Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За всички каращи Shineray

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За всички каращи Shineray

    В тази тема ни запознайте с:
    1.Вашия модел Shineray?
    2.Какви проблеми сте имали?
    3.Кой модел от марката наи много ви допада?
    4.Доволни ли сте и дали пак бихте си купили същата марка и модел?

  • #2
    От: За всички каращи Shineray

    1. Shineray XY200 Водно охлаждане. Offroad модела.
    2. Имах проблем с радиатора (по моя вина) и ключа за палене. Това за период от 1 година.
    3. Shineray XY250ST-9E (XY250STIXE)
    4. Доволен съм, бих купил отново shineray, но ако е над 400cc..
    Машината може само толкова, колкото задкормилното устройство. : )
    Само смелост не стига - Трябва да си малко луд !!

    Коментар


    • #3
      От: За всички каращи Shineray

      1. xy350st
      2. Счупена 3-та скорост(дефект на първия модел)ремонтирана гаранционно, без проблеми след това; Много скапана връзка между задното рамо и рамката, трябваше да си направя ментални втулки; Лагери на задна ос; Скъсана рамка (на не особено проблемно място, лесен ремонт)и други дреболии в следствие на експлоатацията.
      3. Същия
      4. Като цяло съм доволен, за това на което я подлагах машината се държеше добре, след отстраняване на дребните недостатъци не съм имал сериозни проблеми, също и нищо по двигателя. Модела имаше доста екстри които фабричните японски и американски машини нямат. Частите са направо без пари, което не е за подценяване. Ако вдигнат малко качеството и мощността бих си купил пак.

      Коментар


      • #4
        От: За всички каращи Shineray

        1.xy350st 2.Карано 10 мото часа.Доволен съм от машината.Сменил съм само реле на стартера за 32лв. с доставката.Все още никакви луфтове. 3.Предстой смяна на масло ,че му е време и махане на тапата на гърнето.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0298.jpg
Прегледи:1
Размер:247.8 КБ
ID:5468451

        Коментар


        • #5
          От: За всички каращи Shineray

          Първоначално публикуван от brutalnia Преглед на мнение
          1.xy350st 2.Карано 10 мото часа.Доволен съм от машината.Сменил съм само реле на стартера за 32лв. с доставката.Все още никакви луфтове. 3.Предстой смяна на масло ,че му е време и махане на тапата на гърнето.[ATTACH=CONFIG]566061[/ATTACH]
          Колеги и аз имам китаец 250цц, много здрав излезе само едни задни лагери съм сменил,но най големия проблем са ми гумите,не мога да намеря никъде,къде ли не съм звънял вече и не съм питал,моля ви помогнете ми,кажете от каде мога да намеря задни гуми същите като тези на снимката предполагам задните са 18х9.5-8 някой ако има 2ра ръка или пък знае,да драсне едно съобщение ще му буда безкрайно благодарен...

          Коментар


          • #6
            От: За всички каращи Shineray

            Незнам дали някой няма да го сметне като реклама, затова ще ти пратя един адпес за инфо. Може там да има. А ако няма да има проблеми мога да го пусна и тук.
            Nissan Patrol Y60

            Коментар


            • #7
              От: За всички каращи Shineray

              1. xy350st
              2.За проблемите... вчера го карах около 2 часа, спрях и АТВто не пожела да се включи повече. Все едно акумулатoра му беше спаднал.. бутнахме го по нанадолнище и запали...но дори и карайки мотора се опитваше да загасва...Перката също спря да работи.. в момента не знам какво да направя.. някакви идей? Дали не е Алтернатор/ Генератор/ Динамо (незнам точното име) Някой да е имал подобен проблем? мерси..

              Коментар


              • #8
                От: За всички каращи Shineray

                Като дадеш на контакт всичко работи ли (фарове, стопа, перката и т.н)?
                Аз имах подобен проблем стоп машинката ми беше дала на късо и изгаряше бушона.
                Провери дали и при теб не е изгорял, ако да търси причината.
                Машината може само толкова, колкото задкормилното устройство. : )
                Само смелост не стига - Трябва да си малко луд !!

                Коментар


                • #9
                  От: За всички каращи Shineray

                  Здравейте, извинявам се предварително че пиша в тази тема. Нов съм във форума, опитах се да публикувам тема в раздела "Избор на АТВ", но не успях.Аз ли нещо не му разбирам, че съм нов ли ме усеща нещо и ме цака?

                  Коментар


                  • #10
                    От: За всички каращи Shineray

                    1. Shineray xy250 нещо си с ръчни скорости
                    2. Проблем с дефектна спирачна помпа сменена гаранционно, но ми струваше едно сериозно падане - отказа ми точно на стръмно спускане; проблем с реле за мигачите отстранено гаранционно; счупи ми се стойката на номера; гумите му спадат за една седмица, като едната я карах на гумаджия и уж я правиха, но пак е така с другите не съм се занимавал (само предна лява държи още) и ги помпам всеки път, ако ще карам; трудно или почти невъзможно палене зимата в резултат на което акумулатора замина и сега си седи така атв-то. Минал съм досега около 900км предимно в гораи поле.
                    3. Нямам други наблюдения.
                    4. Нещата не са само розови, но има и много плюсове. Не съм имал друго (марково) атв, за да дам обективна оценка, може би те само карат без да пипат. Като цяло съм доволен, но си трябва грижи и време, което нямам в момента.

                    Коментар


                    • #11
                      От: За всички каращи Shineray

                      1.Shineray XY350ST (off road)
                      2. Доста време беше српян в гаража, и не палеше. Изчистих карбуратора, и запали... Проблемът който имам сега е, че само работи на пуснат смукач, ако затворя смукача гасне. Н
                      якой да има идея какв може да е проблема?
                      4. Освен това, 3 сезона го карам без никакви сериозни проблеми!
                      ПС: Може ли да препоръчате магазин/ онлайн магазин за части за Китайски АТВ?


                      Благодаря!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X