Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Патрол y61 колко е нормално да надува турбото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Патрол y61 колко е нормално да надува турбото

    Здравейте колеги,от скоро съм с нисан Патрол y61 2,8 тд 130 кс.От както съм го купил все ми се стува че няма мощност .смених дебитомер нещата се подобриха ,но пак не е както трябва,измерих налягането на турбокомпресора в движение напълно натоварване 0,6-0,7бар.Мисля си че е малко ,ако може някой дами каже колко трябва да е ,на този мотор.

  • #2
    От: Патрол y61 колко е нормално да надува турбото

    Първоначално публикуван от maistorqgata Преглед на мнение
    Здравейте колеги,от скоро съм с нисан Патрол y61 2,8 тд 130 кс.От както съм го купил все ми се стува че няма мощност .смених дебитомер нещата се подобриха ,но пак не е както трябва,измерих налягането на турбокомпресора в движение напълно натоварване 0,6-0,7бар.Мисля си че е малко ,ако може някой дами каже колко трябва да е ,на този мотор.
    С какво го сравняваш?Качи се на някой друг екземпляр със същата моторетка и тогава търси причината за нещо!Тежък камион е това,силата му не е в гонките и дрифта,а 129-те коня се впрягат по друг начин!
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #3
      От: Патрол y61 колко е нормално да надува турбото

      Ясно, питам при положение че му дават максимален въртящ момент 252 Нм при 2000/Оборота а при мен турбината започвам да я усещам малко преди 3000оборота.

      Коментар


      • #4
        От: Патрол y61 колко е нормално да надува турбото

        Не си споменал и,че си изключил уест-гейта/клапана освобождаващ част от изгорелите газове,за да регулира някакви максимални стойности на налягане на турбинатав системата/,и отново налягането е макс 0-6-0.7бара....Това според мен не е нормално.
        На бившия Патрол,само подложих по една гайка м8 за да натегна малко въпросния клапан и системата започна да се помпи на 1.0-1.1бар...ако клапана е изключен би трябвало да помпи повече.
        Принципно на Y60 не може да помпи повече от 1.1бара,защото на всмукателния колектор има байпасен клапан и той е настроен да изтърва някъде около тия стойности.На y61 не знам дали го има.Е..той принципно може да се натегне и да се достигнат още по-големи налягания в системата,ама малко е рисковано да стане беля...
        Така,че...при изолиране на уест-гейта би трябвало поне до 1бар да ти качва/това мерено в движение разбира се!/
        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #5
          От: Патрол y61 колко е нормално да надува турбото

          Днес изключих уест-гейт/клапана и вдигна 1,2-1,3 бара.

          Коментар


          • #6
            От: Патрол y61 колко е нормално да надува турбото

            Открих го в сервизното ръководство Натиснете снимката за да я уголемите

Име:turbocharger y61 2,8td.jpg
Прегледи:1
Размер:91.8 КБ
ID:5464573

            Коментар


            • #7
              От: Патрол y61 колко е нормално да надува турбото

              Първоначално публикуван от maistorqgata Преглед на мнение
              Днес изключих уест-гейт/клапана и вдигна 1,2-1,3 бара.
              Ами онзи ден защото ми каза друго....
              В този случай не виждам какво те притеснява.
              Точно толкова трябва да си помпи турбината.Без натягане на уест-гейта около 0.6-0.7bar и ако го понатегнеш да стига до 1.0.1.1bar.
              Не е препоръчително обаче карането продължително време на налягане от 1bar,защото май отива турбината на кино...
              А за вървенето...ама Патрола си е тежък кюп.Нормално е да ти се струва тромав.Имай предвид,че мисля Y61 е по-тежък от Y60 къс...а тягата в мотора е сходна!
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #8
                От: Патрол y61 колко е нормално да надува турбото

                Как точно става изключването?

                Коментар


                • #9
                  От: Патрол y61 колко е нормално да надува турбото

                  Откача се и се запушва маркуча му. И като го настъпиш турбото започва да вдига такива обороти че аха-аха да хвръкне. Ако си и по-височко като надморка височина картинката става съвсем цветна и турбото придобива кратък, но "съдържателен" живот.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Патрол y61 колко е нормално да надува турбото

                    Свали ГНП-то и го дай да му изчистят електрониката, на хора които си разбират от работата (които са малко) и ще видиш разликата.
                    0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Патрол y61 колко е нормално да надува турбото

                      Първоначално публикуван от Владимир Раденков(vladyas) Преглед на мнение
                      Свали ГНП-то и го дай да му изчистят електрониката, на хора които си разбират от работата (които са малко) и ще видиш разликата.
                      Здравейте,

                      Може ли малко по-подробно да обясните чистенето на електрониката?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Патрол y61 колко е нормално да надува турбото

                        Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                        Здравейте,

                        Може ли малко по-подробно да обясните чистенето на електрониката?
                        В самата електроника се натрупват отлагания от горивото, това води до некоректната и работа. Лично съм виждал какво излиза от нея след пълното разглобяване на ГНП-то от майстор и не можах да повярвам.
                        0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Патрол y61 колко е нормално да надува турбото

                          Първоначално публикуван от Владимир Раденков(vladyas) Преглед на мнение
                          В самата електроника се натрупват отлагания от горивото, това води до некоректната и работа. Лично съм виждал какво излиза от нея след пълното разглобяване на ГНП-то от майстор и не можах да повярвам.
                          Благодаря за отговора. Не предполагах, че се случва такова нещо.
                          Последно редактирано от nissan_gr; 28-03-18, 09:30.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X