Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

    Обяснявам. Любовницата на шефа на К А Т не плаща винетка, не плаща гражданска, колата и не се вдига от паяка, не плаща за еднакви цифри на номера, не плаща за гуми, не плаща за гориво, не минава преглед и обикновено получава заплата от някоя фирма без изобщо да са я виждали там. Това не е страшно. Любовницата на шефа на Д А И не плаща нищо.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #17
      От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
      Обяснявам. Любовницата на шефа на К А Т не плаща винетка, не плаща гражданска, колата и не се вдига от паяка, не плаща за еднакви цифри на номера, не плаща за гуми, не плаща за гориво, не минава преглед и обикновено получава заплата от някоя фирма без изобщо да са я виждали там. Това не е страшно. Любовницата на шефа на Д А И не плаща нищо.
      Започнах да пиша нещо за тухла 4ка и преден прозорец ама се спрях. Началството бди, и правилно. Стискам ви палци, то друго не остана...
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #18
        От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

        Сега остава само да се направи списък с въпросните автомобили, за да не се налага да "пишем доброволни обяснения" как сме карали назад и сме се блъснали във въпросната мацка със задницата...
        YJ 1995 Sport. 2.5, AX-5, Command-Trac (NP231)
        XJ 1996 Sport, 4.0. AW4, Selec-Trac (NP242) - retired
        WJ 2000 Limited, 4.0, 42RE, Quadra-Drive
        KJ 2002 Limited. 3.7, 45RFE, Selec-Trac (NP242)

        Коментар


        • #19
          От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение

          Интересно, това, ако се случи на любовницата на някой шеф от КАТ, каква ли ще е процедурата...
          Следва жокер,, обади се на приятел '' и после се плаща в натура ........ Поне тук е така
          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

          Коментар


          • #20
            От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

            А любовницата на шефа на ЧЕЗ плаща ли си тока? А жена му?

            В случая най-неприятното е, че автомобила ще прекара едно "известно" време пред районното, всички сме виждали какво им се случва на колите. Ние още чакаме (от 3 години) да се изясни подобен казус за служебното "Ивеко", регистрирано в КАТ Пловдив от вносител, после в КАТ София от нас и накрая (след 3г.) задържано след случайна снимка от камера, защото няколко автомобили, продавани от този дилър в Италия са били с пренабити номера.
            The Flat Earth Society has members all around the globe.

            Коментар


            • #21
              От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

              Първоначално публикуван от klamat Преглед на мнение
              Сега остава само да се направи списък с въпросните автомобили, за да не се налага да "пишем доброволни обяснения" как сме карали назад и сме се блъснали във въпросната мацка със задницата...
              Ааа, не! Сега вече ще ни затрият. Аз най-после може и нещо по-солидно от затриване да получа.

              На това му викат "самоуправност" или нещо такова купешко, и е незаконно. Законното е да си траеш и смирено да гледаш как ти вземат колата. И това го прави същия индивид, които вчера ти е отказал, пак законно, да ти провери номерата, за да не ти я взима днеска. Закона трябва да се спазва...
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #22
                От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

                Пълен абсурд... Не можеш да провериш предварително, а като идеш на канал как го проверяват!? Що за тъпотия?!

                Коментар


                • #23
                  От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

                  Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                  Следва жокер,, обади се на приятел '' и после се плаща в натура ........ Поне тук е така
                  жокера е- Карам кола струваща един чифт обувки. И я карам с шарена книжка от майната си. И съм над закона. Проверено, не еднократно... До това положение достигнах, след мнoгoкратните ми опити да спазвам закона. Ялова работа!

