Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво мислите за Isuzu Trooper 2.0?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от pepsii
    Първоначално публикуван от RFF
    И аз си купих преди два дена същия-дълга база,с две врати ! Търся технически данни, и литература за потдръжка и ремонт !
    Колеги аз имам книжка на руски за по новият модел ( с квадратните фарове) с дизеловия двигател(мисля че беше 2.. Ако на някой му върши работа може да се снима. Иначе карам Исузу Трупер 89г 2.6 от 2+ години (40000+ км) и мога да помогна с основните неща
    Има ли някакви снимки и схеми на окачването (предно/задно), схема на ел. инсталацията ? Ако можеш да ги свалиш в цифров формат !
    Р.П.(RFF) 0898677590
    Пътна помощ
    ДЕНОНОЩНО

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
      Първоначално публикуван от RFF
      ... Гори ми малко масло, и май ще трябвя да му правя ремонт на двигателя ! ...
      с каква цел - да гори ПОВЕЧЕ масло ли?

      ремонт се прави ако гори над 1л/1000км и пак не е задължително, ако няма други проблеми...
      Тедо /LJ73/ гори над литър 100км. !
      Р.П.(RFF) 0898677590
      Пътна помощ
      ДЕНОНОЩНО

      Коментар


      • #18
        Пуши ли много? Моята е на 300 000 а не гори масло. Така, че за такъв разход на масло трябва да е видяла много. Това е трудноубиваем двигател. Има ли мощност?
        Провери му компресията. Трябва да е около 8
        Сигурен ли си , че не тече? При такъв разход направо си е за ремонт
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #19
          За ел инсталацията не мисля, че ти трябва каквато и да е схема.
          Тя е проста като на москвич. Аз я направих наново, защото имаше много махленски фолклор по нея...
          Освен това оригиналното табло с предпазители е с 5 предпазителя. Добавих му още 5, защото не ми харесва идеята при проблем с парното да ми гаснат и фаровете например. Разделих го на 10 токови кръга с цел независимост на отделните консуматори.
          С окачването не мисля, че ще имаш ядове. Отпред е на торсиони, които се регулират. Провери за корозия конзолите на които са захванати в задната си част.
          Отзад е на ресори, при които не виждам какво може да те затрудни.
          Моите са уморени и като се стопля мисля да ги сменя. По всичко личи че стават от УАЗ.
          Засега нямам ядове с колата, но никога не бях виждал нещо по-ръждясало - глътна м2 ламарина, и човекът с абканта ме пита дали всъщност не кърпя автобус...
          И все пак ми е интересно как постигаш този разход на масло...
          Трябва да е много убит двигателя...
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от Scrapheap
            За ел инсталацията не мисля, че ти трябва каквато и да е схема.
            Тя е проста като на москвич. Аз я направих наново, защото имаше много махленски фолклор по нея....
            Благодаря !
            За разхода на масло не съм установил окончателно дали го гори всичкото, чакам малко по-топло време, за да мога да я огледам като хората на канал ! Дясната предна гума е наклонена леко ( /----| ) това ме притеснява! Купето е изкърпено, мисля да му сменя цвета към края на лятото, но не съм решил още какъв ще е !
            Р.П.(RFF) 0898677590
            Пътна помощ
            ДЕНОНОЩНО

            Коментар


            • #21
              Колега - това може да бъде доста обезпокоително.
              Вероятно има изкривен шенкел или носач...
              Възможно е да ти яде гумите или да почне да изскача карето.
              За всеки случай я вдигни и разклати колелото за евентуални хлабини.
              Може да се окаже нещо безобидно, като напр. изпаднали дистанционни подложки за регулиране на страничния наклон.
              Намират се от вътрешната страна на шасито и са достъпни откъм двигателя. Провери първо това. Вероятно някой Майстор е решил, че са излишни и ги е махнал. При това кърпене дали шасито е със спазена геометрия? (много вероятно да е кърпено там и при сглобяването да са не са сложени пластините)
              Не мога да допусна, че така хамалски направено окачване ще се изкриви.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #22
                Първоначално публикуван от Scrapheap
                Колега - това може да бъде доста обезпокоително.
                Вероятно има изкривен шенкел или носач...
                Възможно е да ти яде гумите или да почне да изскача карето.
                За всеки случай я вдигни и разклати колелото за евентуални хлабини.
                Може да се окаже нещо безобидно, като напр. изпаднали дистанционни подложки за регулиране на страничния наклон.
                Намират се от вътрешната страна на шасито и са достъпни откъм двигателя. Провери първо това. Вероятно някой Майстор е решил, че са излишни и ги е махнал. При това кърпене дали шасито е със спазена геометрия? (много вероятно да е кърпено там и при сглобяването да са не са сложени пластините)
                Не мога да допусна, че така хамалски направено окачване ще се изкриви.
                В неделя ще я вкарам на канал,и ще я огледам цялата ( милиметър по милиметър ) !
                Р.П.(RFF) 0898677590
                Пътна помощ
                ДЕНОНОЩНО

                Коментар


                • #23
                  първо виж какво става с маслото, после "сменяй цвета"...

                  1л/100км масло би трябвало да пускаш сини облаци особено на студено... Да не му сипваш над максимума?
                  имахме такъв проблем със служебен Транспортер - счупена пръчка за маслото и шофьора долива, долива... и накрая Бау! Блика масло от всякъде...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #24
                    Тедо, точно това прави (когато е студен, има син пушек и се усеща миризма на масло ) но му гледам нивото да е по средата ! Надявам се в неделя времето да е малко по топло за да го огледам на канала !
                    Р.П.(RFF) 0898677590
                    Пътна помощ
                    ДЕНОНОЩНО

                    Коментар


                    • #25
                      Здр. кога пуши повече в смисъл ако не го палиш 2 дена и след това като го запалиш започва ли да бълва син дим който постепенно намалява или си пуши равномерно през цялото време?Ако в началото бълва здраво и после намаля можеш да смениш флошките/гумички клапаните/поне за в началото докато се наканиш за ремонт/че в тези студове ще е неприятно/ Имах сащия проблем е не чак толкова голям разход но пак си беше доста.След смяна на гумичките всичко си дойде на място.Поздрави

                      Коментар


                      • #26
                        Първоначално публикуван от KOJO
                        Здр. кога пуши повече в смисъл ако не го палиш 2 дена и след това като го запалиш започва ли да бълва син дим който постепенно намалява или си пуши равномерно през цялото време?Ако в началото бълва здраво и после намаля можеш да смениш флошките/гумички клапаните/поне за в началото докато се наканиш за ремонт/че в тези студове ще е неприятно/ Имах сащия проблем е не чак толкова голям разход но пак си беше доста.След смяна на гумичките всичко си дойде на място.Поздрави
                        Когато го запаля сутрин пуши, след това постепенно намалява !
                        Р.П.(RFF) 0898677590
                        Пътна помощ
                        ДЕНОНОЩНО

                        Коментар


                        • #27
                          исузу- то

                          ресорите стават от волга,ползваики първия лист от оригиналния.
                          Прегледаи си шасито за гнилочи.Щото както си карам и минавам през една дупчица/10см/нещо каза прас.......слизам гледам единия ресор се обърнал,продължих,губи инерция,гледам по-внимателно-скъсало се шасито,там където се качва над задният мост.Завариха го.Погледни за такива намеси,от дясната му страна-там е номера на шасито.
                          9 часа ръчкане в преспи -20/газ.Един път дигнах 140 по едно дъъъълго нанадолнище,но в краина сметка тои ич не е за тая работа.
                          И кой ли сериозен "джип" всъщност!Ако е с автоматични "тресчотки" за включване на предният мост-пази ги,не триябва да щракат-не подлежат на ремонт,а един ми искаше 600лв.за втора ръка.
                          Части-"Миматонихо"-София-до моста "Чавдар".или поне аз сам доволен отт там.Успех!

                          Коментар


                          • #28
                            забравих

                            продадох го отдавна,пропуснах.

                            Коментар


                            • #29
                              забравих

                              продадох го отдавна,пропуснах.

                              Коментар


                              • #30
                                rff не си кара ладата ами сега да те боли главата с това исузу
                                ЖЕЛАЯ ВИ БЕЗСМЪРТИЕ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X