Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лифт и за моята Grand Vitara!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лифт и за моята Grand Vitara!

    Здравейте колеги съфорумци .Дойде ред и на моята колица да бъде вирната както се казва!Доста време мина ,откакто идеята ми се уталожи в главата и откакто започнах да събирам частите една по една.В крайна сметка всичко беше осигурено и въоражен с амбиция и естествено подкован с идеи и примери от вас,пристъпих към изпълнение на плана!Искам да благодаря на колегата ни и мой приятел Taran,за изпълнения от него лифт на моята кола,в който аз само помагах.Благодаря и на колегата traveling за изготвените от него части за повдигането на колата и на колегата Иван Попов за ценните съвети които ми даде,както и за съветите на всички вас от форума.Важното е да си помагаме и споделяме информацията която имаме,за да ни бъде по-лесно във всяко начинание,именно което мисля да направя и аз!
    Значи всичко започна един петъчен следобед,когато закарах джипа и частите в гаража на Taran.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050806.jpg
Прегледи:1
Размер:180.3 КБ
ID:6008202Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050807.jpg
Прегледи:1
Размер:171.2 КБ
ID:6008203Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050809.jpg
Прегледи:1
Размер:166.2 КБ
ID:6008204Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050810.jpg
Прегледи:1
Размер:234.1 КБ
ID:6008205Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050813.jpg
Прегледи:1
Размер:103.5 КБ
ID:6008206
    Стартирахме със задния мост,че уж по-лесно.Значи задните амортисьори са на Монро -маслени.Взех такива,защото знаех че пружините които съм взел за отзад(ПРЕДНИ пружини за Мерцедес 124), за доста твърди и возията ще е много хард.Надявах се,че маслените амове ще пооправят нещата,но уви.После се оказа че положението е трагично.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050815.jpg
Прегледи:1
Размер:100.3 КБ
ID:6008207Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050816.jpg
Прегледи:1
Размер:89.3 КБ
ID:6008208Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050818.jpg
Прегледи:1
Размер:122.9 КБ
ID:6008209
    Задницата на колата се вирна ужасно много и стана много твърда ,а возията направо не е за писане.Минаването през всеки полегнал полицай беше сериозно препятствие за бъбреците и работата на стоматологаВ последствие както се оказа съм направил грешка със закупените ,иначе доста качествени пружини на LESJOFORS.Споделих за проблема с Иван Попов и той ме посъветва да сложа ЗАДНИ пружини от ЛАДА Нива и всичко ще станело ОК!
    Последва повдигането на панхарда с направената от travelling подложка.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050814.jpg
Прегледи:1
Размер:107.6 КБ
ID:6008210
    Преди да сменя задните пружини с други,започнахме работа по предната част.Махнахме старите амове и сложихме нови пак на Монро-газови двойно действащи.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050819.jpg
Прегледи:1
Размер:58.9 КБ
ID:6008211Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050824.jpg
Прегледи:1
Размер:133.4 КБ
ID:6008213
    По междодругото бяха сменени маншоните и левия и десния на двете полуоски,тампоните на предната напречна стабилизираща щанга,както и вътрешния кормилен накрайник от дясно.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050822.jpg
Прегледи:1
Размер:113.2 КБ
ID:6008214Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050823.jpg
Прегледи:1
Размер:110.7 КБ
ID:6008215
    Остана да се монтират предните носачи ,с поставените преди това на тях шарнирни болтове и после да се сложат и предните пружини с подложките им.Носачите са ми от турския кит със сменяеми шарнири Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050821.jpg
Прегледи:1
Размер:112.1 КБ
ID:6008216Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050825.jpg
Прегледи:1
Размер:109.0 КБ
ID:6008217Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050827.jpg
Прегледи:1
Размер:87.7 КБ
ID:6008218Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050828.jpg
Прегледи:1
Размер:116.3 КБ
ID:6008219Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050829.jpg
Прегледи:1
Размер:122.0 КБ
ID:6008220.Аз предпочетох това решение като най-подходящо за мен!Предницата стана бетон и се повдигна доста добре.Не си спмням обаче колко мм е размера на предните подложки на амовете и пружините,които travelling ми беше направил.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050830.jpg
Прегледи:1
Размер:118.3 КБ
ID:6008221
    След като повдигнахме колата нещата стояха малко гротескно.Първо задницата стърчеше много и колата си стоеше много навирена и твърда отзад.Причината вече е ясна-неподходящи пружини за отзад.ИЗВОД-НЕ СИ КУПУВАЙТЕ ЗА ЛИФТ ОТЗАД,ПРЕДНИ ПРУЖИНИ ОТ МЕРЦЕДЕС 124.По-здрави са вярно,по-качествени са ,но возията е меко казано ужасна.
    Отпред положението беше Ок с едно изключение.Гумите на джипа стояха като на татра огънати навътре.Решението ,което е споменато в няколко теми във форума е-горните отвори на предните амортисьори чрез които те се захващат за шенкелите на колата да се разпробият с бургия 16мм и след като се прекарат болтовете(купуват се нови болтове,малко по-дълги, с две дебели 2мм шайби от двете страни) ,амортисьора се избутва максималко навътре и се стяга болта.Това е достатъчно решение на проблема,ако се ползват носачи като моите.После колата мина на стенд и всички ъгли бяха наред,както и сходимостта.
    Проблема със задницата,беше решен само със замяна на пружините,които са от Нива(високи са 43,5см,а тези от Мерцедес 44см).Те обаче са с по-широк диаметър от оригиналните и се наложи свиване на последните навивки на пружината на преса ,за да легне хубаво на носача и за да се събере горе.Това е за сега от мен,не съм снимал колата защото още съм със старите зимни гуми и те и стоят като цвички.Като купя новите АТ гуми ще постна снимки.За размер съм решил 225/75/16.
    Надявам се ,че съм бил полезен на хората,решили да правят лифт,а и не само!
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Лифт и за моята Grand Vitara!

