разтълкувате, нека после полицая доказва, че няма сестра при записания разговор и след това вашето последващо писмо цитиращо разговора ви с 112 и всички данни описани вътре... и по възможност в такива ситуации вземете приятел, свидетелите все още са най-надежния начин за доказване на нещо в съда, след документ черо на бяло разбира се...

      В държава където стойността на честната дума е под нулева, трябва да се искат документи/писма/протоколи, не е никак добре да платите примерно 100тина лева за репатрак без да имате реално нещо черно на бяло, не ми се сърди Грахче, просто виждам, че в страни като БГ и двете страни е хубаво да си вържат гащите, вие преди да направите разходи а полицаите след като ги започнете с жалби и писма, и те малко да се стегнат, ако не се стегнат въоръжете се с инат и търпение и им го върнете тъпкано.

      Преди някой да ми скочи за съвета по-горе, ще кажа, че съвсем скоро направих по-горното и ми звъняха по телефона от КАТ да ме молят да направя това за което аз ги молех няколко месеца, та вдигне ли се шум от достатъчно високо има позитивен ефект, а и все пак трябва да сме оптимисти, че полицията работи предимно за НАС гражданите и да си възвърнем респекта, доверието и уважението към тази институция...
      Последно редактирано от BatGeorgeone; 21-06-13, 11:41.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

        "...и все пак трябва да сме оптимисти, че полицията работи предимно за НАС гражданите и да си възвърнем респекта, доверието и уважението към тази институция..."

        Optimist-silno neinformiran realist!

        Коментар


        • От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

          Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
          "...и все пак трябва да сме оптимисти, че полицията работи предимно за НАС гражданите и да си възвърнем респекта, доверието и уважението към тази институция..."

          Optimist-silno neinformiran realist!
          Колега, спри да бъдеш балканец и започни да бъдеш Българин от ново време!

          Аз винаги съм постигал каквото съм искал, ако съм го искал достатъчно и съм правил каквото трябва, следвайки буквата на закона!

          Трябва да се действа правилно, а правилно е не да се действа както баба и дядо са ни учили овчедушно и смирено, трябва ако те еб...т и ти да ги еб...ш с реципрочни мерки, в този случай с жалби, доказателства, свидетели и т.н. дори и Грахче да мине през нерви и време ще постигне каквото иска.

          НЕ може никой да решава да огъва законите и правилата както си иска, ако Грахче е сгрешила и няма шанс, ще си вземе поука от финансовата загуба ако обаче полицаите грешат, Грахче ще си вземе колата и е добре да има стреснати ако не и санкционирани служители в КАТ, както казах, малка държава сме и както има и много връзкари в КАТ така и никой началник няма да си рискува службата заради колега под него.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
            Колега, спри да бъдеш балканец и започни да бъдеш Българин от ново време!

            Аз винаги съм постигал каквото съм искал, ако съм го искал достатъчно и съм правил каквото трябва, следвайки буквата на закона!

            Трябва да се действа правилно, а правилно е не да се действа както баба и дядо са ни учили овчедушно и смирено, трябва ако те еб...т и ти да ги еб...ш с реципрочни мерки, в този случай с жалби, доказателства, свидетели и т.н. дори и Грахче да мине през нерви и време ще постигне каквото иска.

            НЕ може никой да решава да огъва законите и правилата както си иска, ако Грахче е сгрешила и няма шанс, ще си вземе поука от финансовата загуба ако обаче полицаите грешат, Грахче ще си вземе колата и е добре да има стреснати ако не и санкционирани служители в КАТ, както казах, малка държава сме и както има и много връзкари в КАТ така и никой началник няма да си рискува службата заради колега под него.
            Аааа. Това е много добре дето пишеш. А, моля те ми разтълкувай от твоята камбанария следното тогава:
            ...просто звъните на 112, казвате че сте еди си къде, еди си кой ви изнудва за пари, направил е еди си какво и еди си какво, иска ви рекет/рушвет, и дефакто погледнато може и така да го разтълкувате, нека после полицая доказва, че няма сестра при записания разговор и след това вашето последващо писмо цитиращо разговора ви с 112 и всички данни описани вътре...
            п.п. И не забравяйте, че истината винаги има две страни! Или иначе казано " Истината е субективно отражение на обективната реалност".
            Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 24-06-13, 09:58.
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

              Здравейте на всички, пореден ъпдейт по темата и първо да започна със специална благодарност на isuzo щот е е велик и точка по въпроса!

              Разбира се, благодаря на дядо владо и на още няколко човека, които съвсем реално ми помогнаха до тук. Пичове, моето уважение.

              Закарахме развъндрухата все пак на окомръсното при Соф КО, дето се водят представители. Джипарата била така обласнала на Враня /разправям така щот не можах да присътвам на това шоу и слава богу/ че треволяците излизали и от скоростния лост. И това за някакви си там 2 месеца.

              Та в Соф Ко Дани взел да им разправя, за втория номер на рамата, те взели да му обясняват, че такъв няма. След иизвестен спор, той си взел инструментите от буса, разглобил съвсем самосиндикално! съответното место и им показал номера. Не коментирам, че ще кажете: тая па все идиоти и малуумници им вика на всичките. Сигурно требвя да е мноу умна! Да ама практиката показва, че не съм.

              Но по същество номерът бил открит, естествено, че е съвпадал. Съответните протоколи са попълнени и сега почваме трета серия да си късаме ръкавите на потниците и да се надплюваме с четвърто районно и прокуратурата. Яката работа. И тук е мястото да благодаря и на Стефан Брадъра, да му расте брадата дълга и лъскава.

              Сполайте, лека и безаварийна на всички!

              Коментар


              • От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

                ... а все пак, къде е вторият сериен номер на рамата?

                Коментар


                • От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

                  не мога бате. инормацията ми бе дадена само за лично ползване, не съм човека да я огласява.

                  Коментар


                  • От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

                    Браво, честито и безаварийни! Браво и на помагачите и особено на Дани!
                    Грахче кефиш

                    Коментар


                    • От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

                      Първоначално публикуван от Грахче Преглед на мнение
                      не мога бате. инормацията ми бе дадена само за лично ползване, не съм човека да я огласява.
                      ...

                      Коментар


                      • От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        ... а все пак, къде е вторият сериен номер на рамата?
                        Тя по-скоро да каже кой е Дани, после е лесно. На ЛС разбира се.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

                          Единият бил на купето или шасито пред задното колело.

                          Коментар


                          • От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

                            Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                            Единият бил на купето или шасито пред задното колело.
                            Ай с'я, Стоян не знае - ти шъ знайш. Да дава човека на къс пас, естествено на ЛС, на Ясен, че и джамбазите четата тук ( не визирам Джамбазов).
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

                              Първоначално публикуван от Грахче Преглед на мнение
                              не мога бате. инормацията ми бе дадена само за лично ползване, не съм човека да я огласява.
                              Ще да е някаква строго секретна военна тайна за която се дава кръвна клетва...
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар


                              • От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

                                Ей с'я те вързАха с джамабазите, сам се набута.
                                подаръци за мъже от FACOM
                                промоция на читави инструменти

                                и на хоби такива

                                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X