Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво мислите за Isuzu Trooper 2.0?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Първоначално публикуван от Scrapheap
    С малко преправяне втулките на горните носачи са взаимозаменими с тези от долните носачи на нива. Интересно - аз ги смених на 400 000 и не бяха много убити...
    Не съм сигурен, че сте монтирани правилните втулки, за да се разбият. По предницата след доста тормоз и километри съм сменил само тези втулки и двата накрайника, защото им бяха скъсани прахозащитните маншони в продължение на година и нещо и се разхлопаха. те си имат и гресьорки, ама кой да гледа
    А за маслото виж за течове
    поддържам Scrapheap ! С гресиране два пъти годишно мойте караха юнашки 100000 км за 3 години и си бяха в ред като го продадох.

    нещо друго ще да е по предницата дето ги яде.
    Daihatsu Terios ,Hyundai SF Classic, Suzuki Vitara Classic , Honda MTX 80 , ATV 200 cc (китайче) ,LZ4GG , GPS
    [url=http://my.flightmemory.com/pepsii][img]http://my.flightmemory.com/banner/pepsii.gif[/img][/url]

    Коментар


    • #47
      За шарнирите ясно,но новите нямат гресьорки.
      Втулките на носачите защо се разбиха толкова бързо е това не мога да си обясня?
      А теч на масло /съществен/от двигателя не виждам
      Гори ама въри к'о мързи ви да наливате ли?

      Коментар


      • #48
        Най-вероятно и те са като шарнирите - менте няма причина добре направени и монтирани втулки да се разбиват толкова бързо от никакво натоварване. Моите определено са видели доста, но си живеят... Трябва да влизат стегнато в носача до упор и винтовете които ги притягат към оста да бъдат стегнати добре. Сложи от долни носачи на нива. Обърни внимание дали двигателят пуши студен. Ако е така ще минеш с гумички...
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #49
          Първоначално публикуван от Scrapheap
          няма причина добре направени и монтирани втулки да се разбиват толкова бързо от никакво натоварване.
          е, трябва и да са правилно монтирани. както всички знаем, втулки на носачи се затягат след като автомобила е на земята - носачите са в работно(натоварено) положение. ама някои майстори не го знаят, а това е най честата причина за съсипване на втулки
          Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
          http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
          http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

          Коментар


          • #50
            Имено - така се усукват недопустимо и набързо се съсипват
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #51
              Всички тези препоръки съм ги изпълнил съвсем стриктно и съвесто.
              Направих дорник за фтулките и ги набих с преса.След монтажа на носачите с брат ми стъпихме на бронята и разклатихме колата няколко пъти.Окончателното затягане на гаиките на носача направих като на предните седалки седна брата и едно приятелче.Но днес ходих до магазина на Аутоплюс и поисках да ми покажат няколко фтулки за други автомобили.Направи ми впечатление,че гумата на техните втулки/въпреки че бяха за леки коли/е много по плътна и стои лъскава,докато на тези които монтирах стои по-пореста и матова!
              Явно за мое съжалени сте абсолютно прави ,че са голямо дърво
              А проклетият мотор не пуши ни студен ни топъл,ни на газ ни на бензин.Ще го изчакам още малко да застудее повечко и ще видя.
              Много ви благодаря за съветите и препоръките
              Гори ама въри к'о мързи ви да наливате ли?

              Коментар


              • #52
                Евтино и добро решение са нивовите втулки. Божо (Fanatic) казва, че на фронтерата стават волгови и жигулови. Може и от друго да станат...
                А в един американски форум за исузу прочетох, че твоят проблем с непушене и харчене на масло бил от водачите на клапаните и гумичките, макар, че не ми се връзва да не пуши да не тече а да харчи масло
                Нека и някой друг от колегите да каже какво мисли
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #53
                  Първоначално публикуван от Plamen Lilov
                  ...
                  2.По въпроса за разхода на масло и аз наливам литър,че и отгоре на 1000км.Но тук вината си е моя признавам,защото скъсах ремък преди Бургас и 20км.го карах така докато кипна Интересното е обаче следното не пуши дявола проклет но все доливам.За вървенето какво да кажа струва ми се върви,карам го с 90-100км/ч на новата магистрала Бургас-Карнобат го настъпих и стигна 140км/ч но това не е
                  за него пък и за мен.....
                  Интересно колко съвременни двигателя биха издържали това.
                  Поздрави
                  ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                  Коментар


                  • #54
                    Колега - джипът не е само двигател
                    Засега аз съм изключително доволен от моя. Много рядко има някаква дреболия за правене а колата е на 22 г... и на много километри. Единствените ядове бяха с корозията. Не става за състезания, но не ме е заебвала никъде и карам само нея - дедрата така си стои)) Дневно навъртам по около 100 км градско и извънградско. През уикендите я вкарвам в калта... Просто вече отказвам да карам кола, произведена извън Япония))) Исузуто е най-евтината японска джипка и вероятно най-калпавата... Това, което обаче ми харесва е, че не се занимавам с нея и не я мисля. Не съм карал Landcruiser, но следващата ми джипка най-вероятно ще е такава))
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #55
                      Първоначално публикуван от Scrapheap
                      Колега - джипът не е само двигател
                      Засега аз съм изключително доволен от моя. Много рядко има някаква дреболия за правене а колата е на 22 г... и на много километри. Единствените ядове бяха с корозията. Не става за състезания, но не ме е заебвала никъде и карам само нея - дедрата така си стои)) Дневно навъртам по около 100 км градско и извънградско. През уикендите я вкарвам в калта... Просто вече отказвам да карам кола, произведена извън Япония))) Исузуто е най-евтината японска джипка и вероятно най-калпавата... Това, което обаче ми харесва е, че не се занимавам с нея и не я мисля. Не съм карал Landcruiser, но следващата ми джипка най-вероятно ще е такава))
                      Абсолютно съгласен Само не можах да разбера противоречието в отговора ти. От една страна казваш че си изключиетлно доволен, нямаш никви проблеми, пък от друга страна казваш че колата ти е калпава. Нещо не схванах, кое от двете е вярно.
                      Щом си любител като на мен на японското машиностроене, прещам ти един адрес, на който според мен доста обективно е представено кое колко струва, и най вече за какво става. Може да ти е полезно при избора на ново превозно средство(може и втора употреба).
                      http://www.motioncars.com/carchart/index.htm
                      Там и има друга интерсна информация за тези които ги интересува
                      Поздрави
                      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                      Коментар


                      • #56
                        Калпава, в смисъл сред японските Не е сред най-проходимите джипки. А след като това е калпавата кола, представям си добрата какво ще е)))
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #57
                          От: Какво мислите за Isuzu Trooper 2.0?

                          Имаш ли все още някакви чаркове от трупчо с кръглите фаровя,трябва ми хъб със ситните шлици!?

                          Коментар


                          • #58
                            От: Какво мислите за Isuzu Trooper 2.0?

                            Питай Лозан. Моите хъбове са си на колата и и трябват
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X