    Браво ! Много добре сте се справили. Относно гумите след този лифт можеш да и качиш 245 АТ. Звънни , ако искаш да видиш на живо как и стоят на моята. Решението за АТ нови и за мен беше голяма дилема : размер, марка , модел , цена и тн. , но само с такива гуми се решава проблема за 2 , 3 години да не въртиш два комплекта джанти и гуми .
    0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

    Коментар


    • #3
      От: Лифт и за моята Grand Vitara!

      Много добре се е получило!
      Поздравления за положения труд!
      0осем9осем7шест0осем7едно
      Миро

      Коментар


      • #4
        От: Лифт и за моята Grand Vitara!

        Браво за добре свършената работа! Хубаво е, че освен подмяната на окачването си отстранил и забележки по ходовата част и си сменил маншоните. Опита показва, че дори да са здрави, скоро след лифта се сцепват старите.
        Щракни на джипката няколко снимки в цял "ръст" да и се порадваме! Пък като сложиш новите гуми - пак

        Имаш ЛС.
        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

        Коментар


        • #5
          От: Лифт и за моята Grand Vitara!

          Благодаря колеги и аз се радвам ,че се получи накрая.Ще я снимам ,но към края на седмицата,че сега нямам много време за това.Иначе клирънса от прага на колата до земята,отзад е 39-40см ,а отпред е 40-41.Има разлика от около 1 см,която не се забелязва много ,а и честно казано не ме вълнува.Иване ,ще ти се обадя,но по-натам да видя как е с този размер гуми.Няма ли да и дойдат малко тежички и да започне да върви по-тромаво.Моите джанти са 7х16,ще станат ли 245 гуми?

          Коментар


          • #6
            От: Лифт и за моята Grand Vitara!

            По снимките ми се вижда, че ъгъла на каретата отпред е силно неприятен. Помислил ли си за сваляне на диференциала надолу?

            Иначе добре е станало, само не разбрах накрая с какви пружини е отзад, с нивовите ли стана?
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Лифт и за моята Grand Vitara!

              Откъде купи частите.