                  Добре де, един адвокат не може ли да разръчка ла.ната. Аз пари давам това да го видя. Сериозно!
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #24
                    От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

                    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                    No, thanks! Нямам толкова нерви. Не е до това кой къде колко заплата получава. В България всичко е с главата надолу. Тази тема е пример, как не ти се дава възможност да се защитиш или да се подсигуриш, срещу евентуално твое нарушаване на закова. Трябва да си виновен. Винаги.
                    Дали си го правим,правят или е наследство-все едно.Имаме някакво бюро ли,не знам какво на Интерпол,но когато италианското е забравило да уведоми нашето,че бивша издирвана кола,вече не се издирва,следват такива случки.Лошото е ,че май вече всички интерполи забравят да уведомят нашето(освен за ароматичните дрезгави бибитки по магистралите-тях даже ни връщат по спешност).Нашите казват,че като ги питат,те не отговарят или се мотат с години.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #25
                      От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      жокера е- Карам кола струваща един чифт обувки. И я карам с шарена книжка от майната си. И съм над закона. Проверено, не еднократно... До това положение достигнах, след мнoгoкратните ми опити да спазвам закона. Ялова работа!

                      Добре де, един адвокат не може ли да разръчка ла.ната. Аз пари давам това да го видя. Сериозно!
                      Искаш да кажеш че ако взема да се домъкна там на разходка, да взема да изкарам местна книжка?

                      Не че особено страдам от KAT-аджийски своеволия де (даже почти хич, явно не съм интересен), ама е още една връзка на гащите.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Искаш да кажеш че ако взема да се домъкна там на разходка, да взема да изкарам местна книжка?

                        Не че особено страдам от KAT-аджийски своеволия де (даже почти хич, явно не съм интересен), ама е още една връзка на гащите.
                        Трябва да си изкараш и местно гражданство:
                        Чл. 162. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) (Доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Българските граждани могат да управляват моторни превозни средства на територията на Република България с чуждестранно национално свидетелство, когато то не е издадено от държава - членка на Европейския съюз, или от друга държава - страна по Споразумението за Европейското икономическо пространство, или от Конфедерация Швейцария в срок до 3 месеца от датата на влизането им в страната.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #27
                          От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Трябва да си изкараш и местно гражданство:
                          Това категорично не е вярно - имам поне 3-ма колеги от университета, дето се върнаха с книжки след студентски бригади.

                          За другото - катаджията как ще разбере кога съм влязъл и излязъл, че нещо не се сещам?
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

                            Каквото и картонче да покажеш-върви.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #29
                              От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Трябва да си изкараш и местно гражданство:
                              Освен това за трите месеца (което според мен не е вярно, защото в европа може да караш с европейска книжка ДОКАТО е валидна, тоест и десет години) цакат и по още един параграф, когати смениш адреса, а ти си длъжен, трябва в едномесечен срок да си смениш и книжката... веселяци са в КАТ
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • #30
                                От: От играчка... плачка: как колата ми остана в РПУ-то

                                За задморските братя обяснявам отново. Няма кой да разрови лайната, защото няма дъно и друго освен лайна няма. В данъчното по много места още работят под ДОС. За да си занесеш в електронен вид нещата се ходи с Дискета. Няма връзка между данъчното и КАТ. Като си регистрираш колата ходиш и се редиш в данъчното за да я регистрираш и там. Как става регистрация на кочина в кат ако трябва да сменяш номера. Отиваш сутринта и се редиш на гишето за да ти попълнят заявление и да ти направят копие на стария талон и гражданската по 0.4лв на брой. После се редиш на касата да платиш копията и попълването на заявлението. После започва голямото чакане на канала, където си длъжен да си с измити номера на двигателя и шасито и да знаеш къде са. После на канала все едно влизаш при шефа на Господ и ако имаш късмет луд късмет да нямаш някакви подозрения по автомобила, минаваш до към 3, после се редиш на гише едно където ти вземат заявлението сравняват личната ти карта която си дал вече сутринта където ти попълваха заявлението и записваш собственоръчно две имена и подпис. Дават ти две номерца и се редиш на касата на една Банка на едни наши хора където за всяко едно плащане ти вземат по два три лева такси. После отиваш на гише три и там даваш копията на платените квитанции и ти пускат талона за печатане и заставаш на гише пет където си вземаш талона с луд късмет на същия ден. След това с талона отиваш на каналите и там ти наковават номера и си мега хипер щастлив че си загубил само два работни дни да регистрираш кочината. Това е ако не познаваш любовницата на шефа на К А Т, ако я познаваш процедурата е 5 минути без да ходи колата до там.

                                Та кога каза, че си идваш?
                                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X