Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И на вас ли ви е тъмно в багажника?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И на вас ли ви е тъмно в багажника?

    Още първата вечер, след като си купих нивата, разбрах че ще падне работа по багажника, за да стане ползването му удобно.Тая тъмница не се търпи! Сигурен съм, че и вие така мислите. Ето какво направих аз:

    1. От магазин за резервни части за Лада си купих 2бр. плафони за осветление на задната регистрационна табела. Монтирах ги от ляво и дясно на страниците на багажника
    2. От магазин за електроника взех бутон за врата от аларма. Монтирах го на пластмасовата опора за кората на багажника
    3. От съществуващите осветителни плафони за купето взех плюс 12в, от монтирания бутон за вратата на багажника взех масата
    4. Разглобих корите на вратата на багажника, монтирах 12в лед луничка, изтеглих и до нея плюс и маса
    5. В термосвиваем шлаух пъхнах кабелите за задната врата и новите кабели, така вече не виждам разлепен изолирбант и шарени кабели като отварям багажника
    6. Пуснах два шнура,закачени за две рапиди на задната врата, и ги вързах за кората на багажника, та да се вдига като отварям вратата - както е на всяка нормална кола

    Като резултат - Луничката, монтирана на вратата на багажника свети като улична лампа! Много е удобно, виждаш си в краката, ако изпуснеш нещо, веднага го виждаш. Плафоните отляво и дясно осветяват равномерно багажника, дори и да има висок багаж, който да закрива едната, другата остава да свети

  • #2
    От: И на вас ли ви е тъмно в багажника?

    Аз съм монтирал два странични предни мигача от пежо боксер ("стъклата" са бели), съответно с обикновени крушки, не оранжеви. Плюса минава през ключе с две положения и така като отида да речем за риба и багажника стои цял ден отворен щтракам ключето и...
    Отколе мисля да ги сменя с диодни ленти, ама по - насетне. Отвътре на капака на багажника имам залепена магнитна лампа с 4 диода която при нужда святкам, на отворен капак свети вътре в багажника и наоколо, работи с две батерии ААА.
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

    Коментар


    • #3
      От: И на вас ли ви е тъмно в багажника?

      Ето някои стари коментари по темата, може да са ви полезни:
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...E6%ED%E8%EA%E0
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #4
        От: И на вас ли ви е тъмно в багажника?

        TRAPPER, видях я темата. Това с фабричната букса при задните стопове с +12в от габаритите не съм го видял в моята Нива. Може и да го има, но според мен е доста глупаво решение! В семейния Москвич осветлението на багажника беше с +12в от габаритите фабрично от Ловеч. Адски тъпо решение!
        Представи си следната мила картинка: Спираме на паркинга след уикенд на село, баща ми гаси колата, фаровете, всички слизаме, прилежно заключваме всички врати, проверяваме отново дали са заключени, отваряме багажника и ...тъмница. Винаги е било тъмница! Трябва да се върнеш, да отключиш и да пуснеш габаритите, а това не се правеше от неудобство и от проблеми с акумулторите навремето. Като пораснах и почнах аз да карам Москвича, едно от първите неща, които оправих по него беше точно осветлението на багажника да не е от габаритите. От 1997 до ден днешен карам вече аз Москвича и преработеното от мен осветление работи абсолютно безпроблемно и свети комфортно с поставения в центъра на багажника плафон и бутон от аларма, монтиран на пантата на багажника.
        Всеки вариант на осветление е удачен пред тъмницата в багажника, но личното ми мнение е, че нещата трява да се направят както трябва и както са измислени отдавна от автомобилните инжинери. Не струва почти нищо, освен малко повече желание и работа, а резултатът е дълготраен във времето и ...не трябват батерии

        П.С. А ти направи ли си кората на багажника да се вдига заедно с вратата?

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X