              Коментар


              • #8
                От: Лифт и за моята Grand Vitara!

                Защо сменя носачи ? Каква е разликата/в размерите/ спямо оригиналните ? Като гледам на снимката не виждам разлика в размерите ?!?
                Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!
                Suzuki Grand Vitara 2.5 V6
                Mercedes Benz ML55 AMG
                Ицо - 0888Ч6Ч6Ч6

                Коментар


                • #9
                  От: Лифт и за моята Grand Vitara!

                  Предполагам основната идея за носачите е да се ползват сменяеми шарнири.
                  По интересно е тези носачи дали решават проблема със стабилизиращата щанга - на снимките се вижда, че е демонтирана.
                  о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лифт и за моята Grand Vitara!

                    Отговарям по ред на номерата.
                    Коле,не е голям ъгъла на каретата,всичко си функционира добре и няма проблеми за предните полуоски.Не мисля да бутам предния диф.Отзад си останаха пружините от НИВА.
                    Частите са закупени от Евро 07(по-голямата част от тях),а носачите ги поръчах от Турция.
                    Разлика в размерите на носачите има,на снимките не се вижда много много.Турските носачи избутват колелото малко по-навън,т.е леко по-широки са.Основната причина за закупуването им е,че моите бяха за смяна,а не искам да рециклирам и другото е ,че исках да имам сменяеми шарнири.Колата ще се кара и по черно,така че шарнирите са си потенциален консуматив.Тези шарнири са по 50 кинта бройката.
                    Носачите решават проблема със предната стабилизираща щанга,при мен не се наложи нищо да и правя,просто си се навиха биелетите перфектно без да ги кръщаваме.Щангата Стояне е демонтирана,защото сменяхме тампоните,бая се бяха понакъсали!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лифт и за моята Grand Vitara!

                      Между другото имам предпазна ламарина за под картера и предния диф.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0132.jpg
Прегледи:1
Размер:79.3 КБ
ID:5465424
                      Когато правих за мята ги пуснах на една ЦПУ плазма и от един лист ламарина излязаха 3 бр .... та имам 2 бр. за продан - цената на която ми излязаха е около 70 лв .... та ако имащ интерес пиши.
                      Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!
                      Suzuki Grand Vitara 2.5 V6
                      Mercedes Benz ML55 AMG
                      Ицо - 0888Ч6Ч6Ч6

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лифт и за моята Grand Vitara!

                        Я пусни една снимка да видя как се монтира и как стои на джипа.Благодаря,поздрави!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лифт и за моята Grand Vitara!

                          Ето няколко снимки на монтажа ......

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0264.jpg
Прегледи:1
Размер:133.2 КБ
ID:5465492
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0259.jpg
Прегледи:1
Размер:137.2 КБ
ID:5465488
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0260.jpg
Прегледи:1
Размер:119.1 КБ
ID:5465489
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0261.jpg
Прегледи:1
Размер:83.8 КБ
ID:5465490

                          на снимките се виждат и следите от експлоатация-та / дебелината е достатъчна за да не подаде на удари/
                          Прикачени файлове
                          Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!
                          Suzuki Grand Vitara 2.5 V6
                          Mercedes Benz ML55 AMG
                          Ицо - 0888Ч6Ч6Ч6

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лифт и за моята Grand Vitara!

                            Здравейте колеги,ето и как изглежда колата след покупката на нови АТ гуми.Размера е 235/70/16.Гумите са Гудиър и засега съм много доволен от тях.Но не мога да си представя,че разхода ми се покачи с около 4 литра газ на извънградско.Това направо не мога да го повярвам.Преди колата с 130-140 км и старите ми гуми ,гореше 12-12,5 л.газ,а сега с новите 16-16,5.Кажете ми при вас как е?След като сте сложили по-големи гуми ,колко ви се вдигна разхода?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130618_182232.jpg
Прегледи:1
Размер:155.8 КБ
ID:5495470

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лифт и за моята Grand Vitara!

                              И моя при висока скорост е нещо такова, но за старата витара ДБ .
